Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nusikaltėlių įžūlumas: siautėja pataisos namuose, bet prašosi paleidžiami į laisvę

Net ir sukčiui patekus už grotų, jo telefonu skambindavo patiklios aukos.
„Scanpix“ nuotr. / Pataisos įstaigų vartai lengva ranka atveriami ne visiems.
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismas lygtinai nepaleido nei Rėkyvos monstru praminto Alekso Damulio, nei narkotikų mafijos atstovo Ruslano Baranovo.

Trečiadienį Vilniaus 3-iame apylinkės teisme apsvarstyti ir atmesti du atskiri teikimai, kuriais prašyta lygtinai paleisti į laisvę šiaulietį Aleksą Damulį ir klaipėdietį Ruslaną Baranovą.

Nuteistieji turi teisę prašytis paleidžiami, nes atliko daugiau nei pusę skirtos bausmės. Tačiau teisėja Lilija Tarčevskaja (prieš kelias savaites patenkinusi Igorio Achremovo lygtinio paleidimo prašymą – aut. past.) neįžvelgė, kodėl šiuos vyrus turėtų pamaloninti teigiamomis nutartimis.

Teismas konstatavo, kad Šiauliuose siautėjęs ir Rėkyvos mikrorajono monstru pramintas 31 metų A.Damulis yra padaręs sunkų nusikaltimą, o jo neatlikta bausmės dalis dar yra labai didelė. Taip pat teismas atkreipė dėmesį, jog vyras turi skolų ir vengia jas mokėti, o prasiskolinęs yra gana nemažai. Maža to, A.Damulis teistas net 7 kartus, tad vargu ar apskritai nusipelnė prašyti malonių.

Griežtai teisėja L.Tarčevskaja pasielgė ir R.Baranovo (gim. 1977 m.), nuteisto šešiolikos asmenų narkotikų mafijos byloje, atžvilgiu. Vien faktas, kad vyras pataisos namuose turi net 6 galiojančias drausmines nuobaudas, leido teismui įvertinti, jog „nuteistasis nepasiduoda elgesio korekcijai“.

Šiaulių policijos nuotr./Rėkyvos monstru pramintas A.Damulis
Šiaulių policijos nuotr./Rėkyvos monstru pramintas A.Damulis

Ir A.Damulis, ir R.Baranovas turi teisę jiems nepalankias teismo nutartis skųsti aukštesnės instancijos teismui. Jei ir skundai būtų atmesti, pakartotinai prašyti lygtinio paleidimai vyrai galės po pusės metų.

Įspūdinga teistumų biografija

2007-ųjų rudenį Šiaulių policijos atstovės spaudai Gailutės Smagriūnienės išplatintame pranešime buvo rašoma, kad „prieš keletą dienų įsiteisėjo Šiaulių miesto apylinkės teismo nuosprendis, kuriuo Šiaulių miesto Rėkyvos mikrorajono gyventojas A.Damulis buvo izoliuotas nuo visuomenės. Vietos gyventojai galės atsikvėpti – keletą metų šis Rėkyvos monstru vadinamas žmogus jų neterorizuos.“

Mažeikiuose gimusio ir augusio A.Damulio teistumo biografija prasidėjo 1995 metais taip pat Mažeikiuose.

Tada jį, septyniolikmetį, Mažeikių rajono apylinkės teismas teisė už vagystę. Nuosprendis jam buvo gailestingas: dvejų metų nelaisvės bausmės vykdymas atidėtas metams ir šešiems mėnesiams. Per tą laikotarpį vaikinas į policijos akiratį nepateko, tačiau pasibaigus bausmės atidėjimo terminui, jis padarė daugybę vagysčių Akmenės, Mažeikių, Plungės rajonuose, Šiaulių mieste. Vogė iš garažų, seniūnijų administracijos pastatų, bendrovių, parduotuvių. 1999 metų spalio 26 d. Šiaulių apygardos teismas jam atėmė laisvę šešeriems metams.

Įsigijo kovinį šunį

A.Damuliui kalint, buvo baigiamos tirti vis naujos jo anksčiau padarytų nusikaltimų bylos, teismai vyko vienas po kito, nuosprendžiai pliusavo bausmes, tačiau jos ne padidėjo, bet sumažėjo, nes jis pateko į 2000-04-11 priimto įstatymo „Dėl amnestijos akto“ malonę. 2004-ųjų pavasarį A.Damulis atgavo laisvę, tačiau nuo tos minutės ramybę prarado Šiaulių miesto Rėkyvos mikrorajono gyventojai, nes čia, pas savo draugę, apsigyveno A.Damulis.

