2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Neringai Venckienei pradingus kartu su sūnumi, specialistai teigia, kad vaiko teisės akivaizdžiai pažeistos, politikei gresia nauji nemalonumai

Jau beveik mėnuo, kaip pradingo Neringa Venckienė, kartu su savimi pasiėmusi ir keturiolikmetį sūnų. Vaiko teisių apsaugos specialistai teigia, kad nuo teisėsaugos besislapstančios „Drąsos kelio“ partijos įkūrėjos vaiko teisės akivaizdžiai pažeistos, skelbia „Lietuvos ryto televizijos“ laida „24/7“.
Neringa Venckienė
Neringa Venckienė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Lietuvos ryto televizijos“ šaltinių duomenimis, šiuo metu Neringa Venckienė yra Čikagoje. Teigiama, kad N.Venckienė spruko iš Lietuvos likus dienai iki balsavimo Seime dėl teisinės neliečiamybės atėmimo – balandžio 8 dieną. Per Berlyną ji neva išskrido į Čikagą, kur turi nemažai šalininkų.  

Su savo artimaisiais ji neva bendrauja keisdama telefono korteles. Jos asmeninis telefonas išjungtas, o darbo – paliktas namuose. Jei prokurorai nuspręstų skelbti Seimo narės paiešką, teisėsaugos institucijos, šaltinių teigimu, galėtų tuoj pat nustatyti jos buvimo vietą. 

Dalis Čikagoje gyvenančių lietuvių karštai palaiko N.Venckienę. Ne kartą jie rengė piketus prieš mergaitės grąžinimą Laimutei Stankūnaitei. Tačiau „Amerikos lietuvio“ redakcijoje dirbantis žurnalistas Dainius Ruževičius, nei kiek nenustebo, išgirdęs, kad pagarsėjusi parlamentarė yra Čikagoje. Vyras sako, jog N.Venckienę palaiko ne visi, jos likimu domisi tik aršiausi gynėjai.

Problemos dėl sūnaus mokslų

N.Venckienė jau praleido 12 Seimo posėdžių. Išvykdama į užsienį buvusi teisėja pasiėmė ir sūnų – 14-etis mokyklos nelanko jau nuo balandžio 9 dienos. Jokių priežasčių, dėl kurių moksleivis neina į mokyklą, Venckai mokyklai nepateikė. 

Garliavos Jonučių mokyklos direktorius Aloyzas Pakolkis neatsimena atvejo, kad tėvai be jokių paaiškinimų, nesibaigus mokslo metams, išsivežtų vaiką nežinia kur ir nežinia kuriam laikui. Šaltinių duomenimis, berniukas nesimoko ir Čikagoje.

„Pradžioje pagalvojome, kad antroji gripo banga ir jis galėjo susirgti. Tačiau auklėtojai nepavyko susisiekti su vaiku ar su mama. Tada su socialine pedagoge tą pačią savaitę bandė nueiti į namus, deja, durys buvo užrakintos. Kitas variantas buvo, gal tėvai  pasiėmė vaikus į kelionę atostogauti. Tačiau vėliau jau iš žiniasklaidos supratome, kad situacija yra tokia, kokia yra“, – sakė jis. Direktoriaus teigimu, tai nėra normali situacija, nes paprastai tėvai įspėja apie tai, kur yra vaikas. 

Kur yra septintokas, mokyklos direktorius nežino. Jokių pateisinamų priežasčių, kodėl berniukas nesimoko, nei motina, nei tėvas Aidas Venckus nenurodė. 

Mokyklos direktorius apgailestauja, kad gerai besimokantis berniukas negali baigti mokymosi kurso. Jo teigimu, jeigu jis du mėnesius nelankys mokyklos, dėl praleistų pamokų ir neįsisavinto kurso nebus keliamas į kitą klasę. 

Užmiršo savo pareigas, gresia administracinė atsakomybė

Specialistai teigia, kad N.Venckienė tokiu elgesiu demonstruoja, jog ji neatlieka savo pareigų vaikui. 

„Visų pirma, švietimo įstatymas reglamentuoja tėvų teises ir pareigas. Viena iš pareigų yra užtikrinti vaiko mokymąsi iki 16 metų. Tad šiuo atveju tėvai yra atsakingi, o tas pats švietimo įstatymas nurodo, kad neatvykus mokiniui į mokyklą, jie privalo pranešti mokyklos nelankymo priežastis“, – sakė Kauno rajono savivaldybės kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja ugdymui Nijolė Benikienė.

Pagal įstatymą tėvai privalo informuoti apie vaiko neatvykimą į mokyklą pirmą dieną ir nurodyti priežastis. Vėliau dėl praleistų pamokų privalu pristatyti pažymą ar kitą dokumentą. 

Pasak buvusios vaiko teisių kontrolierės Rimantės Šalaševičiūtės, šiuo atveju yra aiškiai pažeista vaiko teisė į mokslą ir už tai tėvams gali būti taikoma administracinė atsakomybė. Baudų dydis, anot specialistės, yra pakankamai didelis.

Buvęs švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius stebisi, kad tiek mokyklos administracija, tiek atsakingos Kauno rajono institucijos jau beveik mėnesį laukia, kol tėvai teiksis paaiškinti, kodėl nepilnametis nesimoka. „Matau tokį atsargų norą būti nuošalyje, nes šitas procesas neva turi tokį rezonansinį pobalsį, tačiau manau, kad kiekvienas pagal savo atsakomybės sritį turi daryti, kas iš jo priklauso“, – sakė G.Steponavičius.

Nepilnamečiai, išvykę iš Lietuvos, gali mokytis ir užsienio mokymosi įstaigose, kitas būdas – mokytis nuotoliniu būdu. Mokyklos direktorius mano, kad A.Venckus greičiausiai išregistruos sūnų iš Jonučių vidurinės mokyklos. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Parašykite atsiliepimą apie 15min