Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nesėkmingai anksčiau bandę šalinti po vieną teisėją, K.Michailovo advokatai pareiškė nušalinimą visai teisėjų kolegijai

Konstantinas Michailovas su advokatu
Broniaus Jablonsko nuotr. / Konstantinas Michailovas su advokatu
Šaltinis: BNS
0
A A

Medininkų byloje kaltinamo Konstantino Michailovo advokatai anksčiau nesėkmingai bandę nušalinti po vieną kaltinamojo bylą turintį nagrinėti teisėją, penktadienį pareiškė nušalinimą visai trijų teisėjų kolegijai.

Nušalinimai buvo pareikšti Vilniaus apygardos teismo (VAT) kolegijos pirmininkei Sigitai Vainauskienei, teisėjui, Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkui Viktorui Dovidaičiui ir teisėjui Vladislovui Lenčikui.

Pasak K.Michailovo gynėjo Arūno Marcinkevičiaus, teisėjai rugsėjo 14 dieną nusprendė netenkinti neva advokatų balandžio 30-ąją pareikšto skundo dėl Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro Algimanto Kliunkos atsisakymo išreikalauti iš bylą tiriančių prokurorų papildomus ikiteisminio tyrimo įrodymus, nes esą tas skundas jau buvo išnagrinėtas.

„Šis skundas niekada nebuvo nagrinėjamas, niekada nebuvo analizuotas. Tokio posėdžio niekada nebuvo", - BNS sakė A.Marcinkevičius.

Teismas savo verdiktą dėl nušalinimo skelbs rugsėjo 23 dieną.

Liepos pabaigoje advokatai jau bandė nušalinti kolegijos pirmininkę S.Vainauskienę, kuri taip pat nagrinėjo VAT jo suėmimo pratęsimo klausimą, o birželio pabaigoje - ją ir V.Dovidaitį. Teisėjai nušalinti nebuvo.

Rugpjūčio pabaigoje buvo bandyta nušalinti Apeliacinio teismo teisėją Valdimarą Bavėjaną, nagrinėjusį apeliacinį skundą dėl suėmimo pratęsimo iki spalio pabaigos. Šis bandymas taip pat nebuvo sėkmingas - teisėjas nebuvo nušalintas, o suėmimas buvo pratęstas.

Buvęs SSSR vidaus reikalų ministerijos vidaus kariuomenės Rygos ypatingos paskirties milicijos būrio (OMON) milicininkas K.Michailovas (buvęs Nikulinas) kaltinamas dalyvavęs Lietuvos pareigūnų Medininkų muitinės poste žudynėse 1991 metų liepos 31 dieną.

Latvijos pilietis K.Michailovas ilgą laiką buvo vienintelis pasiekiamas tyrėjams ir teismui įtariamasis, kuriam pateikti oficialūs įtarimai septynių Lietuvos pareigūnų nužudymo byloje.

Tačiau balandžio pradžioje prokurorai patvirtino, kad įtarimai įteikti ir Aleksandrui Ryžovui.

Prokurorų teigimu, tyrimas dėl kitų įtariamųjų - taip pat buvusių omonininkų - būrio vado Česlavo Mlyniko ir šio būrio milicininkų Andrejaus Laktionovo bei A.Ryžovo - yra atskirtas ir tęsiamas toliau.

1991-ųjų liepos 31-osios rytą per žiaurų omonininkų išpuolį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje nužudyti Medininkų kelio poste budėję muitininkai Antanas Musteikis, Stanislovas Orlavičius, „Aro" pareigūnai Algimantas Juozakas, Mindaugas Balavakas, kelių policijos darbuotojai Juozas Janonis ir Algirdas Kazlauskas.

Rugpjūčio 2 dieną ligoninėje mirė sunkiai sužeistas policininkas Ričardas Rabavičius. Gyvas liko tik sunkiai sužeistas buvęs muitininkas T.Šernas.

Per tyrimą surinkti duomenys prokurorams leidžia įtarti, kad šį nusikaltimą padarė buvusios Sovietų sąjungos ypatingosios paskirties milicijos būrio (OMON) smogikai iš Rygos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min