Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dujų sprogimą Šiaulių daugiabutyje sukėlęs nuomininkas atsipirko viešaisiais darbais

Dujų nuotėkio sprogimas Šiauliuose
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Dujų nuotekio sprogimas Šiauliuose
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

2013 metų vasarį Šiauliuose Lieporių gatvės daugiabutyje nugriaudėjo galingas sprogimas. Nuo pridegamos cigaretės užsidegė ir sprogo pro savavališkai nupjautą vamzdį nutekėjusios dujos. Penktadienį Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį Gintarui Sauliui ir Redui Ryšiui, kurie kaltinti sprogimo sukėlimu. G.Saulis po nuosprendžio gailėjosi dėl savo aplaidžiai atlikto darbo. R.Ryšys įteikė savo advokatei gėlių.

Spalio 3 dieną Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį  dėl  2013 m. vasario 8 dieną Lieporių gatvėje įvykusio sprogimo. Penkiolika daugiabučio butų patyrė didesnius ar mažesnius nuostolius.

Butę gyvenę Gintaras Saulis ir Redas Ryšys buvo apkaltinti ne tik netyčiniu sprogimo sukėlimu, bet ir svetimo turto vagyste. Mat butą vyrai nuomojosi.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Dujų nuotėkio sprogimas Šiauliuose
Alvydo Januševičiaus nuotr./Dujų nuotekio sprogimas Šiauliuose

Bylos duomenimis, niekur nedirbantis ir Darbo biržoje neregistruotas R.Ryšys nuomojosi butą Lieporių gatvėje.

G.Saulis, užsukęs dujų rankenėlę, pjūkleliu nupjovė dujotiekio vamzdį, tačiau jo neužaklino.

Pas jį apsigyveno taip pat niekur nedirbantis ir nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis G.Saulis.

Su užsienyje gyvenančiais buto savininkais buvo sudaryta žodinė nuomos sutartis.

R.Ryšys už gyvenimą bute turėjo sumokėti komunalinius patarnavimus ir atlikti kosmetinį apleisto buto remontą.

Abu vyrai remontavo butą: virtuvėje nuėmė plautuvę ir nusprendė neteisėtai atjungti dujinę viryklę. G.Saulis, užsukęs dujų rankenėlę, pjūkleliu nupjovė dujotiekio vamzdį, tačiau jo neužaklino.

Vėliau, po incidento, vyrai buvo apkaltinti ir įvairių daiktų vagyste, tačiau teismas už tai išteisino, motyvuodamas, kad daiktai nebuvo vagiami – tiesiog atliekamas remontas.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Dujų nuotėkio sprogimas Šiauliuose

Alvydo Januševičiaus nuotr./Dujų nuotėkio sprogimas Šiauliuose

Buto šeimininkės mama, kartą užsukusi pas nuomininkus, rado juos neblaivius. Jiems liepta palikti butą. R.Ryšys išėjo atidavęs raktus, o G.Saulis raktą pasiliko. Po keleto valandų grįžo ir vienas bute gyveno kelias dienas.

G.Saulis šešis mėnesius turės dirbti viešuosius darbus, kas mėnesį visuomenės labui neatlygintinai dirbti po 25 valandas.

Lemtingąją dieną G. Saulis užsidegė cigaretę ir dėl susidariusio dujų-oro mišinio sukėlė milžinišką sprogimą. Po sprogimo vyras sužalojimus gydėsi apie tris mėnesius. Jam persodinta nudegusi veido oda.

Iš Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus fondo buvo skirta lėšų skubiam  daugiabučio remontui atlikti: pakeisti langus, duris.

Šiaulių apylinkės teismas R.Ryšį išteisino, o G.Saulį pripažino kaltu dėl netyčinio sprogimo sukėlimo.

Jis šešis mėnesius turės dirbti viešuosius darbus, kas mėnesį visuomenės labui neatlygintinai dirbti po 25 valandas. Subendrinus bausmę, G.Saulis turės taip pat sumokėti 1 000 litų.

Teismas Šiaulių miesto savivaldybės administracijos civilinį ieškinį tenkino iš dalies. Nuteistasis savivaldybei turės sumokėti 19485,75 litų. Dar 2 700 litų G.Saulis turės sumokėti buto savininkei.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min