Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 11 11, 09:31

Nufilmuotos BMW gaudynės Šiaulių rajone: alkotesteris rodė nulius, o akys – apdujimą

Šiaulių rajone, Sauginiuose, gyvenantis 24 metų vaikinas, lapkričio 5-osios naktį Šiaulių apskrities policijos pareigūnus išprovokavo savo paties gaudynėms. Įtariama, kad BMW jis vairavo, apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų. Už tai Administracinių nusižengimų kodeksas numato baudą nuo 800 iki 1100 eurų ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo metų iki pusantrų.
Gaudynių akimirka
Gaudynių akimirka / Šiaulių VPK nuotr.

Siekdamas išvengti tokios nuobaudos, minėtas vaikinas spontaniškai apsisprendė jos ir susitikimo su pareigūnais išvengti. Pamatęs savo kaime netikėtai pasirodžiusį policijos automobilį, jis savo BMW staiga pasuko į gretimą gatvelę. Tai policijos pareigūnams sukėlė įtarimą ir jie nuskubėjo iš paskos išsiaiškinti, kodėl vairuotojas vengia su jais susitikti.

Tačiau BMW dideliu greičiu skriejo pirmyn, o į tarnybinio automobilio šviesos bei garso signalus ir pareigūnų per garsiakalbį sakomą reikalavimą sustoti, vairuotojas nereagavo. Tiesa, vienu metu sulėtino greitį. Pamanęs, kad vairuotojas apsigalvojo, vyriausiasis patrulis pribėgo prie jo, tačiau automobilio durelių atidaryti nepavyko, nes jos buvo užrakintos. Išgirdęs pareigūno šūksnį „Stok! Policija!“, vaikinas tik papurtė galvą ir vėl numynė akceleratorių.

Sužinojęs apie nepaklūstantį reikalavimui sustabdyti transporto priemonę ir pavojingai didžiuliu greičiu ją vairuojantį vairuotoją, Šiaulių apskrities policijos budėtojas pareigūnams į pagalbą pasiuntė kitus mieste dirbusius ekipažus.

Netrukus bėglys buvo užspeistas kelkraštyje. Kadangi vairuotojas durelių atrakinti nesiteikė, pareigūnams teko išdaužti automobilio durelių stiklą ir jį jėga ištraukti iš salono. Antrankiais surakintas vairuotojas buvo patikrintas dėl apsvaigimo nuo alkoholio. Alkoholio matuoklis parodė nulius, nors vaikino judesiai buvo nekoordinuoti, akys išdavė esant apsvaigus. Įtarę, kad apsvaigimas yra ne nuo alkoholio, o narkotinių ar psichotropinių medžiagų, buvo nutarta vaikiną vežti į ligoninę apsvaigimui nuo minėtų medžiagų nustatyti. Šiuo metu laukiama medikų išvadų.

Tačiau, nepaisant jų, vaikinui gresia daug didesnės sankcijos, negu būtų buvusios dėl vairavimo apsvaigus nuo narkotinių medžiagų. Už tai, kad Šiaulių rajono gyventojas nepakluso teisėtam policijos pareigūnų reikalavimui sustabdyti transporto priemonę, Administracinių nusižengimų kodeksas numato baudą nuo aštuonių šimtų penkiasdešimt iki vieno tūkstančio dviejų šimtų eurų, teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo trejų iki penkerių metų ir transporto priemonės konfiskavimą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min