Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 vasario 27d. 11:32

Nuo teisingumo pabėgęs lietuvis be akies Londone rado likimo draugą ir naudojosi jo dokumentais

Dainius Antanaitis
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija

Ketvirtadienio naktį į Lietuvą po ilgų paieškos metų konvojuotas vyras (gim. 1968 m.), pasislėpęs nuo bausmės atlikimo, kaltinamas ir įtariamas nusikaltimų padarymu.

Pastarojo paieška paskelbta dar 2013 m. rudenį, kuomet jis pasislėpė nuo Kauno, Vilniaus bei Šiaulių Teismo nuosprendžių. Vyras kaltinamas įvykdęs nusikalstamas veikas, numatytas Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 25 str. (bendrininkavimas), 182 str. (sukčiavimas), 203 str. (neteisėta juridinio asmens veikla) bei 300 str. (dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu).

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnams, vykdantiems asmenų paieškas, surinkus pakankamai duomenų, kad asmuo galimai slapstosi užsienio valstybėse, 2016 m. buvo išduotas Europos arešto orderis, paskelbta tarptautinė paieška.

Nors vyras gudriai bandė slėptis nuo pareigūnų, pasikeičiant asmens tapatybės dokumentus, 2018 m. jis buvo sulaikytas Londone. Kaip paaiškėjo, neturintis dešiniosios akies, jis susirado lietuvį vyrą (gim. 1965 m.), neturintį kairiosios akies, ir galimai įsigijo ir naudojosi jo asmens tapatybės dokumentais, taip siekiant nuslėpti tikrąją savo tapatybę.

Pasinaudojęs teise apskųsti priimtą sprendimą dėl išdavimo Lietuvai, jis buvo paleistas už užstatą, tačiau 2019 m. Jungtinės Karalystės kompetentinga institucija priėmė sprendimą visgi išduoti jį Lietuvai. Šiąnakt pareigūnai konvojavo vyrą į Lietuvą. Vyrui gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

03:50
22:36
08:58

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min