TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuosprendis dailininkės Agnės Každailytės nužudymo byloje: žudikas kalės 16 metų

Mindaugas Lozaraitis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Mindaugas Lozaraitis
Šaltinis: 15min
2
A A

Vilniaus apygardos teismas išnagrinėjo ir pirmadienio popietę paskelbė nuosprendį dviejų kaltinamųjų byloje dėl Lietuvoje žinomos sostinės Sodų gatvėje gyvenusios dailininkės Agnės Každailytės nužudymo ir jos daiktų vagystės.

Pagrindinis kaltinamasis Mindaugas Lozaraitis pripažintas kaltu dėl nužudymo. Jam skirtas laisvės atėmimas 16 metų.

Nuteistasis pripažintas pavojingu recidyvistu.

Nuosprendžiu iš M.Lozaraičio trijų dailininkės artimųjų naudai priteista iš viso apie 23 tūkst. eurų neturtinės žalos, taip pat apie 2 tūkst. eurų turtinės žalos atlyginimo. Bendra iš dalies patenkinto ieškinio suma yra gerokai mažesnė, nei buvo prašoma, tačiau artimieji sakė, kad apskritai tų pinigų gauti nesitiki, o ir atimta gyvybė neįkainojama.

Kaltu šioje byloje pripažintas ir kaltinamasis Aleksejus Baranovas. Jis kalės ketverius metus.

Nuosprendį vyras sutiko prunkšdamas. Nuteistojo advokatas sakė, kad tai „nervinis juokas“, nes A.Baranovas esą liko labai nustebęs, o iš tiesų jis atgailauja.

VIDEO: A.Baranovo advokatas A.Gurauskas: nuteistojo juokas buvo nervinis

Tuo metu sesers netekęs Daumantas Simonas Každailis žurnalistams sakė, kad atgailos negirdėjo, bet girdėjo juoką.

Beje, pavojingu recidyvistu pripažintas ir A.Baranovas.

„Buvo gabi labai dailininkė. Buvo gera dukra“, – po nuosprendžio paskelbimo sunkiai žodžius rinko jos tėvas Arvydas Stanislavas Každailis.

Vilniečio vertinimu, paskelbtas nuosprendis yra per švelnus. Beje, A.S.Každailis, kaip ir jo sūnus, įsitikinęs, kad Agnės gyvybę galėjo atimti du, o ne vienas galvažudys.

VIDEO: A.Každailytės brolis pareiškė, kad tirdama šį nusikaltimą teisėsauga „nuėjo lengviausiu keliu“

Tyrimo duomenimis, 2015 metų liepos 22 dieną M.Lozaraitis apie 2 valandą nakties peiliu atsirakino nukentėjusiosios buto Vilniuje, Sodų gatvėje, duris ir pasmaugė namie buvusią moterį. Įvykdęs nusikaltimą, M.Lozaraitis pertempė jos kūną į tuščią kaimyno butą, kurio duris buvo išlaužęs jau anksčiau, bandė slėpti nusikaltimo pėdsakus.

Pasišalindamas iš nusikaltimo vietos, M.Lozaraitis pasisavino aukos mobilųjį telefoną, kompiuterį, banko korteles bei kelis kitus asmeninius daiktus.

A.Baranovas dailininkės nežudė, bet žinojo apie nusikaltimą ir padėjo jį slėpti.

„Padarytas labai sunkus nusikaltimas, turėjęs nepataisomus padarinius“, – pažymėjo nuosprendį paskelbęs teisėjas. Teisėjas pažymėjo, kad M.Lozaraitis prisipažino, bet tai nelaikoma lengvinančia aplinkybe.

Subendrinus naujuoju nuosprendžiu paskirtą terminą su neatlikta bausmės dalimi už ankstesnį nusikaltimą, iš Marijampolės kilęs vyras už grotų praleis 16,5 metų. Dešimt pirmųjų metų M.Lozaraičiui teks sėdėti kalėjime, vėliau galės atsikvėpti pataisos namuose.

Šiandienis teisėjo Arūno Kisieliaus paskelbtas nuosprendis dar neįsiteisėjo, per 20 dienų bylos šalys gali jį skųsti apeliacine tvarka.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min