Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 11d. 09:38

Neteisėtus migrantus gabenusiam gruzinui kelią žvalgė čečėnas

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė Neteisėtus migrantus gabenusius gruziną ir čečėną
VSAT nuotr. / Kalvarijos pasieniečiai sulaikė Neteisėtus migrantus gabenusius gruziną ir čečėną

Kalvarijos pasieniečiams sustabdžius automobilį vairavusį čečėnų tautybės Rusijos pilietį, pradėjo aiškėti, kad jis, įtariama, žvalgė kelią iš paskos važiavusiam gruzinų tautybės Rusijos piliečiui. Šis į Vakarų Europą gabeno du neteisėtus migrantus iš Vietnamo. Pastarieji buvo apsirūpinę klastotomis Šengeno vizomis, rašoma spaudai išplatintame Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pranešime.

Kaip nurodoma, antradienį vakare VSAT Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai ties Kalvarijos savivaldybės Žiogaičių kaimu patikrinti sustabdė Lenkijos link vykusį automobilį „Toyota Corolla“, pažymėtą latviškais valstybiniais numeriais.

Iš Latvijos bendrovės išnuomotą automobilį vairavęs 38 metų čečėnų tautybės Rusijos pilietis pateikė tvarkingus asmens dokumentus. Pasieniečiams iškart įtarimų sukėlė vyro elgesys – patikros metu jis labai norėjo skambinti mobilaus ryšio telefonu. To padaryti užsieniečiui VSAT pareigūnai neleido ir netrukus pastebėjo Lenkijos link atvažiuojantį dar vieną automobilį, pažymėtą latviškais registracijos numeriais.

Paaiškėjo, kad „KIA Sportage“, kuri taip pat buvo išsinuomota Latvijoje, vairavo 38 metų gruzinas, turintis Rusijos pilietybę. Mašinos salone buvo įsitaisę du Vietnamo piliečiai, 20 ir 24 metų vyrai. Jų pasuose VSAT pareigūnai aptiko neva Prancūzijos diplomatinės atstovybės išduotas Šengeno vizas. Netrukus išsiaiškinta, kad tai – kokybiškai pagamintos klastotės.

VSAT nuotr./Kalvarijos pasieniečiai sulaikė Neteisėtus migrantus gabenusius gruziną ir čečėną
VSAT nuotr./Kalvarijos pasieniečiai sulaikė Neteisėtus migrantus gabenusius gruziną ir čečėną

Įtariama, kad pirmas važiavęs „Toyota Corolla“ vairuotojas čečėnas žvalgė kelią ir būtų įspėjęs migrantus gabenusį gruziną apie pasieniečių patrulį, tačiau to padaryti nespėjo.

Abiem automobilių vairuotojams VSAT pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto asmenų gabenimo per valstybės sieną. Už tai gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Vietnamo piliečiams, kuriems pasieniečiai irgi pradėjo ikiteisminį tyrimą, teks atsakyti už disponavimą suklastotais dokumentais ir jų panaudojimą. Už tai gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Po apklausų visus keturis užsieniečius pasieniečiai uždarė į areštinę. Automobiliai saugomi Kalvarijos užkardoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min