Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 13d. 11:13

Nepagaunamąjį Raseinių rajono degtindarį Zeimerį nuo policijos saugo išnaudojami vaikai

Įspėtas išnaudojamų vaikų nuteistasis degtindaris Zeimeris sprunka iš kaimo
Įspėtas išnaudojamų vaikų nuteistasis degtindaris Zeimeris sprunka iš kaimo

Raseinių rajono policija jau ketvirti metai ieško nusteistojo Dariaus Reimerio, pravarde Zeimeris. 2011 metų vasarą Raseinių rajono apylinkės teismas Zeimeriui skyrė trejų metų laisvės atėmimo bausmę. Didžiausia bausmės dalis skirta už naminės degtinės varymą ir pardavinėjimą. Tačiau antrankių jam uždėti nepavyksta, nes 37 metų nuteistasis slapstosi, ir policija jo neranda.

Raseinių rajono policija jau ketvirti metai ieško nusteistojo Dariaus Reimerio, pravarde Zeimeris. 2011 metų vasarą Raseinių rajono apylinkės teismas Zeimeriui skyrė trejų metų laisvės atėmimo bausmę. Didžiausia bausmės dalis skirta už naminės degtinės varymą ir pardavinėjimą. Tačiau antrankių jam uždėti nepavyksta, nes 37 metų nuteistasis slapstosi, ir policija jo neranda.

Raseinių rajono policijos komisariato vadovas Kęstutis Užemeckas sakė, kad pareigūnai neturi informacijos apie galimą nuteistojo buvimo vietą.

Raseinių rajono policijos komisariato vadovas Kęstutis Užemeckas sakė, kad pareigūnai neturi informacijos apie galimą nuteistojo buvimo vietą.

„Anksčiau esame gavę pranešimų, kad D.Reimeris lankosi pas Akstinų kaime gyvenančią moterį. Prieš kurį laiką pranešta, kad jis pastabėtas Akstinų kaime. Bet tai nebuvo šviežia informaciją, todėl nusikaltėlio nepavyko sulaikyti. Norėčiau paraginti gyventojus, kad pastebėję D.Reimerį ar kitą policijos ieškomą asmenį, mums paskambintų kuo skubiau“, - savaitraščiui „Alio, Raseiniai“ sakė K.Užemeckas.

Praėjusią savaitę redakcija sulaukė Pagojukų seniūnijos gyventojo skambučio. Skambinusysis pranešė, kad Zeimeris jau kelintą dieną iš eilės lankosi Akstinų kaime esančiame viename mediniame name.

Kadangi informacija buvo apie kelių dienų senumo įvykius,  nutarėme galbūt be reikalo netrukdyti pareigūnų ir gerai pasirengę prie nurodyto namo išvykome patys.

Iš pradžių išsiaiškinome, kas tame name gyvena ir nesunkiai gavome to žmogaus telefono numerį. Paskambinome jam spalio 30-osios vidurdienį. Atsiliepęs vyras atrodė gerokai įkaušęs.

Prisistačiau apylinkėse neblogai žinomu vieno kaimo gyventoju ir bandžiau ištraukti informacijos apie Zeimerį bei kaip nors iš išvilioti jį iš namo: „Agirdi, Algi, kur Darius yra?“ „Nežinau, žinok, neklausk (cituodami pokalbį praleidžiame gausų rusiškų keiksmažodžių srautą)“. „Buvo juk ką tik pas atėjęs. Man mašina prie parduotuvės užgeso. Reikia, kad pastumtų. Ateik su Dariumi, pastumsite“. „Ar galėsi paimti kokią bonką, aš tau pinigus atiduosiu“. „Paimsiu. Agirdi, tai kur Darius?“ „Pabėgo Darius. Atvažiuosi, pasišnekėsime. Čia taip kalbėtis neišeina“. „Kaip aš atvažiuosiu. Patumkit“.

