Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuo pasieniečių sprukusio cigarečių kontrabandininko automobilis apvirto šalikelėje

Kontrabandininkų „Renault Espace“ po avarijos
VSAT nuotr. / Kontrabandininkų „Renault Espace“ po avarijos
Šaltinis: 15min
0
A A

Netoli Druskininkų pasieniečiai sulaikė du automobilius, kuriais gabentas didelis kontrabandinių cigarečių krovinys. Po gaudynių, kurių metu buvo panaudotas tarnybinis ginklas, vieno iš bėglių mašina kliudė pasieniečių automobilį, nulėkė nuo kelio ir apsivertė. Iš jos pabiro tūkstančiai pakelių baltarusiškų cigarečių.

Kaip rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešime, pirmadienį apie 3 val. nakties VSAT Varėnos rinktinės pareigūnai Druskininkų savivaldybėje, kelyje Latežerio pasienio kontrolės punktas–Druskininkai, pastebėjo dideliu greičiu važiuojantį automobilį „Citroen Xantia“. Latežerio punktas naktį nedirba, todėl ši mašina pasieniečiams pasirodė įtartina.

VSAT nuotr./Sulaikytas kontrabandininkų „Citroen Xantia“
VSAT nuotr./Sulaikytas kontrabandininkų „Citroen Xantia“

Išvydęs tolėliau stovintį VSAT automobilį ir šalia laukiančius pareigūnus, „Citroen Xantia“ vairuotojas pradėjo staigiai stabdyti savo mašiną. Žviegiant stabdžiams jis sustojo dar neprivažiavęs pasieniečių. Tuomet neišjungęs variklio ir palikęs atviras dureles vairuotojas iššoko iš automobilio ir tamsoje nėrė į čia pat esantį mišką.

Apžiūrėję „Citroen Xantia“ jame Varėnos rinktinės pasieniečiai aptiko 1 500 pakelių cigarečių „Minsk Capital“, „Minsk City“ ir „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Netrukus VSAT pareigūnai pamatė šios vietos link nuo Latežerio punkto atvažiuojantį „Renault Espace“. Jo vairuotojas nepakluso VSAT pareigūnų reikalavimams sustoti ir padidinęs greitį nuvažiavo Druskininkų link. Vienas pasieniečių iš tarnybinio pistoleto iššovė įspėjamąjį šūvį į orą, o netrukus – šūvį į nestojusio automobilio galinį ratą.

VSAT nuotr./Kontrabandininkų „Renault Espace“ po avarijos
VSAT nuotr./Kontrabandininkų „Renault Espace“ po avarijos

„Renault Espace“ toli nenuvažiavo: netoliese jį ties kelių Gardinas–Vilnius ir Latežerio punktas–Druskininkai sankryža pradėjo stabdyti kitas Varėnos rinktinės pareigūnų ekipažas. Dideliu greičiu priartėjęs prie jo bėglys kliudė pasieniečių automobilį „Renault Coleos“. Po smūgio „Renault Espace“ vairuotojas nesuvaldė mašinos, nuvažiavo nuo kelio ir apvirto. Iš mašinos pabiro cigarečių pakuotės.

Vairuotojui tamsoje pavyko pasprukti. „Renault Espace“ sudaužytas, manoma, nepataisomai. Nuostolius dėl apdaužyto pasieniečių automobilio padengs draudimas.

Priežastis, kodėl „Renault Espace“ vairuotojas spruko nuo VSAT pareigūnų, yra ta, kad jis gabeno kontrabandinius baltarusiškus rūkalus. Iš viso vienatūriu vežti 17 tūkst. 64 pakeliai cigarečių „Fest“, „Minsk Capital“ ir „Minsk City“.

Abiejuose automobiliuose gabentų 18 tūkst. 564 pakelių vertė skaičiuojant pagal galiojančią muitinio vertinimo metodiką yra apie 135 tūkst. Lt.

VSAT Varėnos rinktinėje dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sulaikyti automobiliai saugomi Druskininkų užkardoje, cigaretės – Varėnos rinktinėje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min