Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 23d. 14:50

Nufilmuota, kaip verčiasi 180 km/val. nuo pareigūnų sprukęs „Audi“: kvapą gniaužia ir vaizdas, ir garsas

Apvirtęs kontrabandininkų „Audi A6“
VSAT nuotr. / Apvirtęs kontrabandininkų „Audi A6“

Nuo pasieniečių sprukusių cigarečių gabentojų automobilis apsivertė ant stogo. Avariją užfiksavo vaizdo kamera.

Vilniaus rajone gaudynių metu apsivertė nuo pasieniečių sprukęs automobilis „Audi A6“. Juo važiavę du neblaivūs vyrai nenukentėjo, bet elgėsi agresyviai, todėl pasieniečių buvo surakinti antrankiais. Apvirtusiame automobilyje rasti 3 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių.

Apie vidurnaktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Kenos užkardos pasieniečiai Vilniaus rajono Šumsko miestelyje pastebėjo automobilį „Audi A6“ be valstybinių ženklų. VSAT pareigūnai vairuotojui nurodė sustoti, tačiau šis nepakluso ir padidinęs greitį nulėkė Kalvelių kaimo link. 

Pasieniečiai tarnybiniu visureigiu leidosi vytis. „Audi A6“ greitis siekė 180 km/val., todėl kilo didelis pavojus aplinkiniams.

Po maždaug 4 kilometrus trukusio persekiojimo nuo pasieniečių kiek atsiplėšęs „Audi A6“ vairuotojas įlėkė į Kalvelių kaimo ribas. Čia ant kelio jį stabdyti buvo pasiruošęs kitas VSAT visureigio su įjungtais švyturėliais ekipažas.

Dėl didelio greičio bėglys nesuvaldė automobilio ir apsivertė ant stogo. Iš mašinos išsikeberioję du neblaivūs vyrai pradėjo įžeidinėti juos atsivijusius pasieniečius, elgėsi agresyviai ir nevykdė teisėtų reikalavimų. VSAT pareigūnai chuliganus apramino surakindami juos antrankiais.

Paaiškėjo, kad pasprukti bandė 24-erių ir 35-erių Vilniaus rajono gyventojai. Pirmajam kiek vėliau buvo nustatytas 2,49 promilės girtumas, antrajam – 1,66 promilės. Jų automobilyje VSAT pareigūnai aptiko 3 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis.

VIDEO: Nuo pasieniečių sprukę kontrabandininkai nesuvaldė „Audi A6“ automobilio

Jaunesnysis bėglys po avarijos teigė pasijutęs blogai, todėl greitoji medicinos pagalba su pasieniečių palyda jį išvežė į Lazdynų ligoninę sostinėje. Nenustačius rimtesnių sveikatos sutrikimų netrukus Vilniaus rajono gyventojas buvo grąžintas į Kenos užkardą.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką Kenos pasieniečiai pradėjo administracinės bylos teiseną. Šią bylą nagrinės teismas, kuris kontrabandos gabentojams skirs baudą nuo 2 896 iki 5 792 eurų bei galės konfiskuoti „Audi A6“. Vairuotojui teks atsakyti ir už nepaklusimą uniformuoto VSAT pareigūno reikalavimui sustabdyti transporto priemonę. Už tokį pažeidimą gresia bauda nuo 869 iki 1 158 eurų.

Abu sulaikytuosius pasieniečiai perdavė policijos pareigūnams. Šie Vilniaus rajono gyventojai jau ir anksčiau už įvairius pažeidimus buvo įkliuvę sieną su Baltarusija saugantiems VSAT pareigūnams.

Apsivertusį „Audi A6“ į saugomą aikštelę išgabeno automobilvežis, pasakojama VSAT atstovų ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Kadras iš filmuotos medžiagos/Užfiksuota avarija
Kadras iš filmuotos medžiagos/Užfiksuota avarija

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min