Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nusikaltėlių grupuotės iš Lietuvos sparčiai plečia nusikalstamą veiklą Europoje – Europolas (atnaujinta 14.26 val.)

„Aro" pareigūnai pradeda įtariamųjų sulaikymo operaciją
LP AOR „Aras“ nuotr. / „Aro" pareigūnai pradeda įtariamųjų sulaikymo operaciją
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Per paskutinius dvejus metus Lietuvos organizuotos nusikalstamos grupuotės sparčiai plėtė savo veiklą Europoje, ypač jų veikla buvo pastebima gaminanti ir platinant narkotikus, trečiadienį paskelbė Europos Sąjungos (ES) agentūra Europolas.

„Ryškus bruožas yra Lietuvos organizuotų nusikalstamų grupuočių veiklos plėtra Europoje per pastaruosius dvejus metus“, – sakoma pranešime.
 
Ataskaitoje pabrėžiama, kad Europos šiaurės rytuose itin paplitęs neteisėtų prekių gabenimas į buvusios Sovietų Sąjungos teritoriją ir iš jos, be to, šiame regione įsitvirtinusios nusikalstamos grupuotės, kurios veikia tarptautiniu mastu.

Įvairių narkotikų gamybos ir platinimo srityje lietuvių nusikalstamos grupuotės minimos šalia nusikaltėlių iš Albanijos, Vakarų Afrikos ir už įstatymo ribų veikiančių motociklininkų grupuočių. Lietuvos nusikaltėliai priskiriami vadinamajam Šiaurės Rytų centrui. Šiaurės Rytų centru laikoma Lietuva, Latvija, Estija ir Karaliaučiaus sritis.
„Nusikaltėliai Šiaurės Rytų centre yra aktyvūs gabenant kokainą, nepaisant to, kad vietos rinkoje didelės paklausos nėra. Šis Europos Sąjungos regionas yra tranzito taškas gabenimui į Rusiją. Lietuvių grupuotės užsiima gabenimu iš Lotynų Amerikos per Vakarų Afriką ir (Europos) Pietvakarių bei Šiaurės Vakarų centrus“, – teigia Europolo specialistai.

Jie pažymi, kad nors šiuo metu Baltijos šalyse populiaresni yra sintetiniai kvaišalai, didesnis kokaino prieinamumas ateityje gali lemti šios narkotinės medžiagos pigimą ir didesnį vartojimą.

„Lietuvos grupuotės atlieka svarbų vaidmenį gabendamos sintetinius narkotikus į Rusiją, Skandinaviją ir kitas Baltijos šalis. Šiaurės Rytų centre ir Šiaurės šalyse lietuvių grupuotės sustiprino savo vaidmenį tiekiant amfetaminą, metamfetaminą ir ekstazio tipo stimuliatorius. Baltijos šalyse taip pat vyksta metamfetamino gamyba“, – teigiama ataskaitoje.

Europolo teigimu, lietuvių organizuotos grupuotės prekiauja ar tarpininkauja įvairių uždraustų produktų sandėriuose.

„Nors jos susitelkusios Šiaurės Rytų centre, jų įtaka juntama kitose Baltijos šalyse, Šiaurės šalyse, Ispanijoje – tiekiant kokainą, Rusijoje ir Ukrainoje – tiekiant sintetinių narkotikų prekursorius. Kaip ir albaniškai kalbantys nusikaltėliai, santykinai turtingos lietuvių nusikalstamos grupuotės plečia verbavimo, infiltravimo ir investicinius pajėgumus“, – teigia ekspertai.

Pažymima, kad Lietuva šalia Lenkijos yra pagrindinė valstybė, per kurią į Vokietiją, Jungtinę Karalystė ir kitas šalis patenka kontrabandinės cigaretės iš Rusijos Karaliaučiaus srities. Ataskaitoje teigiama, kad lietuviai aktyviai veikia platindami padirbtus eurus, nors kol kas nėra labai pastebimi jų gamyboje.

„Galimas euro įvedimas Bulgarijoje, Rumunijoje ir Lietuvoje gali nulemti didesnę jų gamybą ir platinimą šiose šalyse“, – teigia Europolas.

„Lietuvių organizuotos nusikalstamos grupuotės yra aktyvios daugelyje ES šalių: Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Danijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Nyderlanduose ir Ispanijoje. Jos yra žinomos brangių automobilių vagystėmis ir ginkluotais juvelyrinių dirbinių apiplėšimais. Estijos grupuotės taip pat dalyvauja ginkluotuose apiplėšimuose ES“, – rašoma ataskaitoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min