Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Nusikaltėliai išmaniai sekė iš Baltarusijos į Lietuvą plukdomą krovinį

Nerimi į Lietuvą „išmaniai“ plaukė pusantro tūkstančio pakelių cigarečių.
Nerimi plukdytos cigaretės
Nerimi plukdytos cigaretės / VSAT nuotr.

Iš Baltarusijos plukdomą krovinį kontrabandininkai sekė GPS įrenginiu.

Pavoverės užkardos pasieniečiai iš Neries ištraukė ja plukdytą kontrabandinių rūkalų krovinį, kuris buvo paleistas Baltarusijos pusėje. Tam, kad kontrabandininkai matytų rūkalų judėjimą, prie cigarečių buvo pritvirtintas GPS įrenginys.

Penktadienį VSAT Ignalinos rinktinės Pavoverės užkardos pasieniečiai Neryje per vaizdo stebėjimo sistemą pastebėjo Nerimi plaukiantį įtartiną objektą. Ši vieta yra Švenčionių rajono Prienų kaimo prieigose. Lietuvos ir Baltarusijos siena šioje Švenčionių rajono vietovėje eina upės viduriu.

Įtartinas daiktas plaukė Baltarusijos pusėje, tik trumpam jis buvo srovės įnešamas į Lietuvos vandenis. Pasieniečiai krovinį sekė iki Švenčionių rajono Kūniškės kaimo, kur Neris įsuka į Lietuvą. Čia į upę buvo nuleista Pavoverės užkardos tarnybinė valtis. Ja VSAT pareigūnai iš upės ištraukė tris tarpusavyje sukabintus ir į polietileną supakuotus ryšulius. Paaiškėjo, kad kontrabandininkai taip į Lietuvą bandė atplukdyti 1500 pakelių cigarečių „NZ Gold Super Slims“ be akcizo ženklų. Prie šio krovinio buvo prikabintas GPS siųstuvas. Tokį įrenginį kontrabandininkai naudoja krovinio judėjimui sekti, rašoma VSAT atstovų antradienį paviešintame pranešime.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką Pavoverės užkardos pasieniečiai pradėjo administracinę teiseną.

Nerimi, prieš upei įsukant į Lietuvos teritoriją, apie 7 kilometrus eina siena su Baltarusija. Tokių bandymų, kai Baltarusijos krante nuleidžiami nelegalūs kroviniai tikintis, kad srovė juos atneš į Lietuvos pusę, čia pasitaiko nuolat. Lietuvos krante laukiančių kontrabandininkų tikslas yra tokius siuntinius kuo skubiau ištraukti iš vandens ir kuo greičiau išgabenti į šalies gilumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius