Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Publikuota: 2019 lapkričio 15d. 18:00

Nuo Klaipėdos paauglių gaujos vaiką gynusi 82-ejų senolė: „Mane gąsdino padegti, bet neišsigandau“

Nevaldomi paaugliai dabar dienas leidžia suimti.
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Nevaldomi paaugliai dabar dienas leidžia suimti.

„Kai vaikai siaučia ir pareigūnai pasako: „jiems nieko negalima padaryti“, tokiems kaip medum patepa“, – sako 82-ejų klaipėdietė Irena, kurią paauglys grasino padegti. Aktyvi senjorė kovo mėnesį nuo dviejų nepilnamečių apsaugojo berniuką, kurį norėta apiplėšti. Moksleivį užpuolė tie patys nepilnamečiai, kurie įvykdė ne vieną plėšimą ir vagystę, apgadino mašinas, o galiausiai visoje Lietuvoje pagarsėjo, kai vienas jų kartu su bendrais ėmė gąsdinti ir reketuoti vienos uostamiesčio mokyklos auklėtinius. Klaipėdos apylinkės teismas tęsia įžūlių, nusikaltimus vykdžiusių paauglių bylos nagrinėjimą. Jame penktadienį parodymus davė Irena bei kiti liudininkai.

Penktadienį su Klaipėdos apylinkės teismo teisėju, prokurore bei savo advokatais du kaltinamieji bendravo nuotoliniu būdu per vaizdo konferenciją iš Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus. Linas (vardai pakeisti) ten laiką leidžia jau apie pusmetį, Titas – mėnesį. Dar vienas vaikinas, kaltinamas kartu su bendrais dalyvavęs viename plėšime, liko laisvėje. Linas kaltinamas dėl šešių nusikalstamų epizodų, Titas jų padarė mažiau. Nepilnamečių suėmimas laikomas kraštutine priemone, tačiau, kaip anksčiau yra sakiusi prokurorė Rita Ušinskienė, jai pirmą kartą teko susidurti su tokiais įžūliais ir tiek daug nusikalstamų veikų darančiais paaugliais.

Pagrasino padegti

82-ejų senjorė Irena penktadienį Klaipėdos apylinkės teisme 15min pasakojo, jog kovo mėnesį ji apsaugojo berniuką, kurį šie du izoliatoriuje šiuo metu esantys paaugliai ketino apiplėšti. Eidama Ryšininkų gatve moteris išvydo du paauglius, užgulusius berniuką. Gatvėje stovėjo eilė automobilių, tačiau kitų žmonių nebuvo matyti.

„Visada, kai pamatau besimušančius vaikus, sustoju, pasakau, kad liautųsi. Ir šįkart pasakiau, bet jie nesureagavo. Tik išgirdę žodį policija, jie liovėsi. Jie manęs nematė, kokia čia persona stovi, ir tik tada atsitiesė, o tas vaikas pakilo, pribėgo, prašė gelbėti, sakė, kad iš jo telefoną norėjo atimti. Sakau: „Nebijok“. Jie drąsiai priėjo, kai aš apkabinus tą vaiką stovėjau. Tas vienas įžūliai: „Aš tave padegsiu“ ir žybtelėjo prie pat, ko gero, žiebtuvėliu“, – pasakojo Irena.

Paklausta, ar išsigando, moteris sako, jog nebuvę kada, nes raminusi išsigandusi vaiką. Tik paaugliams atsitraukus ji išdrįso pati išsitraukti mobilųjį telefoną ir iškvietė policiją. Pareigūnai berniuką parvežė namo.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Paauglys, įtariamas pasikėsinimu apiplėšti, dabar uždarytas į Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorių.
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Paauglys, įtariamas pasikėsinimu apiplėšti, dabar uždarytas į Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorių.

„Jie turbūt galvojo, kad aš jį paleisiu, ir pasivys. Aš to vaiko klausiau, ar jie klasiokai, jis sakė, kad ne, bet juos žino, nes jau buvo atėmę pinigus“, – kalbėjo Irena. Ji stebėjosi, kokių įžūlių paauglių būta, kurie grasina pulti seną žmogų.

Pasak moters, kaimynai jau kurį laiką stebi netoliese besibūriuojančius paauglius. Šie ne kartą buvo susispietę garažų kooperatyve.

„Turiu garažą, važinėju automobiliu. Laikas nuo laiko matau – atsiranda gauja, 10–12 vaikų, lipa ant garažų, ant stogų. Didesni, matyt, sėda į kalėjimus ir pasilieka mažieji. Gauja šita yra jau seniai. Draugė kitam name gyvena, pasakojo, kad renkasi prie laiptinės. Prie garažų vienas vyras pasakojo, kad kažkuris jo name gyvena ir iš viršaus jam kiaušinį metė, pataikė į galvą. Pasakojo, kad nuėjęs išlaužė buto duris ir pagrasino tam vaikinui“, – pasakojo moteris.