Tvirtino pažinęs balsą

Šioje pokalbio vietoje vyras padavė telefoną sugyventinei – pagal balsą ji atrodė dar girtesnė. „Tu tikrai vienas esi? Tuojau mano vaikas atvažiuos su dviračiu. Palauk. O su kokią mašina esi? O kokios palvos? Nu, gerai, aš tau paskambinsiu. Nu, davai, tada, iki.“ „Palauk. Ar Darius gatavas? Ne. Tai kur Darius? Darbuose. Tai kur jis dirba? Ateitų geriau mums padėti.“ „Jis nepaeina, savais darbais užsiėmęs.“ „Sakei, kad pas tave jis yra.“ Nu, tai aišku, kad pas mane.“ „Nu, tai paprašyk, kad mašiną padėtų pastumti. Nupirksiu alaus porą pūslių, jei padės pastumti mašiną.“

Šioje pokalbio vietoje vyras padavė telefoną sugyventinei – pagal balsą ji atrodė dar girtesnė. „Tu tikrai vienas esi? Tuojau mano vaikas atvažiuos su dviračiu.

Šioje pokalbio vietoje vyras padavė telefoną sugyventinei – pagal balsą ji atrodė dar girtesnė. „Tu tikrai vienas esi? Tuojau mano vaikas atvažiuos su dviračiu.

Moteris padavė telefoną, pasak jos, Zeimeriui. Kartu su žurnalistais važiavęs Zeimerį neblogai žinantis žmogus tvirtino atpažinęs ieškomojo balsą.

„Agirdi, ar nenorėtum babatuką (taip vadinami miške verdami ypatingai bjauraus skonio ir labai stiprūs svaigalai) pavirti. Sakė, gerai moki. Aš pats, žinai, gerai nemoku“. „Nebenoriu, mečiau.“ „Tu gerai moki.“ „O kas tau sakė? Ne, jau užrišau visus tuos reikalus. Tai kam dabar į mane kreipiesi? Reikėjo prieš porą mėnesių į mane kreiptis. Dabar išvažiuoju į Airiją, viskas.“

Supratome savo klaidą

Kol vyko šis pokalbis, redakcijos automobilis priartėjo prie Akstinų kaimo. Įsukome į pagrindinį kelią ir pro parduotuvę nuvažiavome prie mums nurodyto namuko. Kaime nebuvo matyti nė vieno žmogaus, tik keli berniūkščiai – vienas vaikščiojo šalia mus dominančio medinio namo, kitas netoliese mėtė kamuolį į krepšį.

Degtindarių žvalgas
Degtindarių žvalgas

Netrukus supratome, kad padarėme klaidą – neįvertinome berniūkščių vaidmens. Vos tik pamatęs, kad mūsų automobilis sustojo, arčiau namo vaikštinėjęs vaikis pribėgo prie lango ir kažką pasakė apie „mašiną“.

Buvome sustoję už kelių dešimčių metrų, todėl nusprendėme pavažiuoti atokiau – į mažiau matomą vietą. Pakeliui stabtelėjome prie krepšinį žaidžiančio nepilnamečio ir paklausėme, ar nematė kur nors Dariaus Reimerio.

„Ne, seniai jau, daug laiko nematau.“ „Meluoji.“ „Nemeluoju, rimtai. Jo tai tikrai čia nėra.“ „Ką tik matėme. Į kurį namą jis nuėjo?“ „Kur matėte? Kažkas čia kažkur ėjo, kažkur bėgo. Nieko nežinau.“ „Niekam nesakyk, kad su mumis šnekėjai, sakyk, kad kelio klausėme.“ „Gerai“, - patikino berniūkštis, bet buvo akivaizdu, kad tik be reikalo jį užkalbinome.

Tik jau po to, vėlyvą tos dienos vakarą, kai nušokęs nuo palėpęs nuteistasis D.Reimeris pasileido bėgti laukais ir pasislėpė tamsoje, supratome, ką turėjo galvoje žmonės, pasakoję žurnalistams, kaip meistriškai degtindariai išnaudoja nepilnamečius. Ypač tuo garsėja Raseinių rajono degtindarių vadu vadinamas 44 metų Antinas, kuris laikomas D.Reimerio globėju, nes pastarasis yra vienas iš labiausiai patyrusių babatuko virėjų. 

