Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiauliuose nubausti septyni asmenys, vilioję pagyvenusių žmonių pinigus

Šiaulių tardymo izoliatorius
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Šiaulių tardymo izoliatorius
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį 7 asmenims, kurie buvo kaltinami dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės duomenų įgijimo, panaudojimo, disponavimo, sukčiavimo, užvaldant svetimą turtą, ir valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens vardo pasisavinimo. Laisvės atėmimo bausmė skirta trims asmenims, du išvengė realios laisvės atėmimo bausmės, dviem moterims skirtos baudos.

Teismas nustatė, kad nusikaltimų sumanytojas ir organizatorius buvo 25 m. Mindaugas Šimkus. 2012 m. sausio-vasario mėn., kalėdami Šiaulių tardymo izoliatoriuje, M.Šimkus ir nenustatytas asmuo, skambindavo pagyvenusioms moterims, prisistatydavo FNTT ir banko darbuotojais ir pranešdavo, kad esą per nukentėjusiųjų sąskaitas plaunami „nešvarūs“ pinigai.

Prisistatydavo FNTT ir banko darbuotojais ir pranešdavo, kad esą per nukentėjusiųjų sąskaitas plaunami „nešvarūs“ pinigai.

Pareigūnais ir banko darbuotojais apsimetę minėti asmenys paprašydavo nukentėjusiųjų, kad šie padiktuotų elektroninės bankininkystės duomenis: slaptažodžius ir prisijungimo kodus.

Kitas asmuo, kurio atžvilgiu iškirta byla, 24-erių metų Evaldas Pilvinis, ir 16 kartų teistas 28-erių metų Aivaras Gandrimas skambindavo draugams ir pažįstamiems laisvėje, kad šie duotų savo arba kitų asmenų banko sąskaitas, į kurias buvo pervedami, o vėliau išgryninami pinigai.

M.Šimkus ir nenustatytas asmuo nukentėjusiesiems nuolat skambindavo, liepdavo apie tai niekam neprasitarti, nurodydavo atvykti į FNTT, laukti prie kabinetų durų.

Vėliau vėl paskambindavo ir pranešdavo, kad susitikimas su pareigūnu neįvyks.   

Teismas nustatė, kad neteista devyniolikmetė Ineta Sadovskytė-Gužauskienė slapta  paėmė savo sesers sąskaitą, kad galėtų išgryninti pinigus.

Sesers sąskaita naudojosi ir 3 kartus teistas 28-erių Tomas Gužauskas.

Antroji padėjėja neteista  Karina Galimova, naudodamasi nukentėjusiųjų duomenimis, atliko pinigų pervedimus savo mobiliojo ryšio telefonu.

Kiti asmenys, kurie byloje buvo pripažinti liudytojais, nežinojo, kad į jų sąskaitas pervedami apgaulės būdu įgyti pinigai. Padėjėjai pasakydavo, kad mama ar kitas asmuo iš užsienio turi pervesti pinigus, tačiau nėra sąskaitos.

Patiklūs žmonės padiktuodavo savo banko sąskaitas, o vėliau išgrynindavo apgaulės būdu įgytus pinigus.

Teismas nustatė, kad teisiamieji, turėdami prisijungimo duomenis, nukentėjusiųjų vardu ėmė greitąsias paskolas. Gautus pinigus išgrynindavo.

Apgaulės būdu įgytus pinigus laisvėje esantys draugai pervesdavo kalintiesiems į banko sąskaitas, kad šie įkalinimo įstaigų parduotuvėse galėtų apsipirkti.

Šiaulių apylinkės teismas išklausė kaltinamųjų parodymus, apklausė liudytojus, susipažino su kita bylos medžiaga. Lengvinančių aplinkybių nenustatyta. Sunkinanti aplinkybė, kad nusikaltimai įvykdyti grupėje. Kaltinamieji nepripažino kaltės.

Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį. Prieš dvi dienas Šiaulių apylinkės teisme nuosprendį išklausiusiam, 9 kartus teistam M.Šimkui. teismas skyrė subendrintą 5 m. 3 mėn. laisvės atėmimo bausmę.

16 kartų teistam A.Gandrimui teismas skyrė subendrintą 3 m. 2 mėn. laisvės atėmimo bausmę. 7 kartus teistam Evaldas Pilviniui dalinio sudėjimo būdu teismas skyrė 6 m. 8 mėn.

Nuteistieji bausmę turės atlikti pataisos namuose.

Kiti teisiamieji išvengė realios laisvės atėmimo bausmės. 4 kartus teistam
Vitalijui Baltrukovičiui skirta subendrinta 2 m. 2 mėn. bausmė. Laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas 1 m. 2 mėn. 

3 kartus teistam T.Gužauskui skirta galutinė subendrinta bausmė 2 m. 2 mėn. ir 15 MGL (564,90 Eur) bauda. Bausmės vykdymas atidėtas 1 m. 2 mėn.

Vitalijus Baltrukovičiui ir Tomui Gužauskui teismas skyrė įpareigojimą per 12 mėn. atlyginti žalą ir įpareigojo dirbti arba registruotis darbo biržoje.

Nusikaltimą vykdyti padėjusioms anksčiau neteistoms moterims K.Galimovai ir I.Sadovskytei – Gužauskienei skirtos baudos. K.Galimova turės sumokėti 25 MGL (941,50 Eur), I.Gužauskienė – 35 MGL (1 318,10 Eur).

Teisiamieji turės atlyginti turtinę žalą – 4 376,61 Eur. Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min