Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 8d. 16:11

Neringa Venckienė išsiuntė skundą Europos Žmogaus Teisių Teismui dėl Panevėžio apygardos teismo nutarčių

Neringa Venckienė
BFL nuotr. / Neringa Venckienė
Kuriamos politinės partijos „Drąsos kelias“ socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje sekmadienį skelbiama, kad velionio Drąsiaus Kedžio sesuo Neringa Venckienė išsiuntė skundą Europos Žmogaus Teisių Teismui dėl Panevėžio apygardos teismo teisėjo Romualdo Januškos 2011 m. gruodžio 23 d., 2011 m. gruodžio 28 d. ir 2012 m. sausio 3 d. nutarčių, kurios yra galutinės ir neskundžiamos.

Tinklalapyje teigiama: „Buvo pažeisti Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 6 straipsnis – Teisė į teisingą bylos nagrinėjimą, 13 straipsnis – Teisė į veiksmingą teisinės gynybos priemonę.

Panevėžio apygardos teismas atsisakė priimti N.Venckienės prašymus taikyti laikinąsias apsaugos priemones – sustabdyti Kėdainių rajono apylinkės teismo 2011 m. gruodžio 16 d. sprendimo dalį dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, įpareigojimo perduoti vaiką bei laikinųjų apsaugos priemonių panaikinimo skubų vykdymą kaip prieštaraujantį įstatymui, vaiko norams ir interesams.

Tas pats teisėjas R.Januška 2010 m. gegužės 20 d. nutartimi ne atsisakė priimti, bet sustabdė Kėdainių rajono apylinkės teismo teisėjo Broniaus Varsackio nutarties skubų vykdymą. Laikinųjų apsaugos priemonių taikymas galimas bet kurioje proceso stadijoje, t.y. ir apeliacinės instancijos teisme (CPK 144 str. 3 d.). Prašymą per tris darbo dienas (CPK 147 str. 1 d.) šiuo atveju privalėjo išspręsti Panevėžio apygardos teismas.

Kėdainių rajono apylinkės teismo teisėjas Vitalijus Kondratjevas apeliaciniame skunde keliamo reikalavimo sustabdyti sprendimo dalies skubų vykdymą taip pat nesprendė ir jo neperdavė spręsti Panevėžio apygardos teismui. 2012-01-02 rašte Nr. SD550/29 jis nurodė, kad negali spręsti, kadangi tai yra apeliacinės instancijos – Panevėžio apygardos teismo – prerogatyva“.

Teismo sprendimas neįvykdytas

15min.lt primena, kad pagal gruodžio 16 dieną priimtą Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimą, biologinei D.Kedžio dukros motinai Laimutei Stankūnaitei mergaitė turėjo būti perduota ne vėliau kaip per 14 dienų nuo sprendimo priėmimo. Sprendimas nebuvo įvykdytas. L.Stankūnaitė dėl teismo sprendimo įvykdymo kreipėsi į Kauno antstolę Sonatą Vaicekauskienę.

N.Venckienė Panevėžio apygardos teismui bandė užginčyti Kėdainių teismo sprendimą. Panevėžio teismas atsisakė priimti skundą dėl procedūrinių pažeidimų – jis nebuvo paduotas per apylinkės teismą, kurio sprendimą skundė. N.Venckienė bandė nušalinti ir antstolę, bet jos skundas taip pat netenkintas.

Kėdainių teismas 2010-ųjų gegužę taip pat buvo nusprendęs perduoti D.Kedžio dukrą mamai. Tada Garliavoje susirinkę žmonės neleido antstoliui vykdyti teismo nutarties ir perduoti mergaitės L.Stankūnaitei. Vėliau sprendimo vykdymas sustabdytas, o byla dėl gyvenamosios vietos nustatymo grįžo į Kėdainių rajono apylinkės teismą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:20
01:17
02:19

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min