Antinas pasižymi ne tik žiaurumu, bet ir sugebėjimu patraukti į savo pusę nepilnamečius.

Pasakojama, kad Antinas pasižymi ne tik žiaurumu, bet ir sugebėjimu patraukti į savo pusę nepilnamečius.

Žiauri bausmė

„Nepilnamečiams Antinas yra didžiulis autoritetas. Daug kas daroma nepilnamečių rankomis, nes jie yra nebaudžiami. Dažnai  verbuoja ne asocialioms šeimoms priklausančius nepilnamečius, bet vaikus iš tvarkingų šeimų. Asocialių šeimų, matyt, privengia todėl, kad jomis nuolat domisi socialiniai darbuotojai, tad vaikai gali ką nors išplepėti“, - pasakojo Šiluvos seniūnijos gyventojas.

Nepaklusnumą ar neapdairumą parodžiusiems samdiniams Antinas būna negailestingas. Tuo įsitikino netoli Akstinų gyvenantis aštuoniolikmetis, pravarde Miškinis. Kalbama, jog kartą Antinas jį aptiko visiškai pasigėrusį ir miegantį šalia miške stovinčio babatuko virimo katilo. Antinas jaunajam giruokliui neva numovęs kelnes, į užpakalį įkišęs plastikinį butelį, padaręs nuotraukų ir jas išplatinęs.

Pakalbintas Šiluvos ūkininkas mano, kad Antinas nepilnamečius arba neseniai pilnametystės sulaukusius jaunuolius į savo pusę patraukia pinigais ir dovanomis. „Nuperka jiems labai senų, bet dar važiuojančių automobilių, vienam paaugliui nupirko dėvėtą mopedą. Nepilnamečiai tampa žvalgais, pilstuko platintojais ir, kas baisiausia, tų nuodų vartotojais“, - krimtosi ūkininkas.

Pasak jo, Šiluvos seniūnijos apylinkėse ir Pagojukų seniūnijai priklausančių Kaulakių apylinkėse vieša paslaptis, kur galima sutikti policijos jau trečius metus ieškomą, bet Antino globojamą Zeimerį.

Šiluvos seniūnijos apylinkėse ir Pagojukų seniūnijai priklausančių Kaulakių apylinkėse vieša paslaptis, kur galima sutikti policijos jau trečius metus ieškomą, bet Antino globojamą Zeimerį.

„Zeimeris kone kasdien apsilanko Katauskiuose. Savo akimis mačiau, kaip pirko dešimt kilogramų mielių babatukui varyti. Paskutinį kartą jį mačiau prieš pusmetį“, - savaitraščiui „Alio, Raseiniai“ tvirtino ūkininkas.

Ir vėl nepilnamečiai

Supratę, kad apie pasirodžiusius įtartinus žmones Zeimerio draugiją iš karto informavo nepilnamečiai, nusprendėme nuvažiuoti už kaimo.

Neabejojome, kad Zeimeris bandys dingti iš mūsų stebimo namo. Forografui įsitaisius patogioje vietoje, gatvėje pasirodė susigūžęs žmogus, kuris skubiu žingsniu kiek paėėjo pagrindine gatve (tuo metu jį nufotografavome), paskui šmurkštelėjo į vieno namo kiemą, netrukus vėl pasirodė, kirto pagrindinę gatvę ir dingo už mūrinio namo.

Vėl paskambinome Zeimerio bičiuliams ir paklausėme, ar jie pagaliau ateis pastumti užgesusio automobilio. Paklaususi, kokios spalvos automobilis, moteris dar kartą pasakė, kad tuoj dviračiu atvažiuos jos vaikas, su kuriuo turėsime susitarti.

