Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neringa Venckienė Teisėjų garbės teisme dėl atostogų nepasirodė, tačiau teismas jos bylą išnagrinėjo

Neringa Venckienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Neringa Venckienė
Šaltinis: BNS
0
A A

Teisėjų garbės teismas penktadienį išnagrinėjo Kauno apygardos teismo teisėjos, pernai pavasarį negyvo rasto Drąsiaus Kedžio sesers Neringos Venckienės drausmės bylą, nors pati teisėja posėdyje nepasirodė.

N.Venckienė teismui pateikė raštą, kad nuo sausio 31 iki kovo 4 dienos eis kasmečių atostogų ir bus išvykusi. Taip pat rašte N.Venckienė tvirtino, kad dalyvauti posėdžiuose pageidauja, ir prašė bylos nagrinėjimą atidėti.

Teisėjų garbės teismas nusprendė N.Venckienės skundo netenkinti ir bylą nagrinėti.

„Teisėjų garbės teismas nutarė prašymo netenkinti, nes, Teisėjų garbės teismo vertinimu, kasmetinės atostogos nevertintinas kaip svarbi neatvykimo priežastis“, – paskelbė Teisėjų garbės teismo pirmininkas Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Antanas Simniškis.

Anot jo, N.Venckienė taip pat nepateikė įrodymų, kad yra išvykusi.

„Ne kiekvienas išvykimas galėtų būti vertinamas kaip svarbi neatvykimo į Teisėjų garbės teismą priežastis“, – sakė A.Simniškis.

Be to, teismas nepatenkino N.Venckienės prašymo sujungti dvi jai iškeltas drausmės bylas.

Pirmąją bylą, kurią penktadienį ir nagrinėjo Teisėjų garbės teismas, N.Venckienei nuspręsta kelti pernai rugpjūčio pradžioje. Tuomet Teisėjų etikos ir drausmės komisija (TEDK) konstatavo, kad yra požymių, jog teisėja gali būti pažeidusi Teisėjų etikos kodeksą.

TEDK nutarė, kad N.Venckienė galėjo pažeisti kodekso nuostatas, kurios numato, kad teisėjai turėtų atsižvelgti, jog viešai reiškiama nuomonė apie bylas gali būti suprantama kaip oficiali. Be to, darbo ir kitoje viešojoje veikloje privalu elgtis sąžiningai ir korektiškai, netoleruoti asmenų įžeidinėjimo ir žeminimo, nemenkinti kitų bendradarbių darbo, kitaip savo elgesiu nežeminti teisėjų vardo, profesinėje veikloje rodyti pavyzdį.

N.Venckienė yra sakiusi minimų galimų pažeidimų nepripažįstanti.

Kauno teisėją TEDK apskundė jau miręs vadinamosios Kauno pedofilijos bylos įtariamasis Andrius Ūsas, D.Kedžio buvusi sugyventinė Laimutė Stankūnaitė, Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis.

A.Ūsas skunde tvirtino, kad teisėja N.Venckienė formavo išankstinę nuomonę apie jį neturėdama jokių įrodymų, šmeiždavo jį ir tokiu būdu pažeidė teisėjų etiką. Jis tikino, kad N.Venckienė pasitelkusi „rafinuotus, prieštaraujančius moralei“ būdus, pasinaudodama žiniasklaida darė spaudimą ikiteisminį tyrimą atliekantiems pareigūnams.

Be to, skunduose teigiama, kad teisėjos tarnybiniame kompiuteryje aptikta tekstinių laikmenų – skundų, prašymų ir kitų dokumentų, kurie rašyti tiek N.Venckienės, tiek D.Kedžio vardu. Tų laikmenų autorė yra N.Venckienė ir jie yra pavadinti nepagarbiais, asmenis, kurie susiję su baudžiamąja byla, įžeidžiančiais žodžiais. Dėl tokiu būdu parodytos nepagarbos N.Venckienę TEDK apskundė ir K.Betingis.

L.Stankūnaitės skunde teigta, kad N.Venckienė, šiuo metu – jos mažametės dukters globėja, kurstė savo brolį, 7 mėnesius darė pornografinio pobūdžio įrašus, pasitelkę lėlę abu mokė mergaitę seksualinio pobūdžio veiksmų. Be to, pasak L.Stankūnaitės, teisėja viešino mergaitės tapatybę. Skunde taip pat tvirtinama, kad N.Venckienė kurstė ir provokavo neramumus bei nevykdė Kėdainių rajono apylinkės teismo nutarties dukrą perduoti motinai. L.Stankūnaitė abejojo psichine teisėjos būkle ir tvirtino, kad jos veiksmai yra neteisėti.

Dar viena garbės byla N.Venckienei iškelta sausio viduryje dėl jos teiginių, pasakytų žiniasklaidai Panevėžio apylinkės teismui nutraukus vadinamąją pedofilijos bylą.

N.Venckienė tuomet teigė, kad bylą nutraukę teisėjai yra „korumpuoti kyšininkai“, kurie neva dengia „iškrypėlių klaną“. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min