2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2013 01 04 /16:09

Nuosprendis merginą rūgštimi nudeginusiems kauniečiams: organizatoriui – 11 metų, vykdytojui – 8 metai nelaisvės

2011 m. pavasarį Kaune buvo įvykdytas visuomenę sukrėtęs šiurpus nusikaltimas. Vieno Šiaurės prospekto daugiabučio laiptinėje jauną moterį nepažįstamas vyras apipylė rūgštimi. Jai visam gyvenimui buvo subjaurotas veidas, rankos, kaklas. Penktadienį Kauno apygardos teisme šio nusikaltimo organizatoriui 35 m. Pauliui Kairiui ir vykdytojui 25 m. Povilui Butėnui paskelbė nuosprendį. P.Kairys už grotų praleis 11 metų, P.Butėnas – 8 metus (subendrinus su ankstesniu teistumu, jis kalės 9 metus). Teismo sprendimą nuteistieji gali apskųsti per 20 dienų.
Paulius Kairys (d.) ir Povilas Butėnas
Paulius Kairys (d.) ir Povilas Butėnas

15min.lt primena, kad 2011 m. gegužės 19 d. vakarą Eglės Vosiliūtės gyvenimas apsivertė aukštyn kojom. 28 metų moters patykojęs nepažįstamas vaikinas Kaune Šiaurės pr. 24-ojo namo laiptinėje ją apipylė rūgštimi. Moters veidas ir kitos nudegusios kūno vietos iki šiol pridengtos gydomaisiais kūno spalvos pleistrais, ji kenčia ne tik fizines, bet ir dideles psichologines, dvasines kančias.

Kerštaudamas už nutrūkusią draugystę, šį sveiku protu nesuvokiamą nusikaltimą suorganizavo kartą jau teistas P.Kairys. Jis taip ryžosi atkeršyti buvusiai mylimajai, nes ši jį atstūmė sužinojusi, jog vyriškis gyvena ir su kita moterimi. Rūgštimi apipilta kaunietė nuo buvusio pavydaus draugo ruošėsi bėgti į Norvegiją, bet nespėjo.

P.Kairio užsakymu, rūgštį nukentėjusiajai ant veido užpylė keturis kartus anksčiau jau teistas Kauno rajono gyventojas P.Butėnas. Už šį „darbą“ jam buvo sumokėti 2 tūkst. litų, nors žadėti 4 tūkst. Lt.

Prieš nusikaltimo įvykdymą P.Kairys kelis mėnesius Eglę sekė, jos automobilyje rasta GPS navigacinė įranga.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Ričardas Girdziušas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Ričardas Girdziušas

Papildyta 14.11 val.: Nuosprendis įtariamiesiems turėjo būti skelbiamas 14 val., tačiau posėdis nukeltas beveik valandai. P.Kairio advokatas Ričardas Girdziušas prieš teismą sakė, kad jo ginamasis savo kaltės nepripažįsta. Esą nėra jokių įrodymų, kad užsakymą apipilti rūgštimi E.Vosiliūtę davė P.Kairys. To niekas iš liudytojų negirdėjo. „Jei P.Kairys yra nekaltas, o P.Butėnas tvirtina užsakymą gavęs iš jo, vadinasi, P.Butėnas sako netiesą“, – tvirtino R.Girdziušas.

Jei teismas P.Kairio neišteisins, nuosprendis bus skundžiamas.

Papildyta 15.43 val.: Abu kaltinamieji nuosprendžio išklausė labai ramiai. Prieš susirenkant teismui, P.Kairys šypsodamasis kalbėjosi su savo advokatu. Teismo nuosprendžio išklausyti neatvyko žiauriai savo buvusio mylimojo sužalota Eglė Vosilūtė, jau patyrusi apie 30 operacijų.

Sugretinus bausmes, nusikaltimo organizatorius P.Kairys pataisos namuose praleis 11 metų, o žiauraus nusikaltimo vykdytojas P.Butėnas – 8 metus (subendrinus su ankstesniu teistumu, jis kalės 9 metus). Prokuroras prašė skirti maksimalias 12 metų laisvės atėmimo bausmas.

Be to, kiekvienas nuteistasis nukentėjusiajai turės atlyginti po 200 tūkst. Lt neturtinę žalą (E.Vosiliūtės ieškinys buvo milijonas litų), ir, solidariai, 19,7 tūkst. turtinę žalą, taip pat padengti Valstybinės ligonių kasos išlaidas, atlyginti išlaidas valstybei už suteiktą teisinę pagalbą E.Vosiliūtei.

Papildyta 16.01 val.: Teisėja Regina Cemnolonskienė paskelbė, kad P.Kairys nenustatytoje vietoje įsigijo pusę litro sieros rūgšties tirpalo, kurį prie Panemunėje esančio troleibusų žiedo perdavė P.Butėnui.

Už keršto įvykdymą buvo pažadėti 4 tūkst. Lt, tačiau į paketą, kurį paliko kitą dieną po nusikaltimo Panemunėje sutartoje vietoje žolėje, P.Kairys įdėjo pusę sutartos sumos.

Papildyta 16.10 val.: E.Vosiliūtės advokatas Gintaras Dabkevičius dar nežino, ar jo klientė norės skųsti nuosprendį. Jo teigimu, moteris jaučiasi blogai, nes išgyvena dideles moralines ir fizines kančias, kurių nesumažins joks teismo nuosprendis. „Perduosiu jai visą informaciją kitą savaitę ir tada nuspręsime“, – sakė advokatas. Jis neatskleidė, ar Eglė šiuo metu gyvena Lietuvoje, ar yra išvykusi į užsienį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min