Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nufilmuota, kaip pavojingai gesinamas Vilniuje užsidegęs automobilis „Citroen“

Degantis automobilis
Kadras iš filmuotos medžiagos / Degantis automobilis
Šaltinis: 15min
0
A A

Sostinės Geležinio Vilko gatvėje užsidegė važiuojanti transporto priemonė. „Citroen“ šeimininkas gaisrą mėgino gesinti pats, tačiau jam prireikė ugniagesių gelbėtojų pagalbos.

Antradienį Geležinio Vilko gatvėje užsidegė automobilis. Nelaimė įvyko apie 8.20 val. 

Pirminiais duomenimis, transporto priemonės gaisras kilo jai važiuojant.

Šį gaisrą nufilmavusiam 15min.lt skaitytojui Lukui V. susidarė įspūdis, kad mašinos savininkas elgėsi labai pavojingai, kai savo pastangomis stengėsi užgesinti liepsnojančią mašiną.

Šeimininkui liepsnojančio „Citroen“ automobilio savo pastangomis užgesinti nepavyko. Netrukus į įvykio vietą atvyko ugniagesiai gelbėtojai. Profesionalai gaisrą numalšino greitai.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio duomenimis, į įvykio vietą netoli Geležinio Vilko ir Mokslininkų gatvės sankryžą buvo išsiųstas ir patrulių ekipažas. Pagalbos reguliuoti eismą prašė ugniagesiai. Tačiau policininkai buvo atšaukti pakeliui, nes gaisrą pavyko greitai užgesinti ir jokių rimtesnių kliūčių eismui nebeliko.

„Citroen“ gaisro aplinkybių tyrimas tęsiamas.

„Nepulkite nuogomis rankomis“

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Visuomenės informavimo ir analizės skyriaus vyriausiasis specialistas Vladas Rakštelis primena: užsidegus transporto priemonei, nepulkite jos gesinti nuogomis rankomis.

Jei važiuojant užsidega automobilis, ugniagesiai pataria nepanikuoti ir nepulti nuogomis rankomis į ugnį, nes taip galima tik apdeginti jas, o ugnies užgesinti vis tiek nepavyks.

Jeigu nedegaus audinio neturite, gesinimui tiks ir, pavyzdžiui, odinė striukė. Žinoma, jei striukė kainuoja pigiau nei automobilis...

Dažniausiai gaisras kyla po variklio dangčiu. Todėl, pastebėjus ugnį, būtina kuo greičiau sustoti ir išjungti variklį. Tada, išėmus gesintuvą ir atidarius vos kelis centimetrus variklio dangtį, keliais paspaudimais įpurkšti gesinimo medžiagos, kad liepsna nusloptų, ir vėl dangtį uždaryti. Ir taip pakartoti kelis kartus. Iškart kelti dangčio negalima, nes ugnis, gavusi oro, gali ne tik dar labiau pliūptelti ir įsisiautėti, bet ir apdeginti gesinantį žmogų. 

Jei gaisras buvo pastebėtas dar neįsiplieskęs, gesintuvu (ar keliais gesintuvais) galima jį ir užgesinti. Tačiau dažniausiai būna, kad gesintuvo pūtų neužtenka. Todėl reik nedelsiant kviesti ir ugniagesius. Tai galėtų padaryti ir kartu važiavę keleiviai. Beje, suaugę keleiviai, ir ypač vaikai, pirmiausia turi kuo greičiau išlipti iš degančios mašinos, o po to gelbėti ją. O automobilis dega labai greitai: po 5-6 minučių iš jo gali likti tik pajuodusi geležies krūva. 

Išnaudojus gesintuvą, o ugniagesiams dar neatvykus, šioje situacijoje gali padėti kai kurių vairuotojų vežiojami nedegūs audiniai. Juos galima įsigyti daugelyje parduotuvių. Užmetus tokį audinį ant liepsnos, ji nebegauna oro ir gesta.

O jeigu nedegaus audinio neturite, tam tiks ir... odinė striukė. Žinoma, jei striukė kainuoja pigiau nei automobilis. Taip pat efektyvu užberti ant ugnies židinio ir žemės. Tačiau kastuvėlius mašinose dažniausiai turi tik žvejai, medžiotojai ir sodininkai.

Naujienomis dalinkitės skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt arba siųskite ikrauk@15min.lt.

VIDEO: Geležinio Vilko gatvėje užsidegė automobilis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min