Neprognozuojamas ir agresyvus vaikinas įsigijo rotveilerių veislės šunį ir juo šiurpino aplinkinius. Per 2005–2006 metus jo šuo tris kartus apkandžiojo žmones, vieną kartą šunį jis užsiundė ant parduotuvės apsaugos darbuotojų, o 2006-ųjų lapkričio mėnesį su savo numylėtiniu apsireiškė Šiaulių naktiniame klube „Pegasas“. Visais atvejais administracinė komisija už Gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimus jam skyrė įvairaus dydžio baudas, kai kurios jų siekė 1 000 litų, tačiau šios poveikio priemonės buvo neveiksmingos, nes baudų jis nemokėjo.Iš A.Damulio kriminalinės biografijos: Popietę į pliažą, kuriame saulės ir ežero malonumais džiaugėsi daug suaugusiųjų ir vaikų, dideliu greičiu įskriejo žmonių prisėstas automobilis „Jeep Grand Cherokee“ ir įriedėjo tiesiai ežerą. Atsidarius priekinėms durelėms, į vandenį iškrito automobilio priekyje sėdėjusi mergina ir vos nepakliuvo po mašinos ratais. Įvažiavęs į vandenį, automobilis nesustojo, važiavo ratu. Žmonės klykdami puolė iš vandens...

Policijos pareigūnai su juo turėjo taip pat ne vieną konfliktą, nes A.Damulis nebuvo pavyzdingas vairuotojas. Vien per 2006-uosius už Kelių eismo taisyklių pažeidimus buvo surašyti 9 administracinių tesės pažeidimų protokolai. 2006 m. spalio 29 d. jis kelyje Bubiai–Ramučiai sukėlė techninį eismo įvykį. Už tai jam pusei metų buvo atimta teisė vairuoti. Ignoruodamas šį administracinės bylos nutarimą, A.Damulis vairuotojo pažymėjimo nepateikė ir automobiliu važinėjo toliau. Jį sustabdė tik dar vienas eismo įvykis, kurio pasekmė – kartu važiavusios keleivės, Šiaulių universiteto ketvirtakursės, žūtis.

Girtas pražudė nekaltą merginą

Tragedija įvyko ankstų 2006 metų gruodžio 14-osios rytą Šiauliuose, Gegužių, Lyros ir Gytarių gatvių sankryžoje. „VW Golf“ vairuodamas neblaivus A.Damulis nepasirinko saugaus greičio, įvažiavo į šviesoforo reguliuojamą sankryžą, degant draudžiamam šviesoforo signalui, ir susidūrė su maršrutiniu miesto autobusu. Automobilyje ant galinės sėdynės sėdinti mergina, atsitrenkusi galva į kietus automobilio paviršius, susižalojo ir mirė iškart. A.Damulis ir šalia jo sėdėjusi mergina sužalojimų išvengė. Avarijos kaltininkui buvo nustatytas vidutinis girtumas, kraujyje rasta 2,34 promilės etilo alkoholio.

Tyrimo metu nustatyta, kad A.Damulis ir jo draugas gruodžio 13-osios vakare buvo klube „Mega“, kur susipažino su trimis merginomis. Apie 3 val. nakties, išėję iš klubo, jie nutarė pasivažinėti po miestą, o po to pasuko  Rėkyvos ežero. link. Čia vartojo alkoholinius gėrimus. A.Damulio draugas, kurio automobiliu buvo važinėjama po miestą, kompaniją paliko. A.Damulis, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, pasišovė merginas parvežti. Vieną jų išlipo Gytarių gatvėje, o kitos dvi namų nepasiekė, nes pateko į eismo įvykį.

Dėl avarijos buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas ir A.Damulis, supratęs, kad už žmogaus mirtį teks griežta atsakomybė, pradėjo nuo policijos pareigūnų slapstytis. Ir ne tik nuo jų. A.Damulis nutarė pasislėpti ir nuo teismo, mat čia turėjo būti nagrinėjama baudžiamoji byla dėl jo padaryto viešosios tvarkos pažeidimo, nesunkaus sveikatos sutrikdymo ir pasipriešinimo policijos pareigūnams, padarytų Bačiūnų pliaže, esančiame Rėkyvos mikrorajone.

Į ežerą – visureigiu „Jeep“

2006-ųjų liepos 1-osios popietę į pliažą, kuriame saulės ir ežero malonumais džiaugėsi daug suaugusiųjų ir vaikų, dideliu greičiu įskriejo žmonių prisėstas automobilis „Jeep Grand Cherokee“ ir įriedėjo tiesiai ežerą. Atsidarius priekinėms durelėms, į vandenį iškrito automobilio priekyje sėdėjusi mergina ir vos nepakliuvo po mašinos ratais. Įvažiavęs į vandenį, automobilis nesustojo, važiavo ratu. Žmonės klykdami puolė iš vandens.

