Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuo „didelio padaro“ besigynusį ir žmoną peiliu subadžiusį vyrą Klaipėdos teismas įkalino dešimtmečiui

Įstatymas ir teisingumas
123rf.com / Teismas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį 64 metų Vaclovui Bambalui, kuris šiemet kovo 16 d. savo namuose, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, tarpusavio konflikto metu tyčia peiliu keturis kartus dūrė savo žmonai į kaklą, pilvą. Nuo žaizdų kvėpuojamojoje gerkloje ir dėl kairės bendrinės miego arterijos nupjovimo, ūmaus nukraujavimo kaltinamojo sutuoktinė mirė įvykio vietoje.

Kaip rašoma Klaipėdos apygardos teismo pranešime, teisiamojo posėdžio metu V.Bambalas savo kaltę pripažino iš dalies ir nurodė, kad įvykio naktį susapnavo baisų sapną. Susapnavo, kad guli savo namuose, lovoje, ir jį puola didelis padaras. Sapne nuo padaro, kuris kaltinamąjį dusino, gynėsi rankomis, peiliu dūrė jam į kažkurią galvos pusę. Kai atsibudo, pasijuto bestovįs virtuvėje su peiliu rankoje, o miegamajame, toje lovos pusėje, kur, kaip įprasta, guli pats, rado negyvą žmoną.

Tačiau kaltinamojo iškelta versija, kad jis savo žmoną peiliu nudūrė būdamas nakvišumo (lunatizmo) būsenos, buvo paneigta. V.Bambalui atliktos teismo psichiatrijos, teismo psichologijos ekspertizės metu nebuvo nustatyta jokių duomenų, kad kaltinamasis praeityje, nusikaltimo padarymo metu ar po nusikaltimo padarymo būtų sirgęs kokiu nors psichikos sutrikimu, dėl kurio būtų negalėjęs suprasti savo veiksmų esmės ar būtų negalėjęs jų valdyti.

Teisiamojo posėdžio metu apklaustas teismo psichiatras-ekspertas šią išvadą patvirtino. Kaltinamojo iškeltą versiją paneigė ir teismo medicinos specialisto išvada dėl sužalojimų nukentėjusiajai padarymo mechanizmo.

Už savo šeimos nario tyčinį nužudymą V.Bambalui paskirta 10 metų laisvės atėmimo bausmė, bausmę atliekant pataisos namuose.

Nuosprendis per 20 dienų apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min