Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuo LSD apsvaigęs ir 143 kartus mylimajai dūręs vaikinas nesulaukė teisėjų malonės

Po itin žiaurios žmogžudystės D.Andreičiukas slapstėsi pusantrų metų.
15min.lt iliustracija / Po itin žiaurios žmogžudystės D.Andreičiukas slapstėsi pusantrų metų, o sučiuptas teisme sapaliojo: „Jos veidas buvo tartum mano. Atrodė, žudžiau save arba kažką kitą, tiktai ne ją.“
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Aukščiausiasis teismas (LAT) atmetė klaipėdiečio Dmitrijaus Andreičiuko skundą, kuriuo jis prašė sušvelninti už itin žiaurią žmogžudystę skirtą bausmę.

Šią savaitę LAT teisėjų kolegija paskelbė, jog atmeta 28 metų D.Andreičiuko skundą, kuriam 13 metų laisvės atėmimo bausmė už mylimosios žmogžudystę pasirodė per griežta.

Nusikaltėlis pageidavo, kad jo poelgis būtų įvertintas kaip paprastas nužudymas, o ne itin žiauri žmogžudystė.

Tačiau, Aukščiausiojo teismo požiūriu, ankstesnis Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis buvo teisėtas ir teisingas.

15min.lt primena, jog visą Lietuvą sukrėtusi tragedija nutiko 2006 metų sausio 21-osios naktį viename uostamiesčio Vingio gatvės daugiabutyje.

Nuo kvaišalų apsvaigęs ir 143 sykius be priežasties savo mylimai merginai 26 metų Jolantai Kalantaitei peiliu smogęs žudikas netrukus susikrovė lagaminus ir paspruko į Angliją.

Įtariamasis slapstėsi 1,5 metų, bet 2008 metų lapkritį pagal Europos arešto orderį buvo pargabentas į Lietuvą.

Paaiškinimų skambėjo šiurpinamai

„Negaliu pasakyti, kiek kartų dūriau, bet beveik pusantro šimto dūrių – tai tiesiog neįmanoma. 69 dūriai į galvą – tai nerealu, nežinau, koks žvėris tai galėjo padaryti“, – „Lietuvos rytas“ citavo, ką Klaipėdos teisme pernai bandė aiškinti žudikas.

15min.lt iliustracija/Žiniasklaida prieš ketverius metus plačiai nušvietė merginos žmogžudystę uostamiestyje plačiai nušvietė.
Žiniasklaida prieš ketverius metus plačiai nušvietė merginos šią žmogžudystę.

Daugelis D.Andreičiuko paaiškinimų skambėjo šiurpinamai.

„Jolanta – mano mylima mergina. Mes gerai sutarėme, kartu gyvenome daugiau kaip trejus metus. Aš labai daug dirbdavau, todėl ji kartais priekaištaudavo, kad trūksta dėmesio“, – kalbėjo D.Andreičiukas.

Lemtingąjį vakarą pora kartu apsipirko ir parėjo namo.

„Nesuvokiu, sapnas tai ar realybė. Buvau apkvaitęs nuo narkotikų – LSD. Sėdau prie kompiuterio. Norėjau apsiraminti, dar prarijau amfetamino, bet man tikriausiai buvo pakišę kažką kitą. Tą vakarą su Jolanta šokome, įjungiau šviesos muziką. Išmėčiau kambaryje pinigus – buvo gal 10 tūkstančių po 100 litų. Kaip filme – pinigų lietus. Paskui pasiėmiau pypkę, rūkiau žolę“, – teisme yra pasakojęs žudikas.

Jei galima tikėti bent vienu D.Andreičiuko žodžiu, Jolanta prašė nustoti vartoti narkotikus, o jis išsigando, kad mergina pakvies į butą „bachūrus“. Paklaikęs žudikas čiupo peilį ir užklupo auką vonioje.

„Jos veidas buvo tartum mano. Atrodė, žudžiau save arba kažką kitą, tiktai ne ją“, – teisme sapaliojo D.Andreičiukas.

Per vieną posėdį D.Andreičiukas kažkodėl suabejojo, ar Jolanta iš tikrųjų mirusi. Neva mylimosios atvaizdą neseniai jis pastebėjo žurnale ir net per televiziją.Negaliu pasakyti, kiek kartų dūriau, bet beveik pusantro šimto dūrių – tai tiesiog neįmanoma. 69 dūriai į galvą – tai nerealu, nežinau, koks žvėris tai galėjo padaryti.

Tačiau kai teisėjas pasiūlė pažiūrėti nuotraukas iš jo nusikaltimo vietos, D.Andreičiukas persigalvojo: „Tai košmaras. Jeigu norite, kad pasikarčiau, rodykite.“

Priteisė 150 tūkst. litų

Aukos motina  buvo pareiškusi 0,5 milijono litų ieškinį dėl patirtos moralinės žalos.

„Tai tik pinigai, ne žmogus. Pinigų galima uždirbti greitai. Kai tik galėsiu, atiduosiu“, – aiškino žudikas.

Klaipėdos teismas yra įpareigojęs D.Andreičiuką apmokėti laidotuvių išlaidas bei priteisęs 150 tūkst. litų kaip neturtinės žalos atlyginimą.

Dmitrijaus motinai sūnaus poelgis sukėlė šoką. Moteris tikino, jog neapsvaigęs nuo narkotikų vaikinas net musės negalėtų nuskriausti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min