Dabar populiaru
Publikuota 2022 01 20, 13:46

Nusikalstamo susivienijimo vadeivoms – ilgi metai už grotų, nariams – tūkstantinės baudos

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį skyrė didesnes nei dešimties metų laisvės atėmimo bausmes nusikalstamo susivienijimo vadeivoms Marijanui Taraškevičiui ir Vincentui Mačiulaičiui, tūkstantines pinigines baudas – jo nariams. Jie buvo teisiami už tai, kad padarė milijoninę žalą valstybei kontrabanda gabenant cigaretes ir narkotines medžiagas.
Marijanas Taraškevičius ir Vincentas Mačiulaitis
Marijanas Taraškevičius (kairėje) ir Vincentas Mačiulaitis, būdami laisvėje, mėgavosi prabanga, puikavosi ginklais. / Asmeninio archyvo nuotr.

M.Taraškevičiui teismas skyrė subendrintą 13 metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, V.Mačiulaičiui skirta 14 metų ir 10 mėnesių už grotų.

„Teismas, išnagrinėjęs bylą, priėmė sprendimą ir nustatė nusikalstamo susivienijimo požymius ir pripažino, kad Taraškevičius ir Mačiulaitis susitarė, organizavo ir vadovavo nusikalstamam susivienijimui nuo 2007 metų vidurio iki 2011 metų lapkričio 23 dienos“, – ketvirtadienį posėdyje sakė teisėja Jurgita Mačionytė.

Tyrimo metu šioje byloje valstybė buvo pareiškusi 6,6 mln. eurų civilinį ieškinį.

Bylos duomenimis, nusikalstamas susivienijimas veikė Lietuvoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Rusijoje ir Nyderlanduose.

„Pagrindinė veika, kuria užsiėmė nusikalstamas susivienijimas, buvo neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis – cigaretėmis, jų kontrabanda, taip pat buvo nustatytas vienas epizodas dėl neteisėto disponavimo pirmos kategorijos narkotinių, psichotropinių medžiagų pirmtakais – prekursorių dideliu kiekiu“, – teigė teisėja.

Anot jos, nusikalstamas veikas buvo sukurstyti daryti, piktnaudžiauti tarnyba ir valstybės tarnautojai.

Visos sulaikytos cigaretės, teismo sprendimu, bus sunaikintos. Teismo sprendimu taip pat konfiskuoti vilkikai, kuriais buvo vežamos cigaretės.

Nusikalstamo susivienijimo vadeivoms taip pat skirtos daugiau nei 7,5 tūkst. eurų baudos.

Kitiems nusikalstamo susivienijimo nariams teismas skyrė mažesnes laisvės atėmimo bausmes, tačiau piniginės baudos siekia keliolika ir kelias dešimtis tūkstančių eurų.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dar 2011 metais, Vilniaus apygardos teismui byla perduota 2015-aisiais.

Gabentų cigarečių vertė siekia apie 11,6 mln. eurų, tyrimo metu šioje byloje valstybė buvo pareiškusi 6,6 mln. eurų civilinį ieškinį.

Teismo atstovė Lina Nemeikaitė informavo BNS, kad civilinis ieškinys buvo tenkintas, sumas iš kaltinamųjų priteisiant solidariai.

„Išskirti, kiek kuris sumokės, yra sunku, nes ieškiniai skaidyti pagal epizodus“, – teigė teismo atstovė.

Bylą sudaro 233 tomai, kaltinamasis aktas – 1,6 tūkst. lapų, nuosprendis – daugiau nei 1 tūkst. lapų, byloje paskirta apie 300 posėdžių.

Bylos metu nagrinėti 64 kontrabandos epizodai, kaltinamųjų byloje buvo 32, du iš jų bylos nagrinėjimo metu mirė. Iš viso nusikalstamose veikose dalyvavo daugiau nei 70 asmenų, nemažai daliai jų bylos atskirtos.

Kontrabandinės cigaretės į Lietuvą, kitas Europos Sąjungos šalis gabentos iš Baltarusijos ir Rusijos.

VIDEO: 2015 01 07 - spaudos konferencija prokuratūroje apie M.Taraškevičiaus gaujos bylą

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min