Tuo metu pagrindinėje gatvėje pasirodė tamsiai mėlynos spalvos „Volvo“ universalas.

„Dabar mes D.Reimerio nenutversime ir mums reikia dingti. Tas „Volvo“ priklauso degtindariams ir jie atvažiavo išsiaiškinti, kas čia tokie sukinėjasi po kaimą“, - perspėjo mus lydėjęs Pagojukų seniūnijos gyventojas.

Dabar mes D.Reimerio nenutversime ir mums reikia dingti. Tas „Volvo“ priklauso degtindariams ir jie atvažiavo išsiaiškinti, kas čia tokie sukinėjasi po kaimą“, - perspėjo mus lydėjęs Pagojukų seniūnijos gyventojas.

Šokome į automobilį ir nudulkėjome žvyruotu keliu į Šiluvos pusę. „Volvo“ ėmė važiuoti iš paskos. „Jeigu mus vejasi Antinas, bus riesta. Jo net su kūju ant žemės nenuversi“, - sakė žurnalistų palydovas. Maždaug už trijų kilometrų „Volvo“ beveik pasivijo redakcijos automobilį, keletą kartą blykstelėjo šviesomis. Tuo metu  priartėjome prie Šiluvos. „Volvo“ atsiliko ir pasuko į miškelį. 

Antras bandymas

Pasalą nusprendėme pratęsti vakare. Taip darydami atsižvelgėme į degtindarių gyvenimo ypatumus išmanančio palydovo patarimą: „Jei atvažiuotumėme prie to namo apie aštuntą valandą vakaro, visi jau butų smigę. Galėtumėme įeiti į vidų, įsitikinti, kad ten yra Zeimeris ir iškviesti policiją. Aš jį palaikyčiau, o jūs galėtumėte jį nufotografuoti“, - pasiūlė Pagojukų apylinkių gyventojas.

Iš pirmo žvilgsnio, šis planas atrodė įgyvendinamas, tačiau netrukus supratome, kad didžiausia kliūtimi gali tapti nepilnamečiai. Tikėtina, kad be leidimo įsiveržę į vidų, vėliau sulauktumėme pretenzijų, kad vaikai dėl to patyrė šoką. Gali būti, jog tuomet užtampytų vaikų teisių gynimo institucijos. Atsižvelgdami į tai, pasirinkome sudėtingesnį variantą: įsitaisyti tamsoje netoli namo ir kantriai laukti, kol į lauko tualetą išeis Zeimeris. Taip ir padarėme.

Tačiau planą ir vėl suardė paaugliai. Mums artinantis prie namo, šmėstelėjo paauglio šešėlis, kuris žaibiškai įlėkė pro duris. Netrukus pro langą pasigirdo rėksmingas moters balsas: „Kas čia ateina“. Iš palėpės kažkas šlumštelėjo ant žemės ir pasileido bėgti už tvarto plytinčiais laukais.

Tačiau planą ir vėl suardė paaugliai. Mums artinantis prie namo, šmėstelėjo paauglio šešėlis, kuris žaibiškai įlėkė pro duris. Netrukus pro langą pasigirdo rėksmingas moters balsas: „Kas čia ateina“. Iš palėpės kažkas šlumštelėjo ant žemės ir pasileido bėgti

Bruožai – ryškūs

Sugrįžome į automobilį ir skubėdami pasukome Raseinių link – neatmetėme galimybės, kad kažkurioje kelio atkarpoje mus bandys blokuoti.

Kitą dieną atspaudinome dienos metu kaime padarytas nuotraukas ir nuvežėme jas parodyti D.Reimerį galintiems atpažinti žmonėms.

