Dabar populiaru
Publikuota: 2010 spalio 13d. 11:47

Netikrų pinigų platintojų byla pasiekė teismą

Netikri pinigai
Policijos nuotr. / Netikri pinigai

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė tirti baudžiamąją bylą dėl netikrų pinigų pagaminimo, laikymo ir realizavimo pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo, kurioje ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dėl to, kad šių metų liepos 12 d. vienoje iš Vilniaus degalinių buvo pateiktas atsiskaityti už degalus netikras 20 litų nominalo banknotas. Aiškinantis šio banknoto patekimo į apyvartą aplinkybes, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, turėdami operatyvinę informaciją karštais pėdsakais nustatė butą Vilniuje, kuriame per kratą rado ir paėmė netikrų pinigų (63 vienetai po 20 Lt, 50 Lt ir 100 Lt). Iš viso 2 500 litų. Be to, rasta 53 vnt. netikrų banknotų ruošinių. Iš viso 2 540 Lt, techninių priemonių ir medžiagų netikriems pinigams gaminti.

Patikrinus rastus netikrus banknotus pagal jų serijos numerius, buvo nustatyta, kad skirtingose šalies vietose jau buvo išleisti į apyvartą būtent to paties asmens pagaminti 16 vnt. po 20 Lt, 50 Lt, banknotų. Iš viso 370 Lt. Per kratas rasti netikri 20 Lt, 50 Lt, 100 Lt banknotai buvo labai geros kokybės ir atrodė kaip tikri. Pasak pareigūnų, juos gaminant buvo naudojami dažų atspalviai, imituojantys banknoto apsaugos priemones, specialius popierius, banknotų apsauginės juostelės imituojant tikrus skiriamuosius ženklus nudažytos auksinėmis, sidabrinėmis spalvomis ant jų uždedant lako sluoksnį.

Dėl didelio kiekio netikrų pinigų gaminimo, laikymo ir realizavimo buvo sulaikyti trys asmenys. Sulaikant jie bandė naikinti įkalčius. E. E. (gim. 1984 m.). teistas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu), G. U. (gim. 1987 m.) teistas pagal LR. BK 178 str. (Vagystė), 258 str. (Neteisėtas disponavimas nešaunamuoju ginklu) ir I. Š. (gim. 1989 m.) neteistas.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad įtariamieji netikrus pinigus platino įvairiose prekybos vietose, kur nėra specialios pinigų tikrinimo įrangos.

Šių metų spalio 11 d. Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras, surašęs kaltinamąjį aktą, šią baudžiamąją bylą perdavė teisminiam nagrinėjimui į Vilniaus apygardos teismą.

Pareigūnai įspėja piliečius dėl periodiškai į apyvartą paleidžiamų netikrų pinigų (litų, eurų, dolerių, latų ir rublių) ir rekomenduoja vykdant atsiskaitymus grynais pinigais atidžiai tikrinti pinigų kokybę, o atsiradus įtarimams dėl padirbtų pinigų, kreiptis į artimiausią policijos įstaigą.

Temos: 2 Teismas Pinigai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min