Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 08 11, 13:08

Nuo baudžiamosios atsakomybės „Fiat“ vairuotojo neišgelbėjo nei atgaila, nei sesuo

Kauno apylinkės teismas neblaiviam įmonės automobilį vairavusiam kauniečiui Renaldui N. paskyrė didesnę nei 1 400 Eur baudą, uždraudė trejus metus vairuoti transporto priemonę bei konfiskavo automobilio vertę atitinkančią pinigų sumą – 2 100 Eur. Nuo baudžiamosios atsakomybės jo neišgelbėjo laiduoti už jį sutikusi ir 500-1000 Eur užstatą sumokėti siūliusi kaltinamojo sesuo.
Vogtas automobilis , „Fiat Ducato“
Asociatyvi iliustracija: krovininis automobilis , „Fiat Ducato“ / VSAT nuotr.

Teismas, remdamasis Aukščiausioji Teismo praktika, konstatavo, kad jaunesnės sesers auklėjimas neduos teigiamų rezultatų ir nepadarys įtakos ankščiau už analogišką nusižengimą baustam Renaldui N.

„Nors kaltinamasis anksčiau neteistas, visiškai prisipažino ir gailėjosi, tačiau yra šešis kartus baustas už administracinius nusižengimus. Tai neigiamai charakterizuoja asmenį ir rodo jo polinkį nusikalsti“, – bausmės skyrimo motyvus aiškino teisėja Laima Šeputienė.

„Kaltinamasis yra savarankiška ir brandi asmenybė, todėl teismui kilo pagrįstų abejonių, kad jaunesnė sesuo, gyvenanti atskirai nuo jo, galėtų ženkliai pakeisti vis įstatymus pažeidžiančio žmogaus elgesį“, – sakė L.Šeputienė.

Bylos duomenimis, 52 metų vyriškis šių metų liepos pradžioje Kauno rajone, Piliuonos kaime, vairavo įmonei, kurioje dirba pagalbiniu darbininku, priklausantį automobilį Fiat Ducato“ būdamas neblaivus. Jam nustatytas 2,34 promilės girtumas.

Teisme vairuotojas aiškino, kad vartojo alkoholį iš vakaro, būtent – degtinę. Kitą dieną išgėrė dar du butelius sidro ir sėdo prie automobilio vairo, nes gerai jautėsi.

Baudą Renaldas N. turi sumokėti per du mėnesius. Jei to nepadarys, bauda bus išieškoma priverstinai, rašoma Kauno apylinkės teismo pirmininko padėjėjos (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) Vaidos Bytautės penktadienį paviešintame pranešime.

Šį nuosprendį per 20 dienų galima skųsti Kauno apygardos teismui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min