Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 11 09, 18:02

Neringa Venckienė: „Brolį skatinau kovoti tik teisinėm priemonėm“

„Lietuvos ryto televizijos“ laidoje „Lietuva tiesiogiai“ kalbėjusi Drąsiaus Kedžio sesuo Neringa Venckienė dar kartą paneigė jai mestus įtarimus – slaptas policijos informatorius teigia, kad teisėja žinojo apie brolio rengiamas žudynes ir net jas kurstė.
Neringa Venckienė
Neringa Venckienė / BFL nuotr.

Generalinis prokuroras Darius Valys trečiadienį pranešė, kad dėl paaiškėjusių naujų Kauno pedofilijos skandalo ir dvigubos žmogžudystės aplinkybių turės būti apklausta D.Kedžio sesuo. Po dvejų metų tylos į žurnalistus kreipęsis liudininkas M.Ž. tikina kriminalistams pranešęs apie D.Kedžio planuojamas žudynių vietas, operacijos taktiką, slaptavietes. Liudininkas taip pat tikina, kad D.Kedį žudyti skatino jo sesuo Kauno apygardos teismo teisėja N.Venckienė, sakiusi, jog jis žudo ne žmones, o „velnius“.

Telefonu duodama interviu laidai „Lietuva tiesiogiai“ N.Venckienė sakė niekada akyse nemačiusi slaptojo informatoriaus, kuris teigia buvęs D.Kedžio draugas. Ji teigia reikalausianti, kad būtų surengta jos ir slaptojo informatoriaus akistata. Paklausta, kokiais tikslais, ji sakė, kad tai bus būtina – nes jos ir M.Ž. parodymai skirsis.

Teiginius, kad ji galėjo skatinti savo brolį žudyti, N.Venckienė apibūdino taip: „Juokingiau būti negali.“ Anot teisėjos, tokia informacija prieštarauja jos pačios veiksmams – ji priminė, kad po darbo naktimis rašydavo skundus, padėjo D.Kedžiui kovoti būtent teisiniais, o ne kokiais kitais būdais.

D.Kedžio sesuo, paklausta, kodėl visgi, jos manymu, tuomet dabar atsirado šis liudininkas, sakė, jog to buvo galima laukti. N.Venckienė sako, jog tam dabar yra tinkamas laikas  – lapkričio 10 d. Aukščiausiasis Teismas nuspręs, ar nutraukti pedofilijos bylą, o lapkričio 24 dieną Kėdainių teismas spręs, kam skirti D.Kedžio dukros globą.

„Aš manau, jis nežudė“, – taip į klausimą, ar vis dar galvoja, jog jos brolis nekaltas dėl žudynių Kaune, atsakė N.Venckienė.

Laidoje dalyvavęs buvęs ilgametis Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Aloyzas Sakalas sakė, kad jeigu paaiškės, jog N.Venckienė čia yra įsivėlusi, tai reikš ne tik tai, jog jai grės baudžiamoji atsakomybė. A.Sakalo manymu, į labai nemalonią situaciją pateks ir prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri rėmė N.Venckienę.

A.Sakalas sakė esąs įsitikinęs, kad D.Kedys ne pats sugalvojo šias žudynes, turėjo būti kažkoks „režisierius“.

Anksčiau žiniasklaidoje buvo skelbta, kad, įtariant pagalba velioniui D.Kedžiui darant nusikaltimus, policijos pareigūnai sulaikė du kauniečius sugyventinius – praeityje garsų kultūristą, pastaruosius du dešimtmečius dainuojantį Kauno valstybiniame chore 55 metų Raimundą Ivanauską ir 32-ejų Eglę Barauskaitę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min