TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį apsišaukėliui teisininkui

Advokato mantija
„Scanpix“ nuotr. / Advokato mantija
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį pagal individualios veiklos liudijimą teisines paslaugas teikusiam 36 m. šiauliečiui Irmantui Balčiūnui, kuriam už sukčiavimą ir apgaulingą apskaitos tvarkymą skirta 70 MGL dydžio (2636,20 Eur) bauda. Teismas iš dalies tenkino nukentėjusiųjų civilinius ieškinius.

Šiaulių apylinkės teismas nustatė, kad I.Balčiūnas nuo 2006 m. pabaigos iki 2012 m. pirmos pusės, turėdamas tikslą apgaule savo naudai įgyti svetimus pinigus, pasinaudojo septynių asmenų teisiniu neišprusimu, žadėdamas jiems teikti teisines konsultacijas ir paslaugas.

Jis iš septynių asmenų įgijo 5750,40 eurų vertės turtą. Į kaltinamąjį  žmonės kreipėsi dėl įvairių teisinių paslaugų. Teismas konstatavo, kad I.Balčiūnas nukentėjusiesiems sudarydavo įspūdį, kad yra geras specialistas, nors pats žinojo, kad neteiks arba tik iš dalies teiks teisines paslaugas.

Daugelyje epizodų procesiniai dokumentai buvo parengti nekokybiškai, kitais atvejais procesiniai dokumentai buvo ne iš karto priimti, o tik pašalinus trūkumus, arba iš viso nebuvo priimti.

I.Balčiūnas dirbo norėdamas neteisėtai įgyti iš nukentėjusiųjų kuo daugiau pinigų už neva atliktus darbus.  Vėliau, gavęs atlygį, kaltinamasis vengė susitikti su nukentėjusiaisiais, keitė savo darbo vietą, negrąžino pasiimtų dokumentų originalų, taip užkirsdamas nukentėjusiesiems kelią kreiptis į kitus teisininkus.

Teismas konstatavo, kad teisines paslaugas teikęs I.Balčiūnas oficialiai teisės mokslų nėra baigęs, nors jis tvirtino, kad nuo 1997 m. iki 2000 m. mokėsi G.Stulpinienės vadybos kolegijoje, įgijo teisės specialybę, tačiau diplomas dingo.

Be to, I.Balčiūnas, dirbdamas pagal individualios veiklos pažymą, neįformino gautų įplaukų už 17481 Lt pirkimo-pardavimo kvitais arba sąskaitomis faktūromis.

Teisiamasis I.Balčiūnas kaltu neprisipažino. Teismas konstatavo, kad kaltinamasis padarė dvi tyčines nusikalstamas veikas, priskiriamas apysunkių ir nesunkių nusikaltimų kategorijai.

Teismo atstovė spaudai Nijolė Damulė informavo, kad teismas I.Balčiūną pripažino kaltu ir skyrė 70 MGL dydžio (2636,20 Eur) baudą. Jis išteisintas dėl aplaidaus buhalterijos tvarkymo. Teismas iš dalies tenkino septynių nukentėjusiųjų civilinius ieškinius turtinei ir neturtinei žalai atlyginti.

I.Balčiūnas nukentėjusiesiems turės sumokėti 3104,4 Eur. neturtinei žalai atlyginti, 2500 Eur. turtinei žalai atlyginti ir 477,87 Eu.r proceso išlaidų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min