Ji stebėjosi, jog kaskart kažkam iškvietus policiją pareigūnai užsimindavo, jog nieko nepilnamečiams padaryti negalima.

„Jiems kaip medum patepa. Kada jau įsibėgėjo, dienos metu ėmė veržtis į mokyklą, tėvai ėmė budėti, suįžūlėjo, mašinas spardo....“, – sakė klaipėdietė.

Apiplėšė prie stotelės

Penktadienį teisme liudijo ir paauglių apiplėšta 18-metė Kamilė. Incidento metu mergaitė dar buvo nepilnametė. Grįžusi iš Vilniaus ji ties Atgimimo aikšte stotelėje laukė autobuso, ją užkalbinę trys vaikinai paprašė cigaretės ir įpyko, kai mergina atsakė, jog šiems dar „pienas nuo lūpų nenubėgo“. Pasigirdo necenzūriniai žodžiai, o galiausiai pajuto, jog buvo pastumta, o iš kišenės ištraukta piniginė. Vaikinai iškart ėmė bėgti Santuokų rūmų link. Vienas jų, nenorėdamas, jog piniginę nusinešęs plėšikas būtų pavytas, mergaitei bebėgant timptelėjo už kapišono, už dredų.

„Jie sustojo už pastato. Išgirdo, kad kalbu telefonu su 112 operatore. Vienas priėjo prie manęs, turėjo peilį, pasakė, kad padurs, jei nepadėsiu ragelio“, – pasakojo mergina.

Piniginę ties šiukšline iškratę vaikinai ją sviedė merginai. Joje Kamilė neberado bilieto į festivalį, auskaro į nosį, apie 15 eurų bei transporto kortelės.

Mergaitės mama Virginija pasakojo, jog tą vakarą dukrą namo parvežė policijos ekipažas. Dukra buvo išsigandusi, verkė, drebėjo.

„Ji stengėsi užmiršti, bijojo į mokyklą eiti, vakarais išeiti. Į mokyklą lydėjome, kai tamsu buvo rytais, pasiimti eidavome“, – pasakojo mama, užsiminusi, jog dukrai buvo gaila vaikinų, kad šie tokie jauni įnikę į nusikaltimų pasaulį.

Ji stengėsi užmiršti, bijojo į mokyklą eiti, vakarais išeiti. Į mokyklą lydėjome, kai tamsu buvo rytais, pasiimti eidavome, – pasakojo mama

Klaipėdos apylinkės teisme aiškinamasi, kuris gi iš vaikinų tą vakarą grasino peiliu. Mergina teigia neatsimenanti, nors kuomet žiūrėjo televizijos laidą, kur trijulė rodyta iškart po jos incidento, sako, pažinusi, kuris laikė geležtę.

Norėdama apginti savo sūnų, vienintelį iš trijulės esantį laisvėje, vieno iš paauglių mama penktadienį teismui pateikė vienos laidos įrašą, tačiau šį ištraukė tiesiog iš interneto. Teisėjas teigė sutiksiantis prijungti vaizdo medžiagą prie bylos, kai laidos įrašas bus gautas iš jos kūrėjų.

Metai socializacijos centre nepadėjo

Vienas iš trijulės, Linas, dienas leidžiantis Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje, jau yra teistas. Netrukus įsiteisės teismo sprendimas. Už vagystes ir turto suniokojimą visuomenei pavojingu būdu, mat buvo padegęs drabužius prekybos centre, uostamiesčio teismas Linui paskyrė vienerių metų laisvės atėmimo bausmę ją atidedant metams.

Padaręs nusikalstamų veikų, plėšimų, dar būdamas 14 metų Linas buvo suimtas. Jis metus praleido socializacijos centre, lyg ir turėjo norą pasikeisti, tačiau bėdos išliko tos pačios.

Nusikaltimų puokštė gausi – vaikinas vienas ar su bendrininkais nuolat puldinėjo ir apiplėšinėjo kitus paauglius, vogė.

Kartu su kitais bendrais jis buvo kaltinamas apgadinęs 40 uostamiesčio automobilių, šie buvo apibraižyti. Dėl per menkos žalos ir per jauno amžiaus Linas už nusikaltimus atsakyti negalėjo.

Po virtinės kitų plėšimų jis buvo suimtas ir jau penkis mėnesius leidžia tarp kitų nusikaltusių nepilnamečių. Dviems mėnesiams suėmimas pratęstas ir Titui, kuris siautėjo prie vienos Klaipėdos mokyklų. Prie įstaigos ėmė budėti tėvai, mat vaikai gaujos paauglių buvo reketuojami, mušami, gąsdinami.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min