Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už jaunų plėšikų eibes baudas privalės sumokėti Šiaulių vaikų globos namai

Chuliganai
123rf.com nuotr. / Chuliganai
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių apylinkės teismas penktadienį paskelbė nuosprendį senyvo amžiaus vyrą apiplėšusiems dviem nepilnamečiams ir aštuoniolikmečiui. Už kitus nusikaltimus kalintys R.S. ir K.M. nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis, M.B. atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės.

Teismas nustatė, kad 2014 m. spalio 25 d. apie 16 valandą Šiauliuose trys nepilnamečiai (M. B., gim.1997 m., R. S., gim. 1997 m., ir K. M., gim. 1998 m.), veikdami bendrininkų grupėje, apiplėšė pensinio amžiaus vyrą.

Prekybos centre nepilnamečiai stebėjo senyvą vyrą, kuris iš bankomatų pasiėmė pinigus. Vėliau jie sekė nukentėjusįjį.

Tilžės g. daugiabučio namo laiptinėje, pirmame aukšte, M.B. saugojo, kad į laiptinę niekas neįeitų, K.M. prie šonų prispaudė nukentėjusiojo rankas, taip atimdamas galimybę nukentėjusiajam priešintis.

R.S. iš kelnių kišenės pagrobė piniginę su joje buvusiais 2000,24 Lt ( 579,30 Eur), neįgaliojo pažymėjimą, nuolaidų korteles.

Kaltinamieji M.B., R.S. ir K.M. prisipažino dėl padarytos nusikalstamos veikos, tačiau neigė, kad nukentėjusiojo piniginėje buvo 2000 Lt. Teisiamieji tvirtino, kad jie pagrobė tik 1400 Lt, kuriuos pasidalino, tačiau teismas atmetė kaltinamųjų versiją.

Teismas nustatė, kad kaltinamųjų tyčiniais veiksmais plėšimo metu nukentėjusiajam buvo tik atimta galimybė priešintis, jis fizinio skausmo nepatyrė, sveikata nebuvo sužalota.

Šiaulių apylinkės teismas išklausė kaltinamųjų, liudytojų parodymus, vadovavosi kita bylos medžiaga.

Teismas, priimdamas sprendimą, atsižvelgė į tai, kad visi kaltinamieji prisipažino ir nuoširdžiai gailėjosi, yra labai jauni. Sunkinanti aplinkybė, kad nusikalto bendrininkų grupėje.

Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį. Nepilnametis M.B. atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, baudžiamoji byla nutraukta. Jam teismas skyrė auklėjamojo poveikio priemones – įspėjimą ir elgesio apribojimą 6 mėnesiams, įpareigojant būti namuose nuo 22 val. iki 6 val. ir tęsti mokslą.  

Aštuoniolikmetis R.S nuteistas 2 m. laisvės atėmimo bausme. Šiuo nuosprendžiu paskirtą bausmę subendrinti dalinio bausmių sudėjimo būdu su bausme, paskirta pagal Šiaulių apylinkės teismo 2015-04-13 nuosprendį ir skirti galutinę 2 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Nepilnamečiai M.B. ir K.M. neturi asmeninių lėšų, todėl civilinį ieškinį, kol jiems sukaks 18 m., išieškoti iš civilinio atsakovo Šiaulių miesto savivaldybės Vaikų globos namų.

Nepilnametis K.M. nuteistas 2 m. laisvės atėmimo bausme. Šiuo nuosprendžiu paskirtą bausmę subendrinti dalinio bausmių sudėjimo būdu su bausme, paskirta pagal Šiaulių apylinkės teismo 2015-03-30 baudžiamąjį įsakymą ir skirti galutinę 2 m. 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, kurią atidėti 2 m. 6 mėnesiams.

K.M. paskirti auklėjamojo poveikio priemones – įspėjimą ir elgesio apribojimą 12 mėnesių, įpareigojant būti namuose nuo 22 val. iki 6 val., jeigu tai nesusiję su mokslu, darbu, bei tęsti mokslą arba dirbti ar būti registruotam darbo biržoje.

Nijolė Damulė, Šiaulių apylinkės teismo Komunikacijos skyriaus vedėja, informavo, kad Priteisti solidariai iš teisiamųjų 385,57 Eur turtinę ir 289,62 Eur (1000 Lt) neturtinę žalą nukentėjusiojo naudai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min