Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 17d. 15:02

Neryje be leidimo žvejojęs vyras inspektoriams rodė svetimą vairuotojo pažymėjimą

Asociatyvi iliustracija
AAD archyvo nuotr. / Asociatyvi iliustracija

Teisėtų aplinkosaugininkų reikalavimų nevykdymas pažeidėjui gali kainuoti bent 80 eurų, primena Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) prie Aplinkos ministerijos.

Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams vykdant kontrolę, sulaikytas asmuo neteisėtai žvejojęs Neries upėje. Pažeidėjas inspektoriams pateikė klaidingą tapatybės informaciją. Už tai jam gresia bauda iki 780 eurų.

Aplinkosaugininkai Vilniaus rajone, Buivydžiuose, Neries upėje, pagavo asmenį, žvejojusį neturint leidimo žvejoti minėtame vandens telkinyje.

Vilniaus Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams paprašius pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, asmuo pateikė vairuotojo pažymėjimą, priklausantį kitam asmeniui.

„Aplinkos apsaugos departamento pareigūnams vykdant reidus tenka susidurti su situacijomis, kurių metu asmenys kliudo arba bando sukliudyti vykdyti aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę. Dažnu atveju asmenys stabdomi nestoja ar kitaip išsisukinėja. Šiuo atveju susidūrėme su asmeniu, kuris tikriausiai siekdamas išvengti atsakomybės pateikė kito asmens vairuotojo pažymėjimą.

Dėl tokių situacijų pareigūnai turi vykdyti papildomus tyrimus, kad išsiaiškintų tikrą pažeidėją. Visiems norėtume priminti, kad pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymas gali užtraukti nemalonumų, už kuriuos gali tekti ir susimokėti“, – AAD pranešime cituojama Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyriausioji specialistė Raimonda Trukanavičiūtė.

Inspektoriai ėmėsi tyrimo ir pažeidėjas buvo išaiškintas, jam surašyti protokolai už kliudymą įstatymų įgaliotiems pareigūnams įgyvendinti jiems suteiktas teises ar atlikti pavestas pareigas, bei jų teisėtų reikalavimų ar nurodymų nevykdymą. Taip pat surašytas protokolas už neteisėtą žvejybą be leidimo.

Pažeidėjas perduotas Lietuvos policijai ir jam pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad pagal Administracinių nusižengimų kodeksą kliudymas įstatymų įgaliotiems pareigūnams įgyvendinti jiems suteiktas teises ar atlikti pavestas pareigas, jų teisėtų reikalavimų ar nurodymų, sprendimų nevykdymas užtraukia baudą asmenims nuo 80 iki 780 eurų. Juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 390 iki 1 950 eurų.

O pagal Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo 54 str. 2 d. – fiziniai ir juridiniai asmenys privalo sudaryti visas sąlygas, būtinas aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams aplinkos apsaugos valstybinei kontrolei vykdyti ir paklusti aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnų teisėtiems reikalavimams.

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti elektronine sistema. Apie skubaus reagavimo reikalaujančius įvykius praneškite telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

12:39
01:16
16:41

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min