Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neveronyse ne kartą degė didžiuliai pernykštės žolės plotai (nuotraukos, video)

Pareigūnai gesino žolę
neveroniuaidas.lt nuotr. / Pareigūnai gesino žolę
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienio dieną Neveronyse, laukuose vėl degė didžiuliai pernykštės žolės plotai. Šį kartą ugniagesiams privažiuoti prie degančios žolės nepavyko – ugniagesių automobilis įstrigo purve.

Ugniagesiai nieko nelaukė – skubiai išlipo iš automobilio ir pasiėmę gesinimo šluoteles bėgo gesinti siautėjančios degančios žolės. Iki degančios žolės buvo likę privažiuoti vos kelis šimtus metrų.

Atvykus gaisrininkams, jau buvo išdegusi didelė dalis žolės. Ugniagesys gelbėtojas informavo, kad tiksliai negalima nusakyti išdegto žolės ploto skaičiaus, bet apytiksliai gali būti išdegę apie porą hektarų žolės.

Kol keturi ugniagesiai gelbėtojai plušėjo prie degančios žolės, gaisrinės automobilio vairuotojas atkasinėjo įklimpusį automobilį.

Kol keturi ugniagesiai gelbėtojai plušėjo prie degančios žolės, gaisrinės automobilio vairuotojas atkasinėjo įklimpusį automobilį.

Visiems ugniagesiams buvo iš ties be galo sudėtinga gesinti žolę. Papūtus stipresniam vėjui žolė dar stipriau įsiaudrindavo.

Gaisrininkai pripažįsta – pernykštės žolės gaisrai – didžiulis ugniagesių galvos skausmas.

Praeitą savaitę ugniagesių brigada į šią vietą taip pat važiavo gesinti žolės.

Daugiau nei pusę valandos gesinę žolę ugniagesiai nuskubėjo padėti savo kolegai. Iš pradžių bandyta su kastuvu kasti purvą, tačiau nesisekė, vėliau netoliese susiradę čerpių ir jų prikišę po ratais vairuotojas bandė važiuoti. Iš pirmo karto nepavyko, tačiau antrą kartą prikišus čerpių po
ratais automobilis išriedėjo į normalų kelią.

Vairuotojui, padėjusiam automobilį išjudinti iš vietos, vietoje, kur buvo įklimpęs automobilis, liko gilios vėžės.

Neatsakingas gyventojų požiūris padaro daug žalos ne tik gamtai bei jų pačių turtui, bet ir priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai. Tokie gaisrai ypač sparčiai plinta ir juos greitai užgesinti yra labai sunku, nes dažnai arti nėra vandens šaltinių, juos tenka gesinti parankinėmis priemonėmis, kvėpuojant aitriais dūmais.

Prašome gyventojų pastebėjus degančią žolę, nepraeiti pro šalį, bet pasistengti patiems ją užgesinti, nelaukiant kol liepsna išplis į didesnius plotus. Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti užplakant liepsną medžių šakomis, užpilant ją vandeniu arba smėliu. Jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks lengvai susidoroti, nedelsiant kvieskite ugniagesius.

 

VIDEO: Ugniagesiai vėl važiavo Neveronyse į laukus gesinti degančios pernykštės žolės (2010 04 26)
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Neveronys
Parašykite atsiliepimą apie 15min