Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nesėkmingas „britvininko“ bandymas pabėgti nuo Elektrėnų policijos

Sulaikytas pažeidėjas
Elektrėnų PK nuotr. / Sulaikytas pažeidėjas
Šaltinis: 15min
0
A A

Balandžio 25 d. Elektrėnų policijos komisariato patruliai fiksavo „britvininko“ pasivažinėjimą, šiurkščiai pažeidžaint KET. Britva vadinamo motociklo 26 metų vairuotojas demonstratyviai padidino greitį ir bandė atitrūkti nuo jį persekiojančio policijos automobilio, tačiau nepavyko. Važiuojant 140 km/val. greičiu jis buvo pavytas, sustabdytas užkertant kelią ir nulaipintas nuo savo transporto priemonės.

Policijos praktika rodo, kad atšilus orams ir keliuose padaugėjus motociklininkų, padaugėja ir jų daromų Kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Nors kiekvienais metais Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato pareigūnai principingai reaguoja į šios kategorijos vairuotojų daromus pažeidimus, šiais metais, vykdydami Policijos generalinio komisaro nurodymą, sustiprins ir vykdys griežtą eismo kontrolę, organizuos daugiau neviešų patruliavimų ir skirs didesnį dėmesį būtent motociklų vairuotojų daromiems šiurkštiems pažeidimams išaiškinti ir užkardyti bei neleis eisme dalyvauti asmenims, piktybiškai ignoruojantiems įstatymus bei keliantiems grėsmę eismo saugumui.

Šeštadienį apie 10 val. 10 min. kelyje Vievis-Maišiagala-Nemenčinė patruliai, vykdydami mišrų patruliavimą, pastebėjo iš galo pakankamai dideliu greičiu važiuojantį motociklą „Yamaha“, kurio vairuotojas, neparodęs posūkio signalo, draudžiamoje vietoje lenkė pareigūno vairuojamą policijos ženklais nepažymėtą tarnybinį automobilį, vėliau draudžiamoje vietoje lenkė kitą priešais važiuojantį automobilį ir, išvažiavęs į kitos krypties eismo juostą, privertė priešais atvažiuojančių automobilių vairuotojus stabdyti bei keisti važiavimo kryptį ir greitį, taip sukeldamas grėsmę jų saugumui ir turtui.

Patruliai, reaguodami į šį šiurkštų pažeidimą, nedelsdami ėmėsi priemonių sustabdyti motociklininką, tačiau jis neragavo nei į įjungtus švyturėlius, nei į per garsiakalbį pareigūnų išreikštą reikalavimą sustoti, nei į raudonu skirtuliu rodomus reikalavimus. Kelis kartus atsisukęs pažiūrėti į pareigūnų pusę, vairuotojas demonstratyviai padidino greitį ir bandė atitrūkti nuo jį persekiojančio policijos automobilio, tačiau nepavyko. Važiuojant 140 km/val. greičiu jis buvo pavytas, sustabdytas užkertant kelią ir nulaipintas nuo savo transporto priemonės.

Paaiškėjo, kad galingą motociklą vairavo 26-erių metų Širvintų rajono gyventojas.

Elektrėnų policijos komisariate pradėta administracinio teisės pažeidimo bylos teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 1241  str. 2 d. (Kelio ženklų ar ženklinimo nesilaikymas, Kelių eismo taisyklėse nustatytos įspėjamųjų signalų naudojimo tvarkos pažeidimas – užtraukia baudą vairuotojams nuo dvidešimt aštuonių iki aštuoniasdešimt šešių eurų), 1242 str. 1 d. (Transporto priemonių vairavimas, vienu metu ar paeiliui padarant kelis eismo taisyklių pažeidimus, keliančius grėsmę eismo saugumui, taip pat Kelių eismo taisyklių pažeidimas, sukėlęs pavojingą situaciją, tai yra privertęs kitus eismo dalyvius staigiai keisti judėjimo greitį, kryptį arba imtis kitokių veiksmų savo ar kitų žmonių saugumui užtikrinti, – užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno šimto penkiolikos iki dviejų šimtų trisdešimt vieno euro su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trijų iki šešių mėnesių) ir 130 str. 1 d. (Nepaklusimas uniformuoto policijos pareigūno teisėtam reikalavimui sustabdyti transporto priemonę – užtraukia baudą vairuotojams nuo aštuonių šimtų šešiasdešimt aštuonių iki vieno tūkstančio vieno šimto penkiasdešimt aštuonių eurų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trejų iki penkerių metų arba administracinį areštą nuo penkiolikos iki trisdešimties parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trejų iki penkerių metų).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min