Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 25d. 12:13

Nuolatinių policijos perspėjimų nepaisantys asmenys ir toliau leidžiasi apgaudinėjami sukčių

Mobilusis ryšys
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Mobilusis ryšys

2012-07-24 apie 15.00 val. pil. S. B. (gim. 1956 m.) būnant namuose Kaune, Plieno g., paskambino nepažįstamas vyriškis, kuris prisistatė Finansinių susikaltimų tyrimo tarnybos darbuotoju ir nurodė savo telefono numerį. Minėtas asmuo liepė S. B. paskambinti į centrinį banką juristui ir nurodė neva juristo telefoną.

S. B. paskambinus padiktuotu numeriu, atsiliepęs asmuo paaiškino, kad S. B. banko sąskaita naudojasi nusikalstamos grupuotės nariai, todėl reikia užblokuoti sąskaitą, nes kitaip S. B. taip pat taps įtariamuoju. Paskui liepė padiktuoti elektroninės bankininkystės atpažinimo kodą, slaptažodį ir elektroninės bankininkystės kodus, ką pareiškėjas ir padarė. Vėliau iš S. B. banko sąskaitos į kitą sąskaitą buvo pervesta 2 100 Lt. Padaryta 2 100 Lt žala.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Dainavos policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.

Sukčiai įvairiais būdais stengiasi iš gyventojų išvilioti informaciją, susijusią su konfidencialiais asmens elektroninės bankininkystės duomenimis. Primename, kad konfidenciali informacija yra atpažinimo kodas, slaptažodis, 24 slaptažodžiai kortelėje, sąskaitų numeriai. Tai pagrindiniai duomenų komponentai, reikalingi norint naudotis pinigais, esančiais asmens sąskaitoje (kortelėje), taip pat kreditą teikiančių bendrovių operacijoms atlikti.

Ypač padaugėjo atvejų, kai vadinamieji telefoniniai sukčiai prisistato Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos tyrėjais ar banko darbuotojais. Žmonės įtikinami, kad tikrai kalbasi su tam tikros įstaigos darbuotoju.

Sukčiai, neva rūpindamiesi, kad skambintojo sąskaitos neareštuotų ar iš jos nebūtų paimti pinigai, iš žmonių išklausia elektroninės bankininkystės kodus. Juos gavę, ne tik ištuština sąskaitą, bet ir sąskaitos savininko vardu paima greitųjų kreditų.

Kauno apskrities policija dar kartą įspėja, kad gyventojai nepasitikėtų melagingais skambučiais ir neatskleistų savo asmens bei banko sąskaitos duomenų asmenims, prašantiems jų Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, banko ar kokios kitos tarnybos vardu. Nei tarnybų pareigūnai, nei bankų darbuotojai neskambina gyventojams ir niekada neprašo padiktuoti elektroninės bankininkystės kodų.

Primename, sulaukę panašaus pobūdžio skambučių, jokiu būdu nesuteikite prašomos informacijos, neskubėkite vykdyti jų prašymų, nedelsdami apie skambutį praneškite bendruoju pagalbos telefonu 112.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min