Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nubaustas „etatinis“ brakonierius iš karto vėl statė kilpas

Negyva stirna
Utenos RAAD nuotr. / Negyva stirna
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jau praėjusį rudenį „Jonaičių“ klubo (Šilutės r.) medžiotojai skundėsi, kad savo medžioklės plotuose dažnai randa plieninių kilpų ir spąstų žvėrims. Keletą kartų Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai, aptikę kilpas, prie jų rengdavo pasalas, tačiau stačiusio kilpas brakonieriaus sulaikyti nepavykdavo.

Aplinkosaugininkai įtarė, kad jas stato gretimo kaimo gyventojas, ne kartą baustas už medžioklę draudžiamais įrankiais.

Sodyboje taip pat rastas neteisėtai sumedžiotas barsukas, spąstai ir statomas tinklas. Už šiuos veiksmus pažeidėjui gresia nuo 2 iki 4 tūkst. Lt bauda, jis taip pat turės atlyginti gamtai padarytą 8768 Lt žalą.

Penktadienį apžiūrinėdami mišką, kuriame nuolat būdavo statomos kilpos, pareigūnai pastebėjo, kad vienoje iš jų įkliuvęs stirnos patinas. Jis buvo jau nebegyvas. Tą pačią dieną aplinkosaugininkai surengė pasalą, bet brakonieriaus nesulaukė. Kitą dieną atvykę į tą vietą žvėries kilpoje neberado. Stirnos gaišena buvo paimta, ta pati kilpa iš naujo pataisyta ir paruošta gaudyti. Šalia esantys spąstai taip pat iš naujo paspęsti. Nuo tos vietos pėdsakai vedė sodybos link.

Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai operatyviai reagavo į situaciją ir kartu su Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnais nuvyko patikrinti įtariamo asmens sodybos. Įtarimai pasitvirtino. Apklausus įtariamą pažeidėją, jis prisipažino ir nuvedė į tą vietą, kurioje paliko išdorotos stirnos liekanas. Sodyboje taip pat rastas neteisėtai sumedžiotas barsukas, spąstai ir statomas tinklas. Už šiuos veiksmus pažeidėjui gresia nuo 2 iki 4 tūkst. Lt bauda, jis taip pat turės atlyginti gamtai padarytą 8768 Lt žalą.

Kęstučio Vanago/BFL nuotr./Labanoro regioninis parkas
Kęstučio Vanago/BFL nuotr./Labanoro regioninis parkas

Tačiau tai brakonieriaus nenumaldė. Vasario 25 d. pareigūnai nuvyko dar kartą apžiūrėti miško, kur buvo padarytas pažeidimas, ir įsitikinti, ar neliko nepastebėtų draudžiamų medžioklės įrankių. Jie vėl pastebėjo tą patį brakonierių, statantį spąstus žvėrims. Jis priešinosi sulaikomas, grasino, todėl teko iškviesti policijos pareigūnus. Brakonierius buvo nuvežtas į Šilutės r. policijos komisariatą. Dėl jo veiklos bus pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min