Pamatęs tokį precedento neturintį elgesį tuo metu atostogavęs ir laiką leidęs pliaže Šiaulių miesto 1-ojo policijos komisariato pareigūnas su draugu prišoko prie automobilio. Nuo vairuotojo sklido alkoholio kvapas ir necenzūriniai žodžiai. Matydami, kad su girtu vairuotoju nesusišnekės, vyrai pamėgino iš spynelės ištraukti automobilio raktelius. Vairuotojas tam pasipriešino. Išlipęs iš automobilio, jis atidarė galines dureles, išleido rotveilerių veislės šunį ir davė komandą pulti. Šuo pareigūno draugui įkando į juosmenį, pilvą, tris kartus į ranką.

Pasinaudodamas sumaištimi, girtas vairuotojas sėdo į automobilį ir išvažiavo iš pliažo, garsiai keikdamas jame buvusius žmones. Policijos pareigūnai jį sulaikė, kai šis sustojo prie Rėkyvoje esančios parduotuvės. A.Damulis buvo nuvežtas į 2-ąjį policijos komisariatą. Čia jis kategoriškai atsisakė pasitikrinti girtumą, koneveikė pareigūnus ir laikydamas rankoje atsuktuvą grasino panaudoti fizinį smurtą.

Akiplėšą kuriam laikui sutramdė

Dėl minėtų įvykių A.Damulio atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, jam inkriminuoti viešosios tvarkos pažeidimas, nesunkus sveikatos sutrikdymas ir pasipriešinimas policijos pareigūnams.

Photos.com nuotr./Teismo nuosprendis
Teismo simbolis

2006-ųjų gruodžio 5 d. ši byla buvo perduota nagrinėti teismui. Laukdamas jo, gruodžio 14-ąją A.Damulis sukėlė eismo įvykį, per jį žuvo mergina. Matydamas, kad kalėjimo neišvengs, vyras nuo teisėtvarkos pareigūnų ima slapstytis, buvo paskelbta jo paieška. Po trijų mėnesių A.Damulis, važiuojantis automobiliu, pareigūnų buvo sulaikytas kelyje Klaipėda–Kretinga. 2007-ųjų gegužės 15 d. Šiaulių miesto apylinkės teismas nuteisė jį už akiplėšišką ir visuomenei nepriimtiną elgesį Bačiūnų pliaže ir skyrė laisvės atėmimą trejiems metams ir šešeriems mėnesiams.

A.Damulis teismo nuosprendį apskundė Šiaulių apygardos teismui, tačiau šis jo nepakeitė. O 2007-ųjų rugsėjo 19-ąją Šiaulių miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį ir baudžiamojoje byloje dėl A.Damulio sukelto eismo įvykio. Už šį nusikaltimą jam paskirti penkeri metai nelaisvės ir uždrausta trejus metus atlikus bausmę naudotis teise vairuoti visų rūšių transporto priemones. Taigi keletą metų Rėkyvos gyventojai nuo neprognozuojamo vyro pailsės, konstatuota Šiaulių policijos pranešime.

Priklausė Klaipėdiečių gaujai

Klaipėdietis R.Baranovas „sublizgėjo“ 2005 metais, kai uostamiestyje buvo sutriuškinta gauja asmenų, nuteistų už narkotikų laikymą ir prekybą.

Teisiamųjų suole toje byloje dar buvo atsidūrę klaipėdiečiai Andrius Lukšas (gim. 1977 m.), Loreta Zubytė (gim. 1983 m.), Jevgenijus (gim. 1957 m.) ir Artūras (gim. 1978 m.) Michniovai, Diana Kibartienė (gim. 1966 m.), Giedrė Mačiukynaitė (gim. 1972 m.), Tatjana Mikulina (gim. 1956 m.) ir jos 17-metis sūnus, Alimas Abdulajevas (gim. 1953 m.), Nina Kolpakova (gim. 1952 m.), Džeichunas Allachaverdijevas (gim. 1973 m.), Zofija Miknienė (gim. 1952 m.), Ingridas Bauža (gim. 1970 m.), taip pat Kretingos rajono Vydmantų kaimo gyventojai Ramūnas (gim. 1976 m.) ir Martyna (gim. 1976 m.) Mikalauskai.

Šios narkotikų mafijos kronika buvo išskirtinė tuo, jog vienas nuteistųjų buvo neįgalusis, jį suluošino policija specialios sulaikymo operacijos 2004 metų rugsėjo 22-ąją metu.

Teigiama, jog A.Lukšas pasipriešinino pareigūnams, tad jam buvo suskaldyta kaukolė, vyras pateko į ligoninę ir ilgai gulėjo ištiktas komos, buvo operuojamas.

Gaujos, kuriai priklausė ir teisėjų malonės dabar prašantis R.Baranovas, nariams Klaipėdos miesto apylinkės teisme 2006-ųjų pavasarį skirtos nuo 9,5 iki vos kelių mėnesių nelaisvės bausmės, baudos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min