Nuotrauką pamatęs garbaus amžiaus Pagojukų seniūnijos gyventojas sakė: „Čia yra ne D.Reimeris, bet Antinas. Tikrai Antinas. Toks pat platus ir didelis veidas. Sužalota nosis. Nuotraukoje esantis vyras atrodo stambus ir sportiškas, o Zeimeris yra susigūžęs, bailus, atrodo užguitas.“

30 metų Kaulakių gyventoja: „Nuotraukoje yra Zeimeris. Pats Antinas nevartoja alkoholio ir nesitrainioja kaip valkatėlė kaimo gatvėmis, nesėdi viename kambaryje su prasigėrusiais. Tiesa, Antino ir Zeimerio bruožai yra palyginti panašus, nes jų veidai aptalžyti smūgių, todėl nosys priplotos, daug randų“.  

Šiluvos bendruomenės gyvenime aktyviai dalyvaujantis 35 metų vyras patvirtino: „Aš tą Antiną dažnai matau. Nuotraukoje tikrai ne jis. Tai yra Darius Reimeris. Daug kas žino, kad jis paieškomas. Slapstosi tris metus, gyvena kaip vilkas, o jei būtų atsisėdęs į kalėjimą, jau galėtų džiaugtis laisve.“

Pabėgo į Zarasus

Savaitraščio „Alio, Raseiniai“ duomenimis, kitą dieną po pasalos Akstinų kaime Zeimeris kartu su broliu išvyko į Zarasus.

Savaitraščio „Alio, Raseiniai“ duomenimis, kitą dieną po pasalos Akstinų kaime Zeimeris kartu su broliu išvyko į Zarasus.

Raseinių rajono policijos komisariato vadovas K.Užemeckas patvirtino, kad bandydami surasti D.Reimerį Raseinių pareigūnai bendradarbiauja su kolegomis iš Zarasų.

Pilietiški Šiluvos ir Katauskių bendruomenės nariai „Alio, Raseiniai“sakė labiausiai išgyvenantys dėl to, kad degtindarių tinklas įtraukė daug nepilnamečių ir pavertė juos vagimis bei alkoholikais.

„Daug kas žino vadinamuosius „stalinukus“ – nepilnamečius iš vienos daugiavaikės šeimos. Tų vaikų pagrindinis darbas yra vagiliauti ir teikti paslaugas degtindariams. Nrgana to,  degtindariai randa bendrininkų ir tarp pareigūnų. Tiesa, vienas pareigūnas jau atleistas, bet, kiek žinau, visiškai dėl kitos priežasties“, - apgailestavo Šiluvos rajone dirbantis ūkininkas, paminėjęs kelių atleistų pareigūnų vardus ir pavardes.

Antinas yra įbauginęs Šiluvos ir Pagojukų seniūnijų gyventojus. Kalbama, kad jis grasina net ir policijos kriminalistams, tačiau uždėti jam antrankius sunku, nes  yra ypatingai atsargus – pats rankų niekur nekiša, išnaudoja nepilnamečius. Negana to, pamoko vaikus, ką reikia sakyti policininkams.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

15min tema Aktualu

Ir lietuviams aktualūs „Brexit“ scenarijai: mūsų diplomatų uraganas Londone nestebina

24sek

Kevino Pangoso sugrįžimas: „Žalgiris“ – „Barcelona“

Kultūra

O koks tu, kai nevaidini? Liubomiras Laucevičius

Gyvenimas

Būdavo dienų, kai Kristina net nebijodavo mirti: žmonėms tai atrodo paprastas galvos skausmas

Aktualu

Nemunas Lietuvos gyvenime: upei iš biudžeto buvo skiriama įspūdinga suma

Verslas

Nauji autobusai ir troleibusai į Vilnių vėluoja – gamintojams gresia baudos

Vardai

Mauricijuje medų kopinėję Skaisgiriai liko sužavėti rojų primenančių vaizdų, kurie – lyg atvirutės

„Eurolygos diena“: kaip M.Grigonis pagaliau sulaukė Šaro skambučio (3/4)

Gazas

Į kelius vėl grįžta mirtis: renkasi pėsčiuosius be atšvaitų

Aktualu

Čekijos premjeras kaltinamas Kryme pagrobęs liudyti dėl korupcijos turėjusį sūnų

Vardai

Po skyrybų dramos Sigitas Martinavičius Balyje vedė Editą Rupeikaitę: nuotaka švenčia ne tik vestuves

