Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 5d. 18:51 , Atnaujinta: 2012 sausio 5d. 19:31

Neringa Venckienė sutinka atiduoti mergaitę Laimutei Stankūnaitei, jei... ši eis pas mamą

Neringa Venckienė
BFL nuotr. / Neringa Venckienė
Neringa Venckienė pareiškė, kad vykdys teismo sprendimą ir atiduos mergaitę motinai Laimutei Stankūnaitei. Pastarosios tėvas Stasys Stankūnas įžvelgia klastingus spąstus.

Tačiau Neringa Venckienė išreiškė abejonių, ar mergaitė norės eiti su mama, pranešė LNK „Žinios“.

Laimutės Stankūnaitės tėvas Stasys Stankūnas teigia, kad tai – spąstai Laimutei. Nes Neringa Venckienė neva tokį žingsnį žengia apgalvotai. Ji tenorinti, kad L.Stankūnaitė apsijuoktų prieš žmones. Tokiu būdu L.Stankūnaitės pozicijos labai susilpnėtų.

„Tegul ateina Stankūnaitė. Tegul ateina psichologės, Vaiko teisių darbuotojos, antstolė. Jei mergaitė eis – ir viskas, tegul eina! Jinai – motina. Jei mergaitė su ja eis, aš tikrai jai netrukdysiu, nesakysiu nė vieno žodžio“, – emocingai LNK „Žinioms“ aiškino globėja.

Savo ruožtu mažametės biologinės motinos tėvas S.Stankūnas suformulavo tokią poziciją: „Vaikas prigąsdintas tiek, kad jinai ten nuvažiuos ir tik apsijuoks. O jai tik to ir reikia! Jai tik to ir reikia, kad galėtų pasakyti – va, buvo, o vaikas neina, suprantate?“

N.Venckienė įsitikinusi, kad mažametės gyvenamąją vietą nustatęs teisėjas nesuprato vaiko interesų. „Kas yra svarbiausia gyvenamosios vietos nustatymo bylose? Tai pati esmė yra vaiko noras!“ – aiškino velionio Drąsiaus Kedžio sesuo.

Tuo tarpu vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė teigė, kad teisėjui net nebūtina tiesiogiai bendrauti su vaiku, kad galėtų priimti mergaitei palankiausią sprendimą, jei jam pateikiami išsamūs atsakymai į specialistams užduotus klausimus: mamos ryšys su vaiku, globėjos ryšys su vaiku, kaip vaikas sugeba reikšti ir motyvuoti savo nuomonę, ar kas nors daro įtaką.

Pagal gruodžio 16 dieną priimtą Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimą, L.Stankūnaitei mergaitė turėjo būti perduota ne vėliau kaip per 14 dienų nuo sprendimo priėmimo, nepaisant to, ar bus paduotas apeliacinis skundas. Teismas taip pat yra įpareigojęs ilginti motinos ir dukros pasimatymų laiką, primena BNS.

L.Stankūnaitė dėl teismo sprendimo įvykdymo kreipėsi į Kauno antstolę.

N.Venckienė Panevėžio apygardos teismui bandė užginčyti Kėdainių teismo sprendimą. Panevėžio teismas atsisakė priimti skundą dėl procedūrinių pažeidimų – jis nebuvo paduotas per apylinkės teismą, kurio sprendimą skundė. N.Venckienė bandė nušalinti ir antstolę, bet jos skundas taip pat netenkintas.

Kėdainių teismas 2010-ųjų gegužę taip pat buvo nusprendęs perduoti D.Kedžio dukrą mamai. Tada Garliavoje susirinkę žmonės neleido antstoliui vykdyti teismo nutarties ir perduoti mergaitės L.Stankūnaitei. Vėliau sprendimo vykdymas sustabdytas, o byla dėl gyvenamosios vietos nustatymo grįžo į Kėdainių rajono apylinkės teismą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:14
24:24
19:47

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min