Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Nuosprendis sadistus sutrikdė

Du Kauno 15–mečiai, penktadienį atėję išklausyti nuosprendžio, į namus nebegrįžo – iš teismo salės jie išvesti su antrankiais.
Septynerių metų laisvės atėmimo bausmė jauniesiems sadistams buvo netikėta.
Septynerių metų laisvės atėmimo bausmė jauniesiems sadistams buvo netikėta. / LŽ nuotr.

Tokios atomazgos nesitikėjo nei itin žiauriu benamio nužudymu kaltinti paaugliai, nei jų tėvai. Neišgelbėjo ir advokato Vytauto Antano Vilučio pastangos netikėčiausiais argumentais išsukti jaunuosius sadistus. Teisėjų kolegija, vadovaujama Jurgio Kiškio, paaugliams buvo negailestinga, kaip ir šie savo aukai. Nusikaltėliai pasiųsti už grotų 7 metams, suimant teismo salėje.

Toks nuosprendis paskelbtas 15–mečiams, kaltintiems nusikaltimu, už kurį suaugusiesiems grėstų laisvės atėmimas iki 20 metų arba iki gyvos galvos. Jų auka tapusio 51 metų benamio žūtis buvo siaubinga. Ekspertai konstatavo, kad aukai mažiausiai 17 kartų įspirta į galvą, ne mažiau kaip 10 kartų šokinėta ant krūtinės ir pilvo – užšokta ir ant veido, mažiausiai 20 kartų spirta į šonus. Galiausiai, mėgdžiojant vienoje interneto svetainėje matytą vaizdo klipą „paslednij raz“, – ant galvos užmestas akmuo.

Anot vieno liudytojo (mažamečio), šio filmuko „įkvėpti“ jų mikrorajono paaugliai ir pradėjo persekioti benamius. 13–metis teigė kartu su teisiamaisiais dalyvavęs apie 20 tokių „žygių“. Labiausiai kentėjo Dobilo pravardę turėjęs benamis. Nusitempę į laukus, paaugliai liepdavo jam nusimauti kelnes, bučiuoti kanalizacijos vamzdžius bei tenkinti kitas užgaidas. Tačiau už ką Dobilui surengta tokia šiurpi egzekucija, nė vienas iš kaltinamųjų paaiškinti nesugebėjo. „Šiaip sau... Dėl įdomumo...“ – mykė jie teisme.

2008–ųjų birželio 2–ąją, kai Dobilas paskutinį kartą pateko į sužvėrėjusių paauglių rankas, vienam iš kaltinamųjų buvo 14 metų ir 17 dienų, kitam – 14 metų 2 mėnesiai ir 5 dienos. Jaunesnįjį iš jų gynęs V.A.Vilutis pareikalavo teismo skirti kaltinamiesiems socialinės brandos ekspertizę. Apeliuota į tai, kad už nužudymą Lietuvoje atsakoma nuo 14–os, bet teisiamųjų socialinė branda gali šio amžiaus ir nesiekti, vadinasi, bylą reikėtų nutraukti.

Ekspertų atsakymas turėjo V.A.Vilutį nuvilti: „Tiksliai to nustatyti nėra galimybės – galima plius minus 2 metų paklaida.“ Tačiau konstatuota, kad paaugliai suvokė savo veiksmus. Tada V.A.Vilutis ėmė baksnoti į kitas nepilnamečiams nusikaltėliams palankias įstatymų spragas. Siekdamas perkvalifikuoti kaltinimą į švelnesnį, jis nesidrovėjo savo ginamojo, užmetusio aukai ant galvos akmenį, sulyginti su žvirbleliu. Neva, kad 14–mečio suduoti smūgiai prilygo žvirblio pastuksenimui, patvirtino ir ekspertai, konstatavę, jog mirtį sukėlė kraujo išsiliejimas po kietaisiais galvos apdangalais ir tai padaryta tik 2 trauminiais poveikiais. Likę mažiausiai 17 sužalojimų įvertinti kaip nežymus sveikatos sutrikdymas.

Prokuroras siūlė skirti jauniesiems sadistams beveik maksimalią nepilnamečiams 9 metų laisvės atėmimo bausmę. Nužudytojo motina, ketinusi prisiteisti iš savo vienturčio žudikų 50 tūkst. litų, teismo nesulaukė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius