Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 sausio 8d. 11:41

Nuosprendis kontrabandininkams talkinusį pasienietį V.Žalnerauską pasivijo po dvejų metų

Teisėjo plaktukas
cardplayer.com nuotr / Teisėjo plaktukas
Pagunda gauti lengvų pinigų, talkinant kontrabandininkams, tiesiu taikymu veda į teisiamųjų suolą. Šią karčią tiesą puikiai suprato veisiejiškis Valdas Rimas Žalnerauskas. Temidė vyrą pasivijo daugiau nei po dvejų metų.

Daugiau nei po dvejų metų nuo nusikaltimo padarym, Lietuvos apeliacinis teismas priėmė neskundžiamą nuosprendį šio, dabar jau buvusio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės vyresniojo pasieniečio ir jo bendrininko Lenkijos piliečio baudžiamojoje byloje.

Abu asmenys pripažinti kaltais dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Buvęs pareigūnas taip pat pripažintas kaltu dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui.

Kolegų demaskuotam buvusiam pasieniečiui teismas skyrė daugiau nei 7,5 tūkst. eurų baudą. Lenkijos piliečiui paskirta 3,8 tūkst. eurų bauda.

Pričiupo surengę pasalą

Istorija, atvedusi V.R.Žalnerauską į teisiamųjų suolą, prasidėjo daugiau nei prieš dvejus metus, 2012 m. spalio 17-ą dieną.

Sulaikymo metu kolegų užkluptas pasienietis su lenku bandė bėgti. Pasprukti pro galines garažo duris pavyko ir cigarečių savininkui Ovidijui J., kuris, keisčiausia, vėliau net nefigūravo baudžiamojoje byloje.

Tuomet pasieniečiu Lazdijų rinktinėje dirbęs V.R.Žalnerauskas kartu su lenku atvažiavo į Veisiejuose, Radvilų gatvėje esančių garažų masyvą. Čia viename iš garažų jų laukė cigaretes vyrams parduoti turėjęs garažo nuomininkas, gerai policijai žinomas kontrabandininkas veisiejietis Ovidijus J.

Tačiau trijulė neįtarė, kad apie pareigūno ryšius su kontrabandininkais jau kurį laiką žinojo ir V.R.Žalnerausko darbovietės Imuniteto poskyrio pareigūnai. Jie garažuose buvo surengę pasalą.

Sulaikymo metu kolegų užkluptas pasienietis su lenku bandė bėgti. Pasprukti pro galines garažo duris pavyko ir cigarečių savininkui Ovidijui J., kuris, keisčiausia, vėliau net nefigūravo baudžiamojoje byloje.

V.R.Žalnerauskas ne tik bandė sprukti nuo jį nusikaltimo darymo metu užklupusių kolegų, bet ir pasipriešino jį sulaikantiems pareigūnams. Pastarieji buvo priversti panaudoti spec. priemones.

Tuomet buvo rasta ir sulaikyta 40 dėžių (400 tūkst. vnt.) cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis, kurių vertė siekė 35 tūkst. eurų.

2012-ais metais sulaikius pasienietį baudžiamosios bylos tyrime, jis buvo nušalintas nuo pareigų, o vėliau – 2013-ųjų gegužę atleistas iš pareigų VSAT Lazdijų rinktinėje už pareigūno vardo pažeminimą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min