Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 27d. 10:23

Nusišalino vadinamąją „mailiaus“ bylą turėjusi nagrinėti teisėja

Tarp kaltinamųjų šioje byloje yra ir mokslų daktaras, buvęs Lietuvos ambasadorius Kazachstane ir Lietuvos taupomojo banko vadovas R.Visokavičius (viduryje).
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Tarp kaltinamųjų šioje byloje yra ir mokslų daktaras, buvęs Lietuvos ambasadorius Kazachstane ir Lietuvos taupomojo banko vadovas R.Visokavičius (viduryje).

Ketvirtadienį Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo teisėja Regina Gudienė nusišalino nuo vadinamosios „mailiaus“ baudžiamosios bylos nagrinėjimo.

Kaip informuoja Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo atstovas spaudai, teisėjai nušalinimą trečiadienį vykusiame teismo posėdyje buvo pareiškęs Generalinės prokuratūros prokuroras.

Teisėja šioje baudžiamojoje byloje liepos mėnesį buvo priėmusi nutartį bylą grąžinti prokurorui, nes, jos nuomone, kaltinamiesiems suformuluoti kaltinimai nėra pakankamai aiškūs, kaltinamasis aktas turi esminių loginių ir teisinių prieštaravimų, techninių klaidų, o tai trukdo bylą nagrinėti teisme. Generalinei prokuratūrai apskundus šią nutartį, ji Vilniaus apygardos teismo buvo panaikinta ir ši byla grąžinta Vilniaus miesto 1-ajam apylinkės teismui spręsti klausimą dėl bylos perdavimo nagrinėti teisiamajame posėdyje.

Teisėja mano, kad proceso dalyviams pagrįstai kyla abejonės dėl jos nešališkumo nagrinėjant šią baudžiamąją bylą, nes ji buvo išsakiusi savo nuomonę dėl kaltinimų. Siekiant, kad nebūtų pažeistos Baudžiamojo proceso kodekso įtvirtintos asmenų teisės į nešališką teismą, teisėja R.Gudienė nusišalino nuo šios bylos nagrinėjimo.

Šį nusišalinimą patvirtino Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo pirmininkas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min