Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nubausta žmogų apkandžiojusio šuns šeimininkė

Agresyvus šuo
„Scanpix“ nuotr. / Asociatyvinė nuotrauka: agresyvus šuo
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos rajono apylinkės teismas nubaudė agresyvaus šuns šeimininkę.

Jis pripažino, kad moteris netinkamai prižiūrėjo savo augintinį.

Dar praėjusių metų kovo mėnesį netoli namų Gelžinių k., Klaipėdos r., jos rotveilerių veislės šuo užpuolė ir apkandžiojo vyriškį. Jam buvo sudraskyti rūbai, be to, jis išgyveno fizinius ir moralinius skausmus bei dvasinius išgyvenimus, po šio įvykio jaučia ilgalaikę emocinę depresiją, padidėjo apakimas.

Valstybinės teismo medicinos tarnybos Klaipėdos skyriaus specialistas nustatė, jog ieškovui buvo padarytos daugybinės kąstinės-plėštinės žaizdos bei smulkūs odos nubrozdinimai. Kadangi specialisto išvadoje nustatyta, jog vyriškiui padarytas nežymus sveikatos sutrikdymas, ikiteisminis tyrimas nutrauktas ir pasiūlyta nukentėjusiajam kreiptis į teismą dėl žalos atlyginimo.

Klaipėdos rajono policijos komisariato nutarimu, šuns šeimininkei buvo skirta 500 Lt bauda už tai, jog laikė neregistruotą ir neskiepytą mišrūnų veislės šunį, kuris būdamas palaidas užpuolė ir apkandžiojo vyriškį.

Pagal įstatymus, naminių gyvūnų padarytą žalą privalo atlyginti jų savininkas. Nors atsakovė teismo posėdžio metu neigė, jog ieškovą apkandžiojo jos šuo, tačiau administracinio teisės pažeidimo byloje savo kaltę pripažino ir nuoširdžiai gailėjosi dėl padaryto pažeidimo.

Administracinio teisės pažeidimo nutarimo ieškovė neapskundė. Lietuvos Respublikos Civiliniame kodekse numatoma, jog jeigu fizinis asmuo suluošintas ar kitaip sužalota jo sveikata, tai už žalą atsakingas asmuo privalo nukentėjusiajam atlyginti visus šio patirtus nuostolius ir neturtinę žalą.

Klaipėdos rajono apylinkės teismas iš atsakovės priteisė 1030 Lt žalos atlyginimo, 5000 Lt neturtinės žalos atlyginimo ir 2000 Lt bylinėjimosi išlaidų nukentėjusiojo ieškovo naudai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min