Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Nufilmuota, kaip trys neblaivūs jauni ispanai Kauno Laisvės alėjoje nuplėšia lėktuvo „Lituanica“ modelio propelerį

Legendinio lėktuvo „Lituanica“ sumažinta kopija
KasvykstaKaune.lt nuotr. / Legendinio lėktuvo „Lituanica“ sumažinta kopija su nulaužtu sraigtu
Šaltinis: 15min
0
A A

Miesto vaizdo stebėjimo kamerų nufilmuoti vaizdai padėjo operatyviai sulaikyti užsieniečius, įtariamus viešosios tvarkos pažeidimu. Kaune lėktuvo „Lituanica“ modelio propelerį nulaužę vandalai iš Ispanijos – nufilmuoti ir sučiupti.

Kaip pirmadienį praneša Kauno apskrities VPK atstovai, dar vasario 7 d. apie 4.30 val. Kaune, Laisvės al., miesto vaizdo stebėjimo kameromis buvo pastebėta grupė asmenų, iš kurių vienas, pribėgęs prie lėktuvo „Lituanica“ modelio (skrydžiui per Atlanto vandenyną atminti), bandė nuplėšti propelerio mentę.

Ispanas propelerio mentę bandė pasiekti šokinėdamas, o vėliau mėtydamas sniego ir ledo gabalus, tačiau nesėkmingai. Tuomet pastarajam į pagalbą priėjo dar du tautiečiai. Du draugai pakėlė trečiąjį, šis nuplėšė propelerio mentę ir visi nubėgo link likusiųjų.

Jaunuoliai, toliau eidami Laisvės alėja, mėtė nuplėštą lėktuvo modelio propelerio mentę.

VIDEO: Kaune sulaikyti ispanai, įtariami viešosios tvarkos pažeidimu

Apie šį įvykį nedelsiant buvo pranešta mieste patruliuojantiems pareigūnams, kurie netrukus sulaikė propelerio mentę nuplėšusius ispanus J.L.S. (gimusį 1990 m.), A.A.R. (gimusį 1990 m.) ir B.F.G. (gimusį 1993 m.).

Visi trys jaunuoliai buvo neblaivūs: J.L.S. nustatytas 1,57, A.A.R. – 1,01, o B.F.G. 1,73 promilės girtumas.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Centro policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 284 str. 1 d., už ką gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

J.L.S. prisipažino nulaužęs lėktuvo modelio propelerio mentę, tačiau pasakojo, kad nulaužti nenorėjo, norėjo tik ją pasukti.

Vandalų bijota nuo pat pradžių

Kaip pernai vasarą rašė kasvykstakaune.lt, kauniečiai ir miesto svečiai gali apžiūrėti sumažintą legendinio lėktuvo „Lituanica“ kopiją nuo 2013 m. liepos.

KasvykstaKaune.lt nuotr./Legendinio lėktuvo „Lituanica“ sumažinta kopija
KasvykstaKaune.lt nuotr./Legendinio lėktuvo „Lituanica“ sumažinta kopija

Legendinės „Lituanica“ sumažinta kopija sukurta minint Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80 metų sukaktį.

Nors buvo planas tokiais lėktuvo maketais papuošti visus Kauno įvažiavimus, dėl lėšų stygiaus apsiribota vienu lėktuvo maketu prie miesto savivaldybės.

Buvo pabrėžiama, kad lėktuvo kopija – puikus reginys ne tik lietuviams, bet ir užsienio svečiams, lankantiems Kauną. Daugelis jų sustodavo prie sumažintos lėktuvo kopijos, paskaitydavo informacinę lentelę, o vėliau ir nusifotografuodavo. Jauniesiems ispanams to nepakako.

Kauno savivaldybės kultūros ir turizmo skyriaus vedėjas Albinas Vilčinskas pernai yra minėjęs, kad maketas turėtų būti laikomas iki metų pabaigos, jei neužklius vietos vandalams. Valdininkas nuo pat pradžių juto nerimą, mat neseniai prie savivaldybės buvo suniokota olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės garbei pasodinta liepa.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min