Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 11d. 09:01 , Atnaujinta: 2021 sausio 11d. 10:26

Nufilmuotas skandalingas žymiojo pareigūno elgesys: lazda trenkia nesipriešinusiam vyrui

V.Vaitkevičius ir sulaikymas
15min nuotr. ir kadras ir filmuotos medžiagos / V.Vaitkevičius ir sulaikymas

Socialinių tinklų įžymybe tapęs pareigūnas Vitalijus Vaitkevičius, su kolega atvykęs į iškvietimą dėl konflikto sostinėje, galbūt pats peržengė ribas tvarkydamasis su pažeidėjais. Nufilmuota, kaip jis agresyviai nusiteikusiam, bet nesipriešinančiam vyrui staigiai trenkė teleskopine lazda. Patys pareigūnai aiškina, kad jautė realią grėsmę, todėl nusprendė ją neutralizuoti. Policija kol kas nekomentuoja, kaip vertina pareigūno veiksmus, ir sako, kad aiškinsis įvykio detales.

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis 15min sakė, kad 5 bute buvusiems žmonėms surašyti protokolai dėl karantino pažeidimų.

„Patikslinus aplinkybes, gali būti surašyti protokolai ir už teisėtų reikalavimų nevykdymą“, – pridūrė jis. Kaip policija vertina pačių pareigūnų elgesį – neaišku.

PD pateiktame pareigūnų komentare dėsto, kad V.Vaitkevičius ir jo kolega reagavo į iškvietimą dėl susibūrimo bute, kur konfliktuojama ir mušamasi.

„Laiptinėje buvo kraujo. Duris atidarė moteris su vaikinu, pas kurį buvo prakirsta lupa. Užėjus į butą radome dar 5 žmones. Vieno iš jų kelnės buvo suplėšytos, kas bylojo, kad būta nemažo konflikto.

Bandant nustatyti visų asmenų duomenis, į mūsų pusę nuolat buvo įvairiai replikuojama, į klausimus neatsakoma. Aiškino, kad švenčia draugo sugrįžimą iš zonos. Norėjom tik surinkti duomenis ir surašyti protokolą už karantino nesilaikymą“, – Policijos departamento perduotame komentare situaciją dėsto pareigūnai.

Feisbuke paviešintame vaizdo įraše nesimato susidūrimo ištakų, jis prasideda konfliktui bute jau įsibėgėjus.

„Už reikalavimų nevykdymą“, – pakeltu tonu sako pareigūnas.

„Kokių reikalavimų“, – atkerta jam augalotas vyrukas ir sulaukia V.Vaitkevičiaus smūgio teleskopinę lazda.

Vyras iškart krenta ant žemės, staigiai sulaikomas ir jo draugas.

Paprašius policijos įvertinti šią situaciją, R.Matonis sakė, kad Vilniaus apskrities policija patikslins įvykio aplinkybes ir peržiūrės pareigūnų kameromis nufilmuotus vaizdus.

Jautė grėsmę

Pačių pareigūnų akimis, taip jie pasielgė jausdami grėsmę iš bute esančių asmenų.

„Tada asmenys pradėjo mus filmuoti, iš zonos išėjęs vaikinas tyliai pasakė kitiems, kad, citata „su***am šituos musarus“. Matant asmenų neadekvatų elgesį į įvykio vietą buvo paprašyta kolegų pagalbos.

Vaikinas, prieš kurį buvo panaudotas teleskopas, savo veiksmais mums kėlė realią grėsmę, taip pat kaip ir kiti likę vyrukai. Vertindami situaciją, pažeidėjų būseną, agresyvumą, kokios tai asmenybės – pavojingumo laipsnį, buvo priimtas sprendimas nedelsiant juos sulaikyti, kas ir buvo padaryta“, – taip savo elgesį trenkti teleskopinę lazda nesipriešinusiam žmogui motyvuoja patys pareigūnai.

Paguldžius du vyrus ant žemės, bute buvusios merginos bei dar vienas vaikinas ginčijosi su pareigūnais, todėl buvo nupurkšti ašarinėmis dujomis.

„Tuo pačiu metu moteris ir kita jauna mergina trukdė mums, todėl ir buvo stumiamos toliau. Iš zonos išėjusį vaikiną laikė kita mergina, bet jis nuolat nusistumdavo ją ir taip bandė kontaktuoti su mumis, todėl buvo panaudotos dujos. Šioje situacijoje buvo priimtas sprendimas sulaikyti neadekvačiai besielgiančius ir neblaivius asmenis, nelaukiant kol jie mus užpuls“, – pasakojo patys pareigūnai.

