Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 13d. 14:48

Teismas nubaudė per nėštumą girtavusią ir neįgalų vaiką pagimdžiusią ukmergiškę

Teismas moterį paskelbė kalta
Pixabay nuotr. / Asociatyvi iliustracija: teismas moterį paskelbė kalta, kad pagimdė neišnešiotą kūdikį, turintį sveikatos sutrikimų.
Nėštumo metu alkoholinius gėrimus nuolatos vartojusi ir taip kūdikio sveikatą sutrikdžiusi moteris išgirdo teismo nuosprendį. Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų teisėja šiame rajone gyvenančią 35 metų motiną pripažino kalta nesunkiai sutrikdžius kūdikio sveikatą dėl neatsargumo.

Nėštumo metu alkoholį vartojusiai moteriai – teismo nuosprendis, trečiadienį praneša Lietuvos Respublikos prokuratūra.

Teismas konstatavo, kad moteris, žinodama, jog laukiasi, elgėsi nerūpestingai ir buvo visiškai abejinga kūdikio vystymuisi – nesilankė pas gydytojus, nesidomėjo vaisiaus raida bei galimais rizikos veiksniais, nėštumo laikotarpiu nuolatos piktnaudžiavo alkoholiniais gėrimais.

2019 m. vasarą moteris pagimdė neišnešiotą kūdikį, turintį sveikatos sutrikimų.

Pati moteris vaikelio neprižiūri, jis auga pas nuolatinę globėją.

Tyrimo metu buvo surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių pagrįstai manyti, kad kūdikio sveikatos sutrikimai, turintys ilgalaikių išliekamųjų reiškinių, atsirado dėl jo motinos netinkamo elgesio ir veiksmų.

Pati moteris vaikelio neprižiūri, jis auga pas nuolatinę globėją.

Teismas moteriai skyrė galutinę galutinę 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigodamas ją bausmės atlikimo laikotarpiu neatlygintinai išdirbti 160 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis, taip pat pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje.

Nuteistoji taip pat turės sumokėti gimusio neįgalaus kūdikio naudai priteistą neturtinę žalą bei atlyginti valstybei teisinės pagalbos išlaidas.

Ikiteisminį tyrimą atliko Vilniaus apskrities VPK Ukmergės policijos komisariato pareigūnai, jam vadovavo ir valstybinį kaltinimą byloje palaikė Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras.

Šis pirmosios instancijos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:53
01:15
01:05

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min