Aktualu

Greitkelyje Vilnius–Kaunas susidūrė 5 automobiliai, sužeisti 2 žmonės, susidarė spūstis

Aktualu

„Bellingcat“: Rusija turi prieigą prie Britanijos vizų išdavimo sistemos

Verslas

2019-ųjų kainoraštis: gyventojams elektra brangs 15 proc., dujos – 20 procentų

Gyvenimas

S.Straukaitė – pirmoji dizainerė iš Lietuvos Lenkijos mados savaitėje: „Tai buvo bomba“

Vardai

Stanislavas Stavickis-Stano: „Aš sergu vėžiu, bet pasveiksiu“

Sportas

Nuteistas E.Petrauskas: „Jei toks Lietuvoje teisingumas, tai kam nešu šiai šaliai medalius?“

Aktualu

JAV translyčiai karo veteranai siekia nemokamų lyties keitimo operacijų

Vardai

Juvelyrikos parodoje garsūs svečiai grožėjosi pasaulyje išgarsėjusių lietuvių autorių darbais

Aktualu

Iš Vokietijos išspirtą benamį Lietuvos pareigūnai pasitiko išskėstomis rankomis

Naujienos

15min tema Aktualu

Ir lietuviams aktualūs „Brexit“ scenarijai: mūsų diplomatų uraganas Londone nestebina

24sek

Kevino Pangoso sugrįžimas: „Žalgiris“ – „Barcelona“

Kultūra

O koks tu, kai nevaidini? Liubomiras Laucevičius

Gyvenimas

Būdavo dienų, kai Kristina net nebijodavo mirti: žmonėms tai atrodo paprastas galvos skausmas

Aktualu

Nemunas Lietuvos gyvenime: upei iš biudžeto buvo skiriama įspūdinga suma

Verslas

Nauji autobusai ir troleibusai į Vilnių vėluoja – gamintojams gresia baudos

Vardai

Mauricijuje medų kopinėję Skaisgiriai liko sužavėti rojų primenančių vaizdų, kurie – lyg atvirutės

„Eurolygos diena“: kaip M.Grigonis pagaliau sulaukė Šaro skambučio (3/4)

Gazas

Į kelius vėl grįžta mirtis: renkasi pėsčiuosius be atšvaitų

Aktualu

Čekijos premjeras kaltinamas Kryme pagrobęs liudyti dėl korupcijos turėjusį sūnų

Vardai

Po skyrybų dramos Sigitas Martinavičius Balyje vedė Editą Rupeikaitę: nuotaka švenčia ne tik vestuves

Aktualu

Greitkelyje Vilnius–Kaunas susidūrė 5 automobiliai, sužeisti 2 žmonės, susidarė spūstis

Aktualu

„Bellingcat“: Rusija turi prieigą prie Britanijos vizų išdavimo sistemos

Verslas

2019-ųjų kainoraštis: gyventojams elektra brangs 15 proc., dujos – 20 procentų

Gyvenimas

S.Straukaitė – pirmoji dizainerė iš Lietuvos Lenkijos mados savaitėje: „Tai buvo bomba“

Vardai

Stanislavas Stavickis-Stano: „Aš sergu vėžiu, bet pasveiksiu“

Sportas

Nuteistas E.Petrauskas: „Jei toks Lietuvoje teisingumas, tai kam nešu šiai šaliai medalius?“

Aktualu

JAV translyčiai karo veteranai siekia nemokamų lyties keitimo operacijų

Vardai

Juvelyrikos parodoje garsūs svečiai grožėjosi pasaulyje išgarsėjusių lietuvių autorių darbais

Aktualu

Iš Vokietijos išspirtą benamį Lietuvos pareigūnai pasitiko išskėstomis rankomis

Vardai

Ypatingos

07:40
07:22

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Mamos prieš meningokoką

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie 15min