Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuo policijos 200 km/val. greičiu bandžiusį pasprukti girtą vairuotoją pareigūnai buvo priversti tramdyti elektrošoku

Elektrošoko prietaisas „Taser“
Vilniaus apskrities VPK nuotr. / Elektrošoko prietaisas „Taser“
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusį šeštadienį Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos pareigūnai, vykdydami eismo saugumo kontrolę, Anykščių rajone, Skiemonių seniūnijoje, Katlėrių kaime, pastebėjo atvažiuojantį automobilį „Honda Civic“.

Kaip rašoma Utenos apskrities VPK pranešime, kartu su kolega Rimvydu Versinsku dirbęs Skiemonių seniūnijos apylinkės inspektorius Nerijus Urbonas, puikiai pažįstantis savo apylinkės gyventojus, iš karto atkreipė dėmesį, kad automobilį vairuoja A.R., kuriam atimta teisė vairuoti transporto priemonę.

Policijos pareigūnai, įjungę švyturėlius ir garso signalą, stabdė automobilį, tačiau „Honda Civic“ vairuotojas padidino greitį ir spruko. Bėglio būta tikrai „drąsaus“, nes automobilio greitis siekė apie 200 kilometrų per valandą.

Bėgliui įvažiavus į Molėtų rajono teritoriją ir skriejant Ukmergės rajono link, Anykščių policininkai susisiekė su kolegomis iš Ukmergės ir paprašė pagalbos. Ukmergės rajono policijos pareigūnų ekipažas bandė automobiliu blokuoti atvažiuojantį „Honda Civic“, tačiau „bebaimis“ vairuotojas sugebėjo išsisukti ir nuo ukmergiškių policininkų.

Sustabdyti bėglio vairuojamą automobilį pavyko tik antrajam Ukmergės rajono policijos ekipažui, užblokavus kelią Molėtai–Ukmergė.

Gaudynės tuo nesibaigė. Kaip kokiame nuotykių filme, vairuotojas šoko iš sustojusio automobilio ir pasileido bėgti į mišką. Policijos pareigūnams bebaigiant bėglį pasivyti, šis ir toliau demonstravo „drąsą“, nepakluso teisėtiems policininkų reikalavimams sustoti, jiems priešinosi, todėl policijos pareigūnai, norėdami sulaikyti „drąsuolį“, panaudojo elektros impulsinį prietaisą TASER.

Sulaikius bėglį paaiškėjo ir jo „drąsos“ priežastis – jam buvo nustatytas 2,44 promilės girtumas.

Anykščių rajono policijos pareigūnai A.R., ir anksčiau ne kartą baustam už įvairius Kelių eismo taisyklių pažeidimus, surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 130 str. 1 d. (Nepaklusimas uniformuoto policijos pareigūno teisėtam reikalavimui sustabdyti transporto priemonę, taip pat pasitraukimas iš eismo įvykio, su kuriuo vairuotojas yra susijęs, vietos pažeidžiant Kelių eismo taisykles – užtraukia baudą vairuotojams nuo trijų tūkstančių iki keturių tūkstančių litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trejų iki penkerių metų arba administracinį areštą nuo penkiolikos iki trisdešimties parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trejų iki penkerių metų, o asmenims, neturintiems teisės vairuoti transporto priemones, – baudą nuo keturių tūkstančių iki penkių tūkstančių litų su transporto priemonės konfiskavimu ar be konfiskavimo arba administracinį areštą nuo dvidešimties iki trisdešimties parų su transporto priemonės konfiskavimu ar be konfiskavimo).

Vairuotojui surašytas protokolas ir pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 187 str. 2 d. (Policijos ar Specialiųjų tyrimų tarnybos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Vadovybės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos bei Valstybės saugumo departamento pareigūno teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymas, taip pat jo garbės ir orumo įžeidimas, reiškiamas žodžiu ar kūno gestais, įžeidžiančiu elgesiu, kibimu ar kitokiu elgesiu, – užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki penkių šimtų litų arba administracinį areštą nuo penkiolikos iki trisdešimties parų).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min