Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nesėkmingi šiauliečių bandymai slėptis užsienyje

Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo 30 d. iš Vilniaus oro uoste nusileidusio lėktuvo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai išvesdino po metų slapstymosi į Lietuvą sugrąžintą 28 m. šiaulietį Marių Andrijauską. Pagal Europos arešto orderį jis kovo 14 d. buvo sulaikytas Didžiojoje Britanijoje.

Septynis kartus už vagystes, plėšimus ir chuliganizmą teistam M. Andrijauskui paieška buvo paskelbta praėjusių metų vasarį, kai jis neatvyko į teismą, kuriame turėjo būti nagrinėjama jo byla dėl pateikto kaltinimo plėšimu.

2009 m. vasario 27 d. vakare buvo apiplėšta Šiauliuose, Gluosnių gatvėje, esanti parduotuvė „Mini Market“. Vaikinas, grasindamas pardavėjai dujiniu pistoletu, pagrobė kasos aparatą su jame buvusiais 2 753 litais.  Kasos aparatas buvo rastas numestas netoli įvykio vietos, tik be pinigų. Po poros savaičių intensyvaus kriminalistų darbo nusikaltimo autorius atsidūrė areštinėje. Vėliau jam buvo taikyta kardomoji priemonė – periodiškai registruotis policijos įstaigoje ir neišvykti iš šalies. Artėjant teismo dienai, Mariaus Andrijausko nervai neišlaikė ir jis pabėgo į užsienį, tačiau nuo bausmės pabėgti jam nepavyko. Vyras šiuo metu suimtas 3 mėnesiams.

Tą pačią kovo 30-ąją iš Nyderlandų Karalystės buvo parskraidintas dar vienas Šiaulių policijos ieškomas asmuo – 38 metų Aurelijus Gagaitis. Vyras į užsienį išdūmė, kai pareigūnai jam pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo ir turtinės žalos padarymo apgaule. Įtariama, kad A.Gagaitis su bendrininkais turtinės žalos pridarė ne tik Šiaulių, bet ir ne vienam Tauragės, Radviliškio, Pakruojo, Klaipėdos verslininkui. Visą mėnesį nuo 2007 m. liepos 25 d. asmenys, veikdami UAB „Kemo“ vardu, iš įvairių įmonių, turėdami išankstinį tikslą neatsiskaityti, nuomojosi ir pavedimu pirko įvairius statybos įrankius ir įrangą, baldus, elektros prekes, vidaus apdailos medžiagas ir, žinoma, už juos nesumokėjo. Padaryta turtinė žala siekia kelias dešimtis tūkstančių litų. A.Gagaitis pripažintas įtariamuoju ir buvo ieškomas nuo 2008-ųjų pavasario. Teismas sankcionavo jo suėmimą 3 mėnesiams.

Balandžio 5 d. vakare Šiaulių areštinėje atsidūrė ir iš Vokietijos atskraidintas 31 metų Linas Grybauskas. Už plėšimą ir sveikatos sutrikdymą anksčiau teistas vyras slapstėsi nuo atsakomybės už viešosios tvarkos pažeidimą, kurį, įtariama, padarė 2009 m. rugpjūčio 17 d. Šiaulių pietiniame mikrorajone esančioje žemdirbių turgavietės aludėje. Nors dar buvo tik vidurdienis, tačiau neblaivus šiaulietis siautėjo gąsdindamas aplinkinius. Sugriebęs už kaklo vieną čia buvusį vaikiną, jo galvą prispaudė prie stalo ir peiliu smogė į nugarą. Nukentėjusysis atsidūrė ligoninėje. Kitos dienos rytą čia atsidūrė ir pats L.Grybauskas. Tik ne dėl sužalojimų, o dėl apsinuodijimo alkoholiu. Vyras juo piktnaudžiavo nuolat ir ne kartą buvo administracine tvarka baustas už tai, kad girtas pažeidinėjo viešąją tvarką.

2009 m. gruodį jis už paskutinį savo nusikaltimą turėjo stoti prieš teismą, bet čia taip ir nepasirodė – išdūmė iš Lietuvos. Tačiau netrukus jis pakliuvo į Vokietijos teisėsaugos rankas, nes, pasirodo, ir čia spėjo nusikalsti bei užsitarnauti bausmę, kurią atlikti vengė. Tad iki šiol L. Grybauskas laiką leido Vokietijos įkalinimo įstaigoje, o balandžio 5 d. peržengė jau Šiaulių areštinės slenkstį.

Artimiausiu metu į Šiaulius bus parskraidinti dar du Šiaulių policijos ieškomi asmenys. Vienas jų  – 67 metų Algirdas Ramanauskas, kuris buvo ieškomas jau dešimtmetį. Jis įtariamas eismo įvykio sukėlimu. 2000 m. vasarą Šiauliuose, Vilniaus gatvėje, vairuodamas automobilį „Nissan Vanette“, jo nesuvaldė ir, nuvažiavęs nuo kelio, kliudė šaligatviu ėjusį devynerių metų berniuką, o po to dar rėžėsi į automobilių stovėjimo aikštelėje stovėjusį „Renault Rapid“. Berniukas dėl patirtų traumų atsidūrė Šiaulių ligoninės vaikų chirurginės reanimacijos skyriuje. 

A. Ramanauską Šiaulių teisėsaugininkams perduoda Airijos kolegos.

Balandžio 8 d. į Lietuvą iš Prancūzijos parkeliaus ir nepilnametis. Septyniolikmetis I. N. savo keliones po užsienio šalis pradėjo nuo praėjusių metų rudens. Pabėgęs iš Vaikų globos namų, kuriuose nespėjo ir keleto dienų pagyventi, jis iš pradžių buvo ieškomas kaip dingęs be žinios. Gavus žinių iš Lenkijos, kad jaunuolis pastebėtas šioje šalyje, jo statusas pasikeitė. Jam buvo paskelbta paieška dėl slapstymosi nuo ikiteisminio tyrimo, nes vaikinas įtariamas vagystėmis ir viešosios tvarkos pažeidimu. Praėjusių metų spalį I. N. buvo sulaikytas Ispanijoje ir uždarytas į Santa Clara nepilnamečių centrą. Tačiau šiaulietis čia neužsibuvo – paspruko. Šių metų sausį jis įkliuvo Barselonoje, tačiau ir šįkart jam pavyko pasprukti. Kovo 22 d.  Asmenų paieškos skyriaus pareigūnai gavo pranešimą, kad vaikinas yra Prancūzijos teisėsaugos rankose. Taigi šiauliečio klajonės po svečias šalis bus nutrauktos.

Įstatymas numato, kad visi iš svečių šalių pargabenti bėgliai ekstradicijos išlaidas apsimoka patys.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min