Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 11d. 22:56

Netoli Vilniaus ir Jurbarko rajone nukrito parasparniai, vienas žmogus žuvo (atnaujinta 3.11 val.)

Nešamos nukritusio parasparnio dalys
Rolando Žalgevičiaus nuotr. / Parasparnis

Trečiadienį vakare gauti pranešimai apie nukritusius du parasparnius – vieną Vilniuje, kitą – Jurbarko rajone. Jurbarko rajone į Nemuną nukritęs parasparnininkas žuvo.

Trečiadienį 22.06 val. Bendrajame pagalbos centre bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Avižienių seniūnijoje ties Klevinės kaimu nukrito parasparnis.

Į įvykio vietą išsiųstos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį perduota Vilniaus miesto greitosios medicinos pagalbos stočiai ir Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.  Vyksta nukritusio parasparnio paieška – apklausti parasparnininką matę žmonės, į įvykio vietą sraigtasparnį atsiųsti pažadėjo pasieniečiai.

Nelaimė parasparnininkams įvyko ir Jurbarko rajone. Po 21 valandos pareigūnai gavo informacijos, kad į Nemuną nukrito parasparnis. Tai buvo vienas iš patyrusių parasparnininkų, tądien skridusių iš Vilniaus į Kauną, o iš čia – į Jurbarką. 1963 metais gimęs vyras pasiūlė bendraminčiui skristi po tiltu, šis atsisakė. Tuomet parasparnininkas nusprendė skristi vienas, tačiau atsitrenkė į vandenį ir nukrito. Tai pastebėjo netoliese kateryje pramogavę žmonės. Jie priplaukė prie parasparnininko, ištraukė jį iš vandens. Tačiau nei jiems, nei netrukus atvykusiems medikams vyro atgaivinti nebepavyko.

Kaip portalui jurbarkosviesa.lt pasakojo liudininkai, du vyrai parasparniais skraidė prie tilto per Nemuną. Vienas jų praskrido pro tilto apačią ir bandė apsisukti, tačiau dėl kol kas neaiškių priežasčių staiga nukrito į upę. Kitų liudininkų teigimu, vyras pirmiausia praskrido virš tilto, apsisuko ir bandė praskristi po juo, tačiau neapskaičiavo aukščio ir kojomis kliudė vandenį. To užteko, kad skraidyklė prarastų greitį ir su pilotu trenktųsi į vandenį. Ekstremalus mačiusi moteris pasakojo, kad parasparniai skraidė labai žemai.

Papildyta 3.11 val.: Iki 2.30 val. Vilniaus rajone nukritusio parasparnio ar jo piloto surasti nepavyko, nors jo ieškojo ne tik gausios ugniagesių pajėgos (į įvykio vietą atvyko net penki gelbėtojų automobiliai), keli policijos ekipažai, bet ir pasieniečių sraigtasparnis, virš numanomos nelaimės vietos ratus sukęs daugiau nei valandą. Į įvykio vietą taip pat buvo atvykusi ir policijos kinologė su tarnybiniu šunimi.

Pabendravę su žmonėmis, pranešusiais apie parasparnio katastrofą, pareigūnai teigia neturintys pagrindo jais netikėti.

„Jie blaivūs, ne mažvaikiai. Tą patį matę tvirtina trys žmonės, kad čia skraidė parasparnis patvirtina ir kiti liudininkai“, –  teigia pareigūnai.

Numanomą katastrofos vietą iš pradžių tamsoje „šukavo“ ugniagesiai gelbėtojai. Jie teigia, kad vietovė yra pelkėta, ne visur įmanoma prieiti. Todėl gelbėtojams į pagalbą buvo nusiųstas pasieniečių sraigtasparnis, aprūpintas moderniausia paieškos įranga.

„Tai efektyviausias būdas tokioje teritorijoje tamsoje surasti dingusį žmogų“, – teigia ugniagesiai.

Sraigtasparnis virš įvykio vietos ratus suko daugiau kaip valandą. Tačiau ir pasieniečių pastangos buvo bevaisės.

Jei norite peržiūrėti nuotraukas iš paieškos operacijos, spauskite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

07:03
00:49
17:58

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min