Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 30d. 16:01

Nusikaltimą dėl 313 tūkst. eurų vertės sklypo patvirtino ir Aukščiausiasis Teismas: A.Juška nuteistas pelnytai

Nacionalinės žemės tarnybos Vilniaus miesto skyriaus vedėjas Arvydas Juška
Šarūno Mažeikos (delfi.lt) nuotr. / Nacionalinės žemės tarnybos Vilniaus miesto skyriaus vedėjas Arvydas Juška

Šiandien Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė buvusio Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) prie Žemės ūkio ministerijos Vilniaus skyriaus vedėjo Arvydo Juškos ir jo gynėjo advokato kasacinius skundus baudžiamojoje byloje.

Buvęs NŽT Vilniaus miesto skyriaus vedėjas lieka nuteistas dėl piktnaudžiavimo, jam skirta 12,5 tūkst. eurų bauda, pranešimu spaudai antradienio popietę informuoja Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Bylos duomenimis, kurioje ikiteisminį tyrimą atliko STT Vilniaus valdybos (dabartinės Centrinės tyrimų valdybos) pareigūnai, buvęs NŽT Vilniaus miesto skyriaus vedėjas, neturėdamas teisėto pagrindo, pasirašė įsakymą dėl valstybinės žemės nuomos ne aukciono būdu vienai uždarajai akcinei bendrovei. Vėliau šio įsakymo pagrindu pasirašė valstybinės žemės nuomos sutartį, dėl kurios uždaroji akcinė bendrovė įgijo turtinę teisę į valstybinės žemės sklypą Vilniuje, Eišiškių plente 54 metų laikotarpiui.

Šio sklypo vidutinė rinkos vertė, VĮ „Registrų centras“ duomenimis, siekė 313 tūkst. eurų.

Neturėdamas teisėto pagrindo, pasirašė įsakymą dėl valstybinės žemės nuomos ne aukciono būdu vienai uždarajai akcinei bendrovei.

Anksčiau A.Juška Vilniaus m. apylinkės teismo 2019 m. balandžio 18 d. baudžiamuoju įsakymu buvo pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo, jam skirta beveik 11,3 tūkst. eurų dydžio bauda ir 2 metus atimta teisė būti išrinktam ar paskirtam į valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas. A.Juška apskundė šį teismo sprendimą ir kreipėsi į teismą prašydamas surengti bylos nagrinėjimą teisme.

Taip pat anksčiau buvo priimtas dar vienas teismo sprendimas buvusio NŽT Vilniaus miesto skyriaus vedėjo atžvilgiu – Vilniaus miesto apylinkės teismo 2019 m. birželio 18 d. baudžiamuoju įsakymu dėl piktnaudžiavimo A.Juškai buvo skirta didesnė nei 6,25 tūkst. eurų bauda. 2020 m. sausio 23 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas, subendrinęs dviejų baudžiamųjų bylų sprendimus, A.Juškai skyrė 12,5 tūkst. eurų baudą.

Ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Šis Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

07:55
14:30
02:57

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min