Kol kas policija nekomentuoja, kaip vertina šį sulaikymą ir ar viskas buvo padaryta tinkamai.

Įrašu pasidalino Rusijos disidentė

Vaizdo įrašą feisbuke paskelbė Irina Kalmykova – Rusijos opozicionierė, kuriai 2016 metais Lietuva yra suteikusi prieglobstį.

Feisbuke ji plačiau papasakojo apie tos nakties įvykius.

„Atvykusi į Lietuvą aš nepasijutau svetima. Aš pamilau šią mažą, jaukią ir gerą šalį“, – pasakojo ji ir pridūrė, kad nuo sausio 8-osios ji yra šoko būsenos ir iki šiol negali atsigauti.

Moteris rašo iš Rusijos turėjusi išvykti dėl savo tikėjimo teisingumu, lygybe prieš įstatymą, laisve – už tai ji gimtojoje šalyje buvo persekiojama.

Tuo metu, kai išvyko iš gimtinės, anot I.Kalmykovos, sūnus buvo dar paauglys, jis labai sunkiai priėmė pokytį ir tai, kad teko ne tik palaidoti mylėtas seseris, bet ir atsisveikinti su brangiais draugais.

I.Kalmykova neslepia, kad sūnus nuėjo blogais keliais – pradėjo gerti, buvo agresyvus ir darė blogus dalykus, kol galiausiai atsidūrė už grotų. Moteris pasakoja, kad su juo dirbo psichologai ir jis „grįžo į save“, o sausio 8 dieną buvo paleistas.

Anot moters, tą vakarą pasveikinti sūnaus atvyko jo draugai, kurie „labai jo laukė, todėl negalėdami susilaikyti pažeidė karantiną ir atvyko jo sutikti“.

„Bet buvo ir tokių, kurie norėjo išgerti ir apsimetę draugais atvyko pas mus. Mes jų neįleidome“, – pasakoja ji.

Tuomet vienas iš neįleistųjų, anot I.Kalmykovos, pagrasino iškviesti policiją dėl pažeisto karantino.

„12 valandą nakties į duris paskambino policija. Tai buvo fašistas, užsidėjęs geriausio Vilniaus policininko kaukę“, – rašo ji.

Moteris pasakoja, kad į vidų įsiveržusiems policininkams nepatiko, kad vienas iš vaikinų ėmė viską filmuoti, tad policija „ėmė mušti neteisėtais ginklais“ (turima omenyje teleskopinė lazda – aut.), parvertė ant žemės ir uždėjo antrankius.

„Paskui metėsi ant merginos, kuri tęsė filmavimą“, – pasakojo ji.

Vėliau, anot jos, policininkai ėmė veržtis į kambarį, kuriame buvo jos sūnus ir dar viena mergina – besiverždami jie merginą apipurškė dujomis.

„Mergina garsiai suriko iš skausmo ir išlėkė į balkoną“, – prisiminė moteris.

I.Kalmykovos teigimu, dujos buvo purškiamos ir ant jos sūnaus, šiek tiek teko ir jai pačiai – stojęs ginti motinos, anot jos, sūnus sulaukė smūgio į veidą.

„Neaprengtus, basus vaikinus išsivedė ir išvežė. Vėliau vieną iš jų išlaipino gatvėje, kitą, su sulaužyta ranka, į ligoninę, o mano sūnų iki ryto laikė komisariate“, – rašo ji.

Ne pirmas skandalingas įvykis

Tai ne pirmas kartas, kai V.Vaitkevičius nufilmuotas panaudojantis jėgą prieš nesipriešinančius piliečius.

Anksčiau paviešintame įraše užfiksuotas konfliktas gatvėje, kur vyras su alkoholio buteliu rankoje ginčijasi su pareigūnais.

„Su kokiais mes lochais dirbam, tu įsivaizduoji“, – kolegai pakomentuoja V.Vaitkevičius, o tada dar pasiginčija su pažeidėju.

„Viskas, eik“, – dar pasako V.Vaitkevičius ir nueidamas vaikinui į veidą papurškia ašarinių dujų.

Tąkart policija dėl pareigūno veiksmų nusprendė nesiimti jokių priemonių.

Patikslinta: Pirminiame tekste buvo klaidingai nurodyta, kad smūgis buvo į galvą. Iš tiesų smūgiuota buvo į žastą.

Komentarai: 200
Temos: 2 Smurtas Sulaikymas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min