Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Netyčiniu kūdikio nužudymu įtariama Valdareza Beleškienė savo kaltės nepripažįsta

Egidijus ir Kristina Drėzai ir Valadareza Beleškienė su vyru
Šarūno Bulotos / 15min nuotr. / Egidijus ir Kristina Drėzai ir Valadareza Beleškienė su vyru
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Kauno apylinkės teisme atversta netyčiniu 11 mėnesių kūdikio nužudymu įtariamos Kauno klinikinės ligoninės slaugytojos 56 m. Valdarezos Beleškienės baudžiamoji byla. Mirusio berniuko tėvai yra pateikę ir civilinį 3,5 mln. litų ieškinį ligoninei. Ši byla nagrinėjama atskirai.

Nors neatvyko nemažai liudininkų – kai kurie buvo pateikę prašymus, kitiems neįteikti šaukimai, nuspręsta pradėti nagrinėti bylą iš esmės ir apklausti liudininkus, kurių atvyko, jų – trylika. Prieš pradedant apklausą, teismas paklausė įtariamosios, ar ji pripažįsta savo kaltę. V.Beleškienė tvirtai atsakė, kad nepripažįsta.

Pirmoji liudijo Kauno klinikinės ligoninės vaikų gastroenterologė Jūratė Radvilavičienė, apžiūrėjusi į ligoninę atvežtą 11 mėnesių berniuką. Ji atsiminė, kad 2012 m. balandžio 6 d. į ligoninę buvo atvežtas kūdikis. Jam nustatytas mažas cukraus kiekis kraujyje, jis buvo mieguistas. Gydytoja skyrė gliukozės tirpalą.

„14.45 val. personalas mane pasikvietė pagalbos. Pradėjau vaiko gaivinimą – širdies masažas, dirbtinis kvėpavimas. Pirmiausia pagalvojau, kad kūdikis užspringo. Jam tikrai neskyriau kalio. Ar dieną prieš tai kuriam nors kitam vaikui skyriau kalio, neatsimenu“, – sakė J.Radvilavičienė.

Gydytoja V.Beleškienę minėjo geru žodžiu: „Ji labai rūpestinga, pedantiška, atsidėjusi savo darbui“.

Įtariama, kad kūdikis mirė supainiojus vaistus – slaugė vietoj paskirto gliukozės tirpalo vaikui suleido kalio chlorido.

Neatsiprašė mirusio kūdikio tėvų

Rugpjūčio 23 d. byla nebuvo pradėta nagrinėti, nes neatvyko kasmetinių atostogų išėjęs įtariamosios advokatas Justas Jankauskas. Tuomet į teismo posėdį lydima vyro atvykusi V.Beleškienė nieko nekomentavo, į jokius žurnalistų klausimus neatsakinėjo. Situacijos nekomentavo ir jos sutuoktinis.

Į posėdį atvykęs mirusio kūdikio tėvas Egidijus Drėzas su žmona Kristina teigė, kad slaugytoją mato pirmą kartą, jokio atsiprašymo nei iš jos, nei iš ligoninės nėra sulaukęs.

Įšvirkštė per didelę kalio dozę

15min.lt primena, kad Kauno apygardos prokuratūra nagrinėti teismui perdavė Kauno klinikinės ligoninės slaugytojos Valdarezos Beleškienės bylą, kurioje ji įtariama pražudžiusi 11 mėnesių kūdikį. Įtariama, kad kūdikis mirė supainiojus vaistus – slaugė vietoj paskirto gliukozės tirpalo vaikui suleido kalio chlorido.

Teismo medicinos ekspertai nustatė, kad kūdikis 2012 metų balandžio 6 dieną mirė nuo jam įšvirkštos per didelės kalio chlorido dozės, sustojus širdžiai.

Į gydymo įstaigą vaikas atvežtas dėl viduriavimo ir vėmimo.

Pasak prokuratūros pranešimo, V.Beleškienė kaltinama neatsargiu mažamečio gyvybės atėmimu, pažeidžiant teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, ir tarnybos pareigų neatlikimu. Griežčiausia jai gresianti bausmė – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min