Tiesiogiai
Publikuota 2022 10 07, 15:16

Neteisėtai 13 šovinių Klaipėdos rajone laikiusiam brakonieriui skirtas areštas

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmai nuteisė vyrą, kuris neturėdamas leidimo, įgijo ir laikė šaudmenis, už tai jam skirta arešto bausmė, penktadienį pranešė teismas.
Medžioklės ginklas, šoviniai
Asociatyvi iliustracija: medžioklės ginklas, šoviniai / 123RF.com nuotr.

Byloje nustatyta, kad Vilius A. be leidimo neteisėtai įgijo 13 skirtingo kalibro pramoninės gamybos šovinių, kurie yra šaudmenys, skirti šaunamiesiems ginklams. Neturėdamas leidimo jis šovinius neteisėtai laikė sodo namelyje, kol juos rado ir paėmė policijos pareigūnai.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gegužės 24 dieną, kai gyvosios gamtos specialistas sulaikė brakonieriaujantį asmenį, o jo namuose aptiko netvarkingai sudėtų šaunamųjų ginklų ir šaudmenų.

Nurodytu adresu iškviesti Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai kartu su aplinkosaugininkais sodyboje rado neteisėtai disponuojamų šaudmenų. Šoviniai buvo laikomi ne pagal nustatytus ginklų ir šaudmenų laikymo reikalavimus, be to, asmuo namuose laikė šaudmenis, kuriems laikyti neturi leidimo, todėl aplinkosaugininkai iškvietė policiją.

Teismas, skirdamas bausmę kaltinamajam atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis pripažino savo kaltę, yra anksčiau neteistas, pensininkas, todėl kaltinamajam už padarytą nusikaltimą paskyrė galutinę – 30 parų arešto bausmę, kurios vykdymas atidėtas šešiems mėnesiams.

Viliui A. skirta intensyvi priežiūra, nustatant buvimo vietą jo gyvenamosios vietos adresu bei buvimo laiką nuo 22 val. iki 7 val., tai kontroliuojant elektroninio stebėjimo priemonėmis.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min