TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nusikaltėlių tarpusavio karai: šūviai ir sprogimai Lietuvos šešėliniame pasaulyje – ne naujiena

Remigijus Daškevičius–Daškė
TV3 nuotr. / Remigijus Daškevičius, pravarde Daškė
Šaltinis: 15min
0
A A

Savaitgalį Vilniuje nušautas „Vilniaus brigados“ vadeivos dešiniąja ranka vadintas Igoris Tiomkinas. Po susidorojimo su Timocha 15min.lt primena, kokie kruvini nusikaltėlių tarpusavio karai Lietuvoje vyko per pastaruosius kelis dešimtmečius.

Daškė. Vienas garsiausių „mafijos karų“ epizodų yra užpuolimas, kai nuo samdyto žudiko šūvio krito Lietuvos bokso federacijos prezidentas, Kauno nusikalstamos grupuotės „Daškiniai“ lyderis Remigijus Daškevičius, pravarde Daškė.

Jis vieninteliu šūviu į širdį nušautas 2001 m. lapkričio 24-ąją, Vilniuje, Trakų gatvėje, vos tik išėjęs iš restorano „St.Valentino“.

Manoma, kad žmogžudystę užsakė nusikalstamo pasaulio atstovai, kuriems Daškė buvo skolingas.

Parasolka. 2011 liepos 24 d., irgi šeštadienio vakarą, labai panašiu stiliumi, kaip ir Timochos atveju, Vilniuje buvo bandyta nušauti, o galbūt tik pagąsdinti šešėlinio pasaulio atstovą, pravarde Parasolka.

Nusikalstamo pasaulio nariams ir policininkams žinomas veikėjas naktį prie namų sostinės pakraštyje, Pavilnio gatvėje, šratais buvo sužalotas į krūtinę. Vyriškis atidarinėjo kiemo vartus, kai kažkas iš tamsos šovė jam į krūtinę. Tą pačią naktį vyras pateko į ligoninę. 

Kriukas. Samdomas žudikas bandė susprogdinti ir mafijos atstovą, su „Vilniaus brigada“ susijusį Kriuką. 1996 m. rugsėjo 19 d. apie 13 val. sostinės Geležinkelio gatvėje, netoli traukinių stoties, driokstelėjo užminuotas Jurijaus Kriukovo automobilis „Ford Thunderbird”.

Sprogmenį prie mašinos buvo prilipdęs garsusis užsakomųjų nužudymų vykdytojas Valerijus Januškevičius. Kriukas buvo rimtai sužalotas, bet gyvybę išsaugojo.

Beje, sužaloti Kriuką V.Januškevičiui pavyko tik iš trečio sykio. Vienas iš nevykusių bandymų buvo itin dramatiškas: nusikaltėlio prilipintas sprogmuo atsikabino nuo J.Kriukovo mašinos ir nukrito gatvėje greta Vilniaus geležinkelio stoties, bombą kliudė iš mokyklos ėję mažamečiai, kuriuos driokstelėjęs sprogimas sunkiai sužalojo.

Ramaškė. 2000 m. birželio 16 d. Kaune, kieme prie Laisvės alėjos, buvo nušautas Ramūnas Kuzminas, pravarde Ramaškė. Dienos metu aukos tykojęs žudikas šaudė vyrui į galvą, stebint ir iš siaubo klykiant mažamečiam vaikui. Tarpuvartėje ramiai išeinantis iš kiemo žudikas prasilenkė su aukos žmona, bėgusia prie ką tik nušauto vyro.

Buvo teigiama, kad Ramaškė nužudytas dėl skolų nusikalstamo pasaulio autoritetams Jonui Bielskiui ir Henrikui Daktarui.

Karabasas. Kaunietis Robertas Borchertas, pravarde Karabasas, žiauriai buvo nužudytas 1997 m. sausio 25 d., egzekucija prasidėjo „Vilijos“ („Villulos“) restorane Kaune.

Teisėsaugos duomenimis, „daktarų“ gaujos vadeivos davė nurodymą savo parankiniams kuo žiauriau užpulti, nukankinti ir pribaigti auką.

Teigiama, jog tokiu būdu „daktarai“ atkeršijo R.Borchertui, pyktį ant kurio laikė dar nuo 1993 metų. Istorinės bylos duomenimis, septyni vyrai, visų pirma ėmė mušti nukentėjusįjį pramogų ir poilsio komplekso viduje. Banda talžė vyrą ne tik kojomis ir rankomis, bet ir kėdėmis. Kai baldai lūžo, smogikai čiupo nuolaužas ir toliau jomis trankė žmogų.

Netrukus ištempę R.Borchertą į lauką, žudikai numetė jį ant mikroautobuso „VW Multivan“ grindų ir išvežė į Lampėdžių mišką. Ten R.Borchertas toliau buvo talžomas, taip pat badomas peiliu. Maža to, žudikai smaugė vyrą virve, pririšę prie automobilio, tampė per ledą ir asfaltą. Ekspertai nustatė, kad auka patyrė mažiausiai 35 peilio smūgius.

Storas ir Plonas. Iki šiol belieka tik spėlioti, kas prieš trylika metų galėjo žiauriai nužudyti Klaipėdos nusikalstamo pasaulio atstovus, pajūryje veikusios įtakingos „storinių“ gaujos narius – brolius Gintautą (gim. 1971 m., pravarde Storas) ir Rimantą (gim. 1972 m., pravarde Plonas) Žukauskus bei jų bičiulį Ričardą Užemecką (gim. 1969 m.).

Lietuvos apeliacinis teismas prieš pat didžiąsias 2011 metų šventes triguba žmogžudyste įtartam klaipėdiečiui paskelbė galutinį išteisinamąjį nuosprendį. Romas Šimkus (gim. 1969 m.) toje, regis, begalinėje byloje buvo teisiamas kartu su Rusijos piliečiu Maksimu Mitreniuku (gim. 1975 m.).

Ši dramatiška meilės, baimės ir mirties istorija prasidėjo dar 2001 metais, kai buvo nužudyti G.Žukauskas su R.Užemecku, o jų kūnai užkasti miške netoli Karklės. Po vienos dienos, bijant keršto, buvo susidorota ir su G.Žukausko broliu Rimantu.

Teigiama, kad viskas prasidėjo nuo nesutarimų tarp R.Šimkaus ir G.Žukausko, nes pastarojo žmona Ina vyrui sėdint kalėjime suartėjo su šeimos draugu Romu ir netgi pagimdė nuo jo vaiką.
G.Žukauskas, tarsi nujausdamas neištikimybę, kai kam buvo prasitaręs, jog niekada neatleistų žmonai, jei ši išduotų su kitu. G.Žukauskas neslėpė, kad riesta būtų ir mylimosios meilužiui. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, R.Šimkus esą nutarė nelaukti susidorojimo, bet pirmas nužudyti konkurentą. Į kruviną talką jis pakvietė savo bičiulį M.Mitreniuką.

Netrukus R.Šimkus G.Žukauską pakvietė užsukti į kavinę Palangoje ir neva aptarti verslo reikalus. Gintautą atvežė vairuotojas R.Užemeckas.

Piktavaliai į svečių gėrimus paslapčia įpylė migdomųjų, o šiems pradėjus snausti, nuvežė į mišką. Bylos duomenimis, G.Žukauskas miške trumpam atsipeikėjo, bet buvo prismaugtas savo aukso grandine.

Tada abu vyrus šaltakraujiškai sušaudė: į širdis, smilkinius, viršugalvį. Duobė Karklės miške buvo paruošta iš anksto. Visgi teisme šiems kaltinimams pagrįsti pritrūko įrodymų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min