Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neteisėtai į trečiąją šalį nesaugių žemės riešutų siuntą išvežusiai įmonei – griežtos sankcijos

Stop ženklas
Photos.com nuotr. / Stop ženklas
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad paaiškėjus faktui, kai importo kontrolės metu sulaikyta nesaugi žemės riešutų siunta, pažeidžiant teisės aktų reikalavimus, buvo išvežta į trečiąją šalį, importuotojui UAB „Granex“ skirta bauda. Informacija tolimesniam nagrinėjimui perduota teismui bei kitoms atsakingoms institucijoms.

Šių metų liepos 3 d., vykdant negyvūninių produktų importo kontrolę, Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos sprendimu buvo sulaikyta UAB „Granex“ į Lietuvą importuojamų gliaudytų žemės riešutų siunta iš Kinijos. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute atlikus laboratorinius tyrimus ir nustačius, kad žemės riešutai užteršti aflatoksinu B1, nutarta 19 tonų siuntą uždrausti tiekti į rinką. Pelėsinių grybų išskiriamo toksino koncentracija riešutuose beveik pusantro karto viršijo nustatytą didžiausią leistiną normą, todėl gamintojui nurodyta siuntą saugiai sunaikinti arba, pateikus atitinkamų atsakingų tarnybų sutikimus, grąžinti gamintojui.

UAB ,,Granex“ kreipėsi į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, prašydamas leidimo pačiai įmonei panaudoti šiuos žemės riešutus saldumyno – chalvos gamyboje, motyvuodami, kad riešutai bus specialiai apruošiami, taip panaikinant taršą toksinais. Atsisakius tokį leidimą išduoti, verslininkai pasirinko kitą būdą ir, nevykdydami teisėtų Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorių reikalavimų, išsiuntė nesaugią žemės riešutų siuntą iš Lietuvos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min