Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 25d. 10:33

Nuo Lietuvos teisėsaugos pabėgę šilutiškiai Prancūzijoje lydėjo nelegalus afganistaniečius

Įtariamasis
Klaipėdos apskrities VPK nuotr. / Įtariamasis

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai tęsia ikiteisminio tyrimo veiksmus dėl Šilutės rajone veikusių nusikalstamų grupuočių narių įvykdytų sunkių nusikaltimų.

Kaip rašoma Klaipėdos apskrities VPK pranešime, balandžio mėn. į Lietuvą pargabenti Prancūzijoje už neteisėtai Europos Sąjungos sieną perėjusių Afganistano piliečių gabenimą iš Italijos į Didžiąją Britaniją nuteisti šilutiškiai Marius N. (gim. 1988 m.) ir Artūras B. (gim. 1987 m.).

Lietuvoje abu įtariami labai sunkaus nusikaltimo padarymu. Turima duomenų, kad nurodyti šilutiškiai kartu su kitais organizuotai nusikalstamai grupuotei priskiriamais asmenimis itin žiauriai susidorojo su kitos grupuotės veikloje dalyvavusiu asmeniu.

Nukentėjusysis buvo sumuštas metaliniais strypais ir beisbolo lazdomis, jam buvo perpjautos abiejų kojų sausgyslės ir raumenys. Dėl patirtų sužalojimų jo gyvybei buvo iškilusi reali grėsmė.

Įtariama, kad su nukentėjusiuoju susidorota iš keršto už sumuštą grupuotės narį, taip pat nepasidalijant nusikalstamos veiklos įtakos sferomis. Užpuolime dalyvavo 9 įtariami organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai, kurie kelias dienas laukė nukentėjusiojo prie jo namų ir namo laiptinėje. Kaltininkai buvo apsiginklavę iš anksto paruoštais įrankiais, atvyko keliais automobiliais, radijo stotimis palaikė tarpusavio ryšį.

Teisėsaugininkai turi duomenų apie tiesioginius nusikaltimo vykdytojus, taip pat apie jo organizatorius.

Šiuo metu dėl įvykdyto sunkaus kūno sužalojimo 4 kaltininkai suimti, 3 – paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės, paskelbta dar 2 įtariamųjų paieška.

LR BK 135 str. 2 d. 6 p. už sunkaus sveikatos sužalojimo padarymą itin žiauriai numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 12 metų.

VIDEO: Klaipėdoje tęsiamas tyrimas dėl Šilutės rajone įvykdytų nusikaltimų

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min