TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nevaikiškų rūpesčių išvarginta 13-metė ėjo, kur akys veda – nuo namų nuklydo 22 km

Paauglė
123RF nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: paauglė
Šaltinis: 15min
0
A A

„Aš labai pavargau...“ – tokie buvo pirmieji pasakyti Ukmergės rajone surastos 13-metės mergaitės žodžiai.

Pranešimą apie dingusią nepilnametę Ukmergės rajono policija gavo spalio 21 d., apie 15 val. 20 min. Skambino mama, gyvenanti vienoje iš rajono seniūnijų. Moteris apie 9 val. išleido dukrą į mokyklą, nesulaukusi sugrįžtant, ėmė jos ieškoti ir sužinojo, kad mokykloje dukra tądien nebuvo.

Reagavo nedelsdami

Policijos pareigūnai reagavo nedelsdami. Ieškoti trylikametės pareigūnai išvyko penkiais automobiliais. Apsilankė namuose, patikrino šaltinius, kur galėjo būti rasta užuominų, pabendravo su tėvais, mokytojais, bendraklasiais. Visi apie dingusią paauglę atsiliepė labai gerai – tai stropi, draugiška, linksma, gerai besimokanti mergaitė. Nei tėvai, nei artimiausios draugės nejautė, jog paauglė būtų turėjusi kokių nors problemų.

Nors ir atostogų metu, į pagalbą atskubėjo Ukmergės r. policijos komisariato kinologas Andrejus Petrukanecas su savo auklėtiniu Grodu. Šuo ėmė sekti pėdsakais – bėgdamas šalikele, stabtelėjo prie numesto traškučių pakelio, dar toliau apuostė ledinukų popierėlį. Gerokai už gyvenvietės nubėgo į laukus, pasisukinėjęs vėl išbėgo į vieškelį... Pėdsakai dingo, tačiau pareigūnams Grodas padėjo nustatyti kryptį, pasakojama Ukmergės r. policijos atstovų ketvirtadienį paviešintame pranešime.

 Temo, reikėjo skubėti

Paieškoje dalyvavę apylinkės inspektoriai, kriminalinės policijos pareigūnai apžiūrėjo visas pakeliui buvusias negyvenamas ir atokias sodybas. Vienos sodybos gyventojas patvirtino matęs mergaitę, parodė, kur ji ėjo.

Privažiavę gyvenvietę, policijos darbuotojai užsuko į parduotuvę. Ir čia gyventojai buvo geranoriški, pardavėja pasakė, kad nepažįstama mergaitė nusipirko penkias dėžutes degtukų, o viena močiutė prasitarė mačiusi ją einančią keliu. Lauke jau temo, reikėjo skubėti, pradėta rengtis paieškai pasitelkti sraigtasparnį. Vilties teikė tai, kad judama teisinga linkme. Kryžkelėje paieškos grupės išsiskirstė.

„Tu valgei traškučius, ledinukus „Halls“ – tai sužinoti padėjo Grodas...“ – nustebusiai mergaitei pasakojo pareigūnės draugiškai gurkšnodamos su ja arbatą.

Vienas ekipažas pasiekė kaimą, pareigūnai vėl kalbino gyventojus. Vyriškis patvirtino vos prieš keletą minučių matęs paauglę. Netrukus mergaitė, sutrikusi ir išsigandusi, nuėjusi 22 kilometrus nuo savo namų, jau sėdėjo  policijos automobilyje. Paklausta, kodėl taip pasielgė, ji tegalėjo pasakyti: „Aš labai pavargau...“

Šeimai pasiūlyta specialistų pagalba

Pasikalbėjus su paaugle, buvo nuspręsta dėl jos emocinės būklės nepalikti namuose. Trumpai pasimačius su mama, mergaitė kartu su pareigūnais atvažiavo į Ukmergę. Paauglę globoti ėmėsi paieškoje dalyvavusios Prevencijos poskyrio pareigūnės Agnė Miškinytė, Dalė Našlėnaitė ir Ingrida Juzėnienė.

Kartu su mergaite jos aplankė Grodą, kuris, atpažinęs kvapą, labai emocingai sureagavo. „Tu valgei traškučius, ledinukus „Halls“ – tai sužinoti padėjo Grodas...“ – nustebusiai mergaitei pasakojo pareigūnės draugiškai gurkšnodamos su ja arbatą. Po poros valandų bendravimo, paauglė buvo daug guvesnė ir jau ėmė juokauti. Ji prisipažino, tiesiog pavargusi... Visuomet stengiasi stropiai išmokti net tuos dalykus, kurie nėra mieli, Ukmergėje lanko menų mokyklą, o visą likusį laiką padeda ūkininkaujantiems tėvams... Todėl išėjo pati nežinodama, kur eina, be tikslo...

Naktį paauglė praleido Vaikų globos namuose, o ryte kartu su Ingrida Juzėnienė apsilankė Vaikų teisių apsaugos skyriuje. Čia atvyko ir tėveliai, kartu ieškota priežasčių, aiškintasi... Šeimai pasiūlyta specialistų pagalba, ji bus kurį laiką stebima. Atsisveikinat Prevencijos poskyrio pareigūnės padovanojo mergaitei knygelę su prierašu: „Kai tau bus sunku, kai norėsi tiesiog pasidalinti savo džiaugsmais, paskambink mums tel. 8-612-....“.
Dažnai pareigūnams tenka prisiliesti prie kitų žmonių jautriausių gyvenimo gijų, todėl supratingumas ir atjauta, pagalba ieškant išeities, turi